802 Shares 8957 views

aerobik w wodzie, ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Każdy wie, że woda – to „przyjaciel” człowieka. Przy jego pomocy nie tylko łagodzi, ale także odpocząć. Pobyt w ośrodku wodnym jest przyjemność dorosłych i dzieci, które przyczyniają się do treningu mięśnie i uspokoić układ nerwowy.


Aktywność fizyczna była zawsze na korzyść osoby, ale są choroby i stany, gdy obciążenie na kości i stawów staje się gehenna. To jest miejsce, gdzie można zastosować taki kierunek jak aerobik w wodzie, które ćwiczeń wykonywanych w wodzie, nie tylko tych z bolesnych stawów i kręgosłupa, ale także kobiety w ciąży, które są przeciwne naciski na ziemi.

Jaki jest pożytek z aerobik w wodzie dla kobiet w ciąży?

Wykonywanie ćwiczeń na aerobik w wodzie, kobieta w drodze rodzinnego, nie tylko ćwiczy mięśnie, ale także przygotowuje się do wyjazdu. Ćwiczenia można zwiedzać w dowolnym momencie, o ile były one pod nadzorem doświadczonego instruktora i lekcji trudności wzrasta stopniowo.

Dodatkowy ciężar, który jest wybierany w czasie ciąży nie jest odczuwalny w wodzie. Ponadto program wodny aerobik ćwiczenia pomagają schudnąć.

Równie ważne i emocjonalne przyszłe mamusie. Co ciekawe, aerobik w wodzie, które ćwiczenia są wykonywane muzyki poprawia nastrój i daje wiele pozytywnych emocji. Potrzeba poczucia zmęczenia, zwiększa odporność na sytuacje stresowe. I to, co jest niezbędne do tworzenia zdrowej psychiki dziecka?

Specjalne ćwiczenia oddechowe przydatna podczas porodu, gdy dziecko odbędzie się na drogach wodnych. Ponadto, lekarze powinni angażować się w wodzie dla tych, którzy mają owoc łona jest źle – pośladki w dół.

Ponadto, poprawę przepływu krwi do macicy, a więc do płodu, dlatego tworzy się i rośnie lepiej. Kobieta podnosi ton mięśni biorących udział w procesie narodzin, obciążenie zostanie usunięty z kręgosłupa i ogólny wzrost wytrzymałości.

Położnicy zauważyli, że osoby płci pięknej, który chodził na aerobik w wodzie w czasie ciąży, porodu łatwiej niż ci, którzy nie są zaznajomieni z nim.

Jak to zajęcia w ciąży?

Czas trwania jednej lekcji to około godziny. Istnieje kilka obszarów, na których aerobik: ćwiczenia rozciągające, aqua, techniki oddechowe i rozciągające.

Najważniejsze, że kobieta – „rekrut” nie stara się robić to, co jest wykonywane przez doświadczony ciąży. Każda sesja powinna być zabawa, jeśli coś powoduje dyskomfort (temperatura wody), albo nie był ból w jamie brzusznej, lekcja powinna być przerwana. Zawód jest lepiej zacząć co najmniej godzinę po jedzeniu, a nie ładować bezpośrednio potem.

Tylko jak korzystne dla kobiety aerobik, ćwiczenia w ogóle, może być oceniana według stanu zdrowia po zajęciu. Jeśli występuje znaczne zmęczenie, szkolenie odbyło się prawidłowo, powinny być normalnie widoczne przypływ siły.

Kiedy mogę rozpocząć wykonywanie?

Na wczesnym etapie ćwiczenia są zazwyczaj wykonywane w trybie oszczędzania energii, więcej czasu poświęca się pływania. W drugim trymestrze odbywają się zajęcia z największą intensywnością, a pod koniec ciąży, korzystny jest trening oddechowy.

Najważniejsze, że kobieta była dobrego zdrowia i pozytywne nastawienie.

Kiedy nie można zrobić?

Niektóre patologie ciąży nie pozwalają zaangażować się w aerobik w wodzie:

– łożysko przodujące

– późne toksykoza

– zagrażające poronienie

– przewlekłe lub ostre choroby w ostrej fazie

– pochwy i choroby grzybicze

Zauważono, że aerobik w wodzie (ćwiczeń i technik oddychania) podczas ciąży może zmniejszyć ryzyko rozwoju poporodowego nieprzyjemnych zjawisk, takich jak nadwaga, luźnej skóry brzucha, ból w dole pleców i ból pleców, żylaki i ogólne zmniejszenie napięcia mięśniowego.