430 Shares 7448 views

Podgrzewana kierownica: ustawienie własne ręce

Pierwsze na świecie urządzenie do podgrzewania koło wynaleziono 100 lat temu. Ale popularność nie uzyskał. Po 60 latach, konstrukcja została dopracowana przez koreańskich inżynierów. Po tej opcji jest dostępna na niektórych marek samochodów. Ale nawet teraz, nie wszystkie samochody są wyposażone w funkcje, takie jak podgrzewana kierownica. Ustawianie opcji przewidzianych na drogie samochody, a prawie nigdy oferowane konsumentowi w samochodach low-end.


Budowa i działanie

W większości przypadków koszt opcji dodatkowej grzałki wspomagającej, jeśli jest to przewidziane przez producenta, to w przedziale 10-20 tysięcy rubli. Wykonujemy samodzielnej instalacji, a to pozwoli zaoszczędzić wygórowaną kwotę.

Konstrukcja produktu jest bardzo prosta i składa się ze specjalnego drutu (przewodzących ciepło), regulator do zmiany temperatury i zaciski do podłączenia do sieci pokładowej samochodów. Wydawałoby się, nic skomplikowanego, i to jest prawda. Urządzenie działa na tej samej zasadzie, co ogrzewanej tylnej szyby, i nie ma tu zasadnicza różnica. Największą trudnością jest do montażu. To jest to, co mówimy.

Potrzebne narzędzia i materiały

Termicznie przewodzący przewód (ogrzewanie) można uzyskać z konwencjonalnych grzejników samochodowych. Jego koszt wynosi nie więcej niż 1000 rubli. Stamtąd bierzemy się i termostat. Konieczne jest, aby wyłączyć ogrzewanie w odpowiedniej temperaturze. Ponadto, trzeba zaopatrzyć się w taśmę klejącą i przyklej bystrozastyvayuschim. W ramach priorytetu powinny być bezbarwne, choć nie jest to czynnik decydujący, jeśli wykonać zadanie dokładnie.

Piśmienne nóż jest także użyteczne, jak również wysokiej jakości szczeliwa. Na końcowym etapie – lutownicą. Dzięki niemu będziemy łączyć ze sobą wszystkie swoje kontakty, a to powinno działać, ale jest jeszcze zbyt wcześnie.

Przygotowanie i rozpoczęcie prac

Instalacja kierownicę grzewczy rozpoczyna się od demontażu „cukierka”. Odbywa się to na różne sposoby, w zależności od modelu samochodu i nie powinny powodować żadnych trudności. Następnie wyjąć wcześniej przygotowany podgrzewacze drutu i termostat. Następnie, w trakcie to znacznika. Wraz z nim, narysować kontur z których zostanie przeprowadzona. Najważniejszą rzeczą jest to, że jest całkowicie pokryte kierownicę, dobrze, odległość pomiędzy zwojami wybierać.

Po oznakowaniu jest stosowany, ma nóż lub ostrze maszynki do golenia i ostrożnie nacięcie wzdłuż konturu. , у вас должны получиться круговые витки небольшой глубины, чтобы туда лег провод. W związku z tym należy mieć małe, okrągłe zwojów głębi drut leżał.

Jakości produktu wyszedł, muszą być mocowane za pomocą kleju przewodzącego (kropkowane), a w miejscach zagięć i załamań – kasety. W ogóle, instalacja ogrzewania kole z rękami jest prawie pełna, było kilka drobnych szczegółów.

Ostatnim etapem

Po zakładka przewody w rowki i klejone oraz w niektórych miejscach, owinięte taśmą izolacyjną, jest konieczne, aby wlać uszczelnienia. Zatem przewody nie powinny być widoczne, a oni będą zintegrowane z kierownicą. Szyte na górze każdego materiału, który dusza zapragnie. Może to być skórzane lub inny warkocz. Najważniejsze – aby skutecznie zrobić wszystko, aby nie być widoczne ślady interwencji.

Następnym krokiem ustawić kierownicę na swoim miejscu i podłączyć przewody, a dopiero po tym zarobić podgrzewaną kierownicę. Ustawienie jest zakończone, istnieje bardzo niewiele. W ogóle, może być podłączony do miejsca, gdzie są wygodne. Jeśli istnieje luźna wtyczka, na przykład, o podgrzewanym siedzeniu, to jest to bardzo dobre. Powered podgrzewaną kierownicę do siedzenia, a to będzie działać.

Podgrzewana kierownica: zestaw montażowy

Obecnie istnieją specjalne zestawy, które pozwalają znacznie szybciej i bardziej efektywnie organizować podgrzewaną kierownicę. Zestaw zawiera przewody przewodzące ciepło, przekaźniki, urządzenia odłączającego i przewód do połączenia. Wymagać, jak w poprzednim przypadku, zdemontować koło. Tylko tu nie trzeba go wyciąć. Wynika to z faktu, że drut jest płaska i muszą po prostu owinąć kierownicę i zabezpieczyć taśmą.

Tak więc, podgrzewana kierownica, którego instalacja nie trwa długo, będzie bardziej estetycznie. Nie będą musiały posługiwać się nożem i uszczelniacz. Jednak jest tu i jego braki, ten zestaw będzie kosztował o rząd wielkości droższe niż tradycyjne grzejniki samochodowych, które w poprzednim przypadku, działał jako główny „dawcy”. Ale oszczędza czas montażu i nerwy.

Instrukcje i niuanse

Ponieważ w trakcie pracy trzeba używać lutownicy bez niego nigdzie w tym biznesie, ma sens Rewire słabości. W szczególności, łodyga – słabym punktem wielu samochodów. Aby to zrobić, nie jest obowiązkowe, ale nie wspinać się w tym samym miejscu kilka razy, lepiej jest wykonywać pracę jednocześnie.

Nie zapominaj, że nie powinno być żadnych odsłoniętych przewodów w miejscu lutu. Pożądane jest, aby odizolować je dalej, aby zapobiec zwarciom. Innym ważnym punktem – zawarcie przycisku. Najprostszym rozwiązaniem – aby wziąć z samochodu VAZ. Chociaż w przypadku instalacji ogrzewania kierownicy „Kia” lub „Ford”, lepiej jest zamówić oryginał, to jest warte grosza i nie będzie się wyróżniać. Sam może wybrać miejsce i przyciski O. Będzie on zlokalizowany na przycisk odblokowania bagażnika lub w pobliżu transmisji – jest to wyłącznie twoja.

Konkludując

Ciepłe prędkości kierownica jest całkowicie zależne od zastosowanego kabla. Jeśli jest to wysokiej jakości, to jest 10-15 minut – i dla „kole” już przyjemny pobyt. Jeśli zakup taśmy niskiego napięcia z zestawu, to jest podgrzewana trochę dłużej – około 20-30 minut. Ale w ciągu 5 minut po rozpoczęciu koło nie będzie lodu.

Opcja ta jest bardzo istotne w sezonie zimowym. Nie ogrzewana bardzo szybko dostać zimne dłonie, a następnie wystarczy. Ponadto różne rodzaje futra oplotem nie zawsze jest dobrze ustawiony. Po pierwsze, zbierają dużo kurzu, a po drugie, bardzo szybko stają się brudne. W ogóle, to jest wszystko, co można powiedzieć o tym, jak podgrzewana kierownica jest zamontowana. Instalacja nie trwa długo, choć i wymaga pewnej uwagi i zdolność do obsługi lutownicy.