550 Shares 2945 views

Jak korzystać multivarka? Wytyczne w sprawie stosowania różnych producentów multivarok

Marzenie każdej gospodyni zawsze był magiczny garnek, że będzie w stanie gotować. I to nie dziwi, że współczesny człowiek chce spędzić w kuchni tak mało czasu jak to możliwe. Jest w naszym niespokojnym świecie, a tak bardzo brakuje.


Dziś rozwiązanie problemu czasu wolnego jest multivarka. To unikalne urządzenie kuchenne został w wielu rodzinach. Ale niektóre ze strachu przypisane do nabycia nowego sprzętu. Oni po prostu nie wiedzą, jak korzystać z multivarka, jakie zalety ma.

„Smart” urządzenie

Multivarka nazywa wielofunkcyjnego sprzętu kuchennego. To urządzenie jest wyposażone w kontrolę oprogramowania, przeznaczonego do przygotowania różnych potraw. W tym przypadku, urządzenie znajduje się w trybie automatycznym. Po prostu, kiedy kochanka jest w stanie spoczynku, to przygotowuje.

Nabycie nowoczesnej Multivarki zawiera główny miskę (PAN), urządzenia elektroniczne, zdolności do gotowania na parze, a także kilka opcjonalnych akcesoriów. Wśród nich specjalny płaski i łyżka.

Jak korzystać multivarka? Bardzo proste! Zasadniczo trzeba otworzyć pokrywę i umieścić część produktów spożywczych w misce. Zainstalować żądany tryb gotowania, można iść o ich działalności. Wszystko inne będzie dla ciebie zrobić „inteligentne” urządzenia. Jego główne tryby: „Gotowanie na parze”, „pieczenie”, „owsianka Milk”, „pilaw”, „Gryka” i „Hartowanie”.

Co może multivarka?

Tryb, który jest wyposażony w urządzenia, pozwalają każdy właściciel gotować dużo pysznych i różnorodnych potraw. Jednocześnie dużo czasu na ich tworzenie nie musi wydać.

Jak korzystać z funkcji multivarka pieczenia? Jeśli takie urządzenie w domu tam, oznacza to, że nie było to świetna okazja, aby łatwo przygotować domowy o smaku chleba, wspaniałe zapiekanki z serem, ciastka i tak dalej. D.

Na przykład, użytkownik zdecyduje się zaskoczyć swoich bliskich z czekoladowych babeczek. Jak korzystać multivarka chwilę? urządzenie powinno być naoliwione miski, posypać mąką. Ciasto, które zawiera dwa roztrzepane jajka ze szklanką cukru dwieście pięćdziesiąt gramów śmietana, jedną filiżankę mąki i dwie łyżki kakao łyżką, rozłożone na przygotowaną powierzchnię Multivarki miski. Po tym powinny być zawarte w trybie godzinnym „pieczenia”. Po pracy jest pobierany z kubka ciastko urządzenie i ozdobione kremem lub czekoladą.

W multivarka łatwe do przygotowania jogurtu. Aby to zrobić, urządzenie musi posiadać funkcję jogurt. W celu wytworzenia smacznego produktu jako ochłodzono do czterdzieści stopni gotowano mleko jest wprowadzane zakwasu (dwie sztuki. N.). można go zastąpić naturalnym jogurtem. Potrzeb i cukier (dwa v. L). Otrzymaną mieszaninę wlewa się do małych słoików i osadzony w kielichu w urządzeniu. Po ośmiu godzinach, pojemnik muszą być usuwane z Multivarki i umieścić w lodówce. W ten sposób można uzyskać smaczne i pożywne produkt.

Kochają dzieci i wspaniały kasza manna, która przygotowuje Troska matki z pomocą „inteligentnych” urządzeń. Przepis na nią jest prosty. Jedna porcja tego płatki powinny być sporządzone ze szkła mleka, osiem łyżki semoliny dwieście ml wody i cztery łyżki cukru. Do składników dodano porcjami sól oraz olej. Wszystko wymieszać i umieścić w multivarku. Następnie funkcja instrument jest zaznaczone, „owsianka mleko”. Koniec gotowania alert brzęczyk.

Może chcesz zmienić temperaturę lub czas proponowanego producenta reżimu. W tym przypadku można użyć „Multipovar” i skonfigurować żądane opcje. Wielką zaletą tego urządzenia – jego prostota. Jednocześnie przygotowywana potrawa nigdy nie palić, nie przyklei się do miski, a nie „uciekają”.

Warunki korzystania z wszystkich multivarka

Wszystkie istniejące modele tego urządzenia mają wspólne zasady. Jak zacząć korzystać multivarka? W każdym modelu są funkcje „Start” na „Wył.”, „Menu” i „Timer”. Jeśli trzeba określić, czy wciśnięty jest wyzwalany, wystarczy spojrzeć na znajdujący się pod żarówką. To musi palić. Ponadto, wszystkie wyposażone w ekran Multivarki. To rejestrowano przy procesach chwili.

O funkcji „start” i „OFF”. nie jest konieczne do wyjaśnienia. Oni i tak zrozumiałe. Ale z drugiej dwóch możliwych ostrości. Nacisnąć przycisk „Menu” określa wszystkie istniejące zadania. W tym przypadku wybrana opcja jest widoczne na ekranie. Jak używać czasomierza w multivarka? funkcja „Timer” działa podobnie do poprzedniej. Poprzez naciśnięcie przycisku, aby ustawić czas, który jest wyświetlany na ekranie.

Program główny urządzenia oraz ich cechy

Najprostsze multivarok modele mogą być zaprogramowane do sześciu zadań. Tradycyjnie, są one podzielone na dwie kategorie. Pierwszy z nich to programy, które działają w trybie automatycznym. To jest inny zboże. Do ich przygotowania wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk. W celu uzyskania smaczne danie i jakości, należy ściśle przestrzegać dawkowania składników. To nie jest trudne, ponieważ w opakowaniu jakiejkolwiek Multivarki zawarte pomiaru pojemności.

Druga kategoria obejmuje zadania duszenia, pieczenia i gotowania. W tym trybie przygotowywania takich potraw różnią się jedynie w odniesieniu do czasu.

Korzystanie multivarku, warto mieć na uwadze to zastrzeżenie. Odliczanie czasu gotowania lub pieczenia do gaszenia rozpoczyna się natychmiast po rozpoczęciu operacji. Gdy timer tryb gotowania odlicza tylko po wrze woda.

Po zakupie Multivarki należy najpierw przemyto wodą i wytrzeć. Pierwsze użycie ma być wstępny. W multivarka wystarczy do zagotowania wody, do której dodano ocet. Należy również dokładnie przepłukać zawór parowy do ucieczki. Dopiero po tych wszystkich kroków, możesz być pewien, że w gotowanych potraw w nowym urządzeniu nie będzie obce zapachy z gumy lub tworzyw sztucznych.

Multivarki firmy "Philips"

Instrumenty, które produkuje tego słynnego firmę, mają specyficzne cechy różnych potraw. Konfigurowanie temperatury traktowanie w taki multivarka automatycznie. To zależy od ilości żywności, która jest w misce. Jak korzystać multivarka „Philips”, biorąc pod uwagę ta funkcja? Gospodyni można łatwo przygotować dania z najbardziej złożonych receptur. Modele, które są produkowane przez tę firmę, wyposażone są w wielu trybach. Programy te pozwalają upiec i gotować, dusić i gotować, robić zupy i owsiankę i parzona. W tym przypadku urządzenie będzie w stanie utrzymać wymaganą temperaturę, dzięki czemu żywność nie ostygnie w wyznaczonym czasie.

Nie wiem, jak korzystać multivarka „Phillips”? Zasada jest dość prosta. powinny ustanowić niezbędne składniki w misce. Następnie ustawić żądany program. Po tym praca jest wykonywana przez większość multivarka. Ale konieczne jest, aby pamiętać, że każdy model ma pewne cechy.

Więc multivarka Philips „HD3039” posiada mikroprocesor. To zapewnia łatwą kontrolę przyrządu. Model ten jest wyposażony w funkcję 3D ogrzewania i dziewięć automatycznych programów. Dzięki tym cechom potraw – zarówno proste i egzotyczne – uzyskuje smaczne i pachnące.

Operacja jest bardzo wygodne. Aby przenieść go do pióra. Zawór do wylotu pary, łatwe do czyszczenia. Wewnętrzny kubek może być umieszczony w zmywarce do naczyń, bez obawy uszkodzenia ich powłoki.

Jest unikalna i model z funkcją szybkowarze. Ona jest po prostu niezastąpiony w domu, w którym mieszkają dzieci, gdzie gotować kilka razy w ciągu dnia. Kwestia, jak korzystać z Szybkowar-multivarka „Phillips” jest łatwy do rozwiązania. Fakt, że urządzenie jest wyposażone w panel dotykowy. Jest wrażliwy na nawet najmniejszy dotyk, i znacznie wygodniejsze mechaniczne. Za pomocą tego urządzenia można smażyć lub zgasić mięso, ryby, warzywa. Przygotowania takich multivarka pierwszych potraw i wypieków daje powietrze. Zasada działania tej techniki nie jest znacznie różni się od modeli klasycznych typu. To pozwala skrócić czas gotowania o 40%. W ten sposób oszczędność energii na poziomie 60%.

W trybie Multivarki, istnieje wiele programów ( „gulasz”, „Fish”, „warzywa”, „garnek”, „pilaw” i „Gołąbki”). Rozwiązuje kuchenkę i dodatkowych zadań. W tym trybie, lista programów jest następująca: „zupa”, „zboże”, „Jelly”, „kasza”, „pieczenie”, „mięso”, „warzywa”, „kurczak”. Wszystkie z nich miały pewien czas gotowania. Za pomocą przycisku „pod presją czasu pracy” można zmienić, ale tylko w wielkim stylu. W trybie Multivarki zachodzącego czas gotowania zależy od tego samego przycisku.

Szybkowar jest bezpieczne w obsłudze. To zapewnia funkcję automatycznego systemu redukcji ciśnienia. Poza tym, na pokrywie znajduje się zawór. Zapobiega to otwarciu urządzenia działającego w trybie kuchenki ciśnienia jeżeli ciśnienie zaczyna rosnąć. Model wyposażony w specjalny przycisk blokady. Chroni multivarku przed przypadkowym naciśnięciu.

Nie ma w tym urządzeń gospodarstwa domowego oraz ogrzewania trybie, który pozwala zachować danie rozgrzać do dwunastu godzin. Jest to model opóźnionego startu. Jej okres jest dwadzieścia cztery godziny. Niewątpliwą zaletą tego Multivarki jest łatwa pielęgnacja dla niej. Wash mają zarówno miskę i pokrywę.

Multivarki Redmond

Na rynku dostępnych obecnie urządzeń kuchennych urządzeniem wielofunkcyjnym, które mogą zastąpić wiele różnych urządzeń. To multivarka. Wystarczy do wysokiego popytu konsumpcyjnego dla urządzeń marki „Redmond”. Że wiedzą, w jaki sposób? Urządzenia wielofunkcyjne pozwalają rozwiązywać różne problemy. Z ich pomocą można smażyć i gotować, piec i stopienia sera lub czekolady i wiele więcej.

Jak korzystać multivarka Redmond? Proces gotowania za pomocą tego urządzenia składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich – przygotowanie niezbędnych składników. W drugim etapie, które są zagięte do jednostki miski i zamknięto. Następnie, naciskając kilka przycisków, można bezpiecznie przejść na swojej działalności. Cały proces wytwarzania jest sterowany przez mikroprocesor. I nie martw się o to, co ucieknie prigorit mleka lub owsianki. Gdy potrawa jest gotowana, urządzenie będzie ostrzegać sygnałem dźwiękowym. Jeżeli właściciel nie reaguje, wówczas jedzenie zawsze będzie rozgrzany przed jego przybyciem.

I jak używać multivarka Redmond, jeśli potrawa ma życie odbywa się przez pewien czas? Urządzenie jest wyposażone w użyteczną funkcją opóźnionym początku. Rozpocząć proces gotowania może zostać zawieszony w ciągu dwudziestu czterech godzin. Aby to zrobić, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk „Opóźnienie startu”, przez trzy sekundy.

Albo, powiedzmy, jak używać multivarka „Redmond”, jeśli chcesz lunch, obiad lub śniadanie pozostanie gorący przez długi czas? Aby to zrobić, urządzenie posiada avtopodogreva funkcyjny. Jest ona aktywowana automatycznie po zakończeniu gotowania. Jednak nie zawsze mają taką potrzebę. W związku z tym, urządzenie zapewnia możliwość wyłączenia tej funkcji. Aby to zrobić, kliknij przycisk „utrzymywania ciepła / Cancel”.

Musimy wiedzieć i jak używać multivarka „Redmond” na parze dania. Aby to zrobić, trzeba wlać miskę pięciu lub sześciu sto mililitrów wody i ustawić go w pojemniku-parowego. Następnie multivarku umieszczony we wcześniej przygotowanym żywności. Kolejne działanie – zamknięcie pokrywy. Gdy kliknie. Po tym, naciskając przycisk „Menu”, należy ustawić „Steamer”. Domyślny czas gotowania będzie pięć minut. To może być zwiększona, ale nie więcej niż trzy kwadranse. Aby to zrobić, należy użyć "Time Setting".

Multivarki Polaris

Dobry popyt wśród konsumentów dla urządzeń kuchennych są urządzeniami „Polaris”. Niezwykle udany pod względem cech modelu PMC 0517AD. Urządzenie to ma dużą funkcjonalność i łatwość zarządzania.

Tak, jak używać multivarka „Polaris”? To za każdy konsument będzie miał trudności. Szesnaście programów automatycznych urządzeń dopuścić do zagotowania i gotować, szybować i gotować fasoli, zupy, płatki i kasza. W tym menu można znaleźć programu Multivarki „pizza”. Urządzenie to jest w stanie piec i gotować jogurt.

W takim przypadku, gdy programy czasowe nie są spełnione, to można regulować w krokach co pięć minut. Wzrost może wynosić do dwunastu godzin. Łatwo z Multivarki „Polaris”, aby wyodrębnić misę roboczą, jak to jest ze specjalnym piórem. Tryby „start” i „ogrzewanie / Anuluj” zaczynają działać po dwie sekundy przytrzymaj naciśnięciem przycisku. Model ten posiada funkcję blokady bezpieczeństwa i 3D-ogrzewanie.

Multivarki "Scarlett"

Ci, którzy oglądają ich zdrowia i przyzwyczaił się prawidłowo odżywiać, wskazane jest, aby kupić wszystko w Scarlett SC-410. multivarka to zajmie należne jej miejsce w każdej kuchni. Jej kubek o pojemności czterech litrów, pozwalają gotować smaczne i jakości żywności dla całej rodziny.

Więc jak używać multivarka „Scarlet”? Na panelu sterowania w funkcji „Menu”, można łatwo wybrać dowolny z sześciu włączone w oprogramowaniu urządzenia. Z ich pomocą wytwarzanego parze lub duszenie, gotowanie zupy, owsianki mleka i zbóż. Czy istnieje, a program „Express”. I dla Multivarki można użyć dowolnego zestawu produktów. Pyszne dania dla Twojego domu mogą być przygotowane z książki kucharskiej, która pochodzi z urządzenia. Urządzenie posiada funkcję „Avtopodogrev”. Będzie ona utrzymać ciepłe jedzenie aż do początku posiłku.

Multivarki "Supra"

Wielu konsumentów kupić uniwersalną jednostkę kuchnia budzi pewne obawy. Jak zrozumieć wszystkie zawiłości gotowania i ustawienia urządzenia? Ale nie bój się. Istnieje kilka prostych zasad, które pomogą zapomnieć o piecem kuchennym. Tak, w domu nie multivarka „Supra”. Jak korzystać z tego wszechstronnego instrumentu?

Pewne problemy mogą pojawić się w wytwarzaniu zbóż. Tryb „Owsianka” nie powinny być stosowane do przetworów mlecznych. Aby oczyścić zawór pianki mlecznej jest bardzo trudne. Algorytm jedzenie różni się nieco od normy. Mleko powinien być rozcieńczony wodą.

Podczas korzystania multivarka chronić powłokę. Aby to zrobić, należy używać wyłącznie plastikowej łyżki lub łopatki. Umyte miskę łatwo. Podczas czyszczenia nie jest zobowiązane do stosowania siły lub używać szorstkich materiałów ściernych. Detergent musi być płynny.

Jeśli piec w multivarka „Supra” placki, aby uzyskać ostre reżimy smażone na parze trzeba zmienić panel sterowania. Na przykład, „Pieczenie” plus „Quick” plus „ogrzewanie”.

Jeśli multivarka wliczone w cenę i jest to proces gotowania, nigdy przynieść swoje ręce do zaworu parowego. Można się poparzyć. Jest to szczególnie prawdziwe w tryby „owsianka” i „Pie”.

Multivarki "Saturn"

Nieodzownym urządzenia kuchenne wola każdego użytkownika uniwersalnym urządzeniem Saturn ST-MC9180. Jak korzystać multivarka „Saturn”? Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Czeskie inżynierowie starannie opracowane wszystkie szczegóły konstrukcyjne na ten produkt stał się niezbędnym narzędziem dla każdej kuchni.

Na panelu sterowania, można wybrać dowolny z dziewięciu trybów Multivarki działać. Urządzenie będzie łatwo zgasić produktów gotować owsiankę i zupy, gotować posiłki dla pary lub grillu mięsa lub ryb. Tryb „Szybkie gotowanie” pozwala na kilka minut, aby umieścić na stole makaron i ravioli. Wybór programu Control Panel „Porridge”, łatwe do przyrządzenia zbóż, w tym pilaw. Jest on wyposażony w urządzenia oraz funkcję podwójnego kotła. Będzie to zminimalizować wykorzystanie olejów i tłuszczów i uzyskać smaczne i zdrowe jedzenie. Urządzenie posiada regulowany czas smażenia, duszenia, zupy i dania parowe. Multivarki zegar jest ustawiony na jeden dzień. Jest funkcją opóźnionego startu.

Multivarki "Marta"

Dla tych, którzy chcą stale nadążać za duchem czasu, to świetny wybór byłby uniwersalny urządzenia domowego do gotowania żywności Marta. Zapytaj jak używać multivarka „Marta”? Elementary proste. Ten przestronny i jednocześnie kompaktowe urządzenie można piec, smażyć, gotować i gotować dla pary. przygotowanie programu jest włączone bardzo zróżnicowana. Ich liczba zależy od konkretnego modelu urządzenia. Na panelu sterowania posiada funkcję ogrzewania i opóźnionego startu. Pełnią funkcję urządzenia szybkowarze.

Doceniam multivarku „Marta” zwolennicy diety. Nie jest to zaskakujące. Dieta przy pomocy tego urządzenia można łatwo zmianie potrawy niskotłuszczowe i bardzo smaczne, które są w książce kucharskiej, jest sprzedawany w komplecie z urządzeniem.

Multivarki "Vitek"

Ci, którzy nie chcą kupować wątpliwą jakość półproduktów, które, oczywiście, jest duża ilość substancji szkodliwych, zaleca się zakup uniwersalnego urządzenia. To multivarka "Vitek". Naczynia ona przygotowania, dostarczania prawdziwą przyjemność dla wszystkich członków rodziny.

A oto jak używać multivarka „Vitek”? dość proste. Jest to konieczne, aby otworzyć pokrywę, położyć niezbędne do gotowania produktów spożywczych, należy ustawić timer. Następnie można przejść robić to, co lubi.

Wyświetlacz jest podświetlany kontrola. Korzystanie z nich nie będzie trudne, ponieważ zawiera minimalną liczbę kluczy. To znacznie ułatwia proces wyboru parametrów. Główne programy, które są uruchamiane automatycznie, są następujące: „Owsianka” i „zupa”, „Pieczenie” i „Rysunek”, „Rozliczenie” oraz „Szybkie gotowanie” i „Gotowanie na parze” i „rozgrzewkę”. Multivarki „Vitek” posiada funkcję opóźnionego startu. To pozwala na zaprogramowanie urządzenia na jeden dzień.

Multivarki "Moulinex"

Od dawna dobrze sprawdziły się w naszych domach sprzętu gospodarstwa Moulinex. Jak doszło do naszych hostess i Multivarki wyemitowanych przez tę spółkę. Model wysoki popyt "Moulinex CE4000". Urządzenie jest wykonane w obudowie ze stali nierdzewnej. I jak używać multivarka „Moulinex” tego modelu? To nie będzie trudne. Na panelu sterowania znajdują się w sumie trzy okrągłe przyciski wypukłych. Zewnętrzna służy do wyboru żądanego programu, średnia – ustawiania timera i dolna włącza urządzenie.

Aby zamknąć pokrywę po ułożeniu produktów Multivarki powinny łączyć zieloną strzałkę na pokrętle ze strzałką, która pokazuje otwarte blokady. Znajduje się na krawędzi urządzenia. Aby otworzyć pokrywę należy zrobić odwrotnego działania.

Multivarki Vitesse

Te wszechstronne urządzenia są uważane za jeden z najbardziej popularnych towarów kuchennych. Są to wysokiej jakości iw krótkim czasie do gotowania posiłków. Łatwo urządzenie pozwala uzyskać owsianka mleko, zupy, włożyć produkty do gotowania kompoty lub zafundować sobie kilka potraw.

Jeśli Twój dom wyglądał multivarka Vitesse, jak go używać, będziesz najpierw trzeba przeczytać załączone instrukcje do urządzenia. Cechy urządzenia mogą się różnić w zależności od zakupionego modelu. Jednak, co do zasady, wszystkie Multivarki tej firmy mają możliwość opóźnionego startu i ogrzewania. Funkcja szybkiego gotowania położy na stole danie na pięć minut. Dla rozproszonych lub na stałe zatrudnionych w niektórych modelach przewidzianych automatyczne wyłączenie w przypadku przegrzania.

Bardzo prosty w obsłudze wyświetlacz z podświetleniem pulpitu. Dane dotyczące czasu wyświetlania są rejestrowane i temperaturę procesu utrzymuje się w multivarka. Nawet niedoświadczonym użytkownikom łatwo uporządkować zarządzanie urządzeniami, ponieważ jest to w większości modele nie ręczne i elektroniczne.