397 Shares 2303 views

Northern Fleet – Rosja Polar Tarcza

Northern Fleet powstała znacznie później niż na Bałtyku, Morza Czarnego i Pacyfiku. Znaczenie polarny teatrze działań znacznie wzrosła na początku lat trzydziestych XX wieku. Postępy w lotnictwie i przemyśle stoczniowym pozwoliło stwierdzić, że obszary priorytetowe znaczenie ochrony, które wcześniej do prowadzenia operacji wojskowych niemożliwe.


Ludowego Komisarza Obrony Klim Woroszyłow w kwietniu 1933 roku podpisał rozkaz, aby przenieść eskadrę składającą się z niszczycielami „Kujbyszewie” i „Uritsky”, dwóch okrętów podwodnych i dwa patrol w strefie polarnej. Pole statków został nazwany SAS-1 (wyprawa specjalnego przeznaczenia). Statki były podstawą utworzona w Murmańsku Flotylli. W sierpniu rozpoczęła się na dużą skalę budowę nowej bazy morskiej w Arktyce.

W 1935 roku, na północy rozpoczęła flotę pracy treningowej walki. W krótkim okresie nieco ponad dwóch lat przeprowadzono wiele długich fragmentów, w szczególności do Nowej Ziemi i Północnej Drogi Morskiej , zorganizowany dom i wspieranie infrastruktury nabytego doświadczenia w podwodnych lód nurkowanie, zbudowane lotnisk lotnictwa morskiego. W maju 1937, Floty Północnej opiera się na flotyllę.

Trzydziestych rozpoczął erę eksploracji Arktyki. Zbawienie wyprawa I.D. Papanina powstał z aktywnym udziałem ludzi morza i pilotów-Northern Fleet.

Floty Północnej wzięło udział w zimowej fińskiej wojny. Strategicznie położony główną bazę pozwoliło zablokować dopływ wroga z morza. Porty Petsamo i Liinakhamari były zajęte przez radzieckich marynarzy.

Od czerwca 1941 roku wartość radzieckich portów północnych znacznie wzrosła. Archangielsk i Murmańsk wziął pomocy sojuszników, ich ochrona stała się ważnym zadaniem. W ciągu czterech lat wojny przez Atlantyk były ponad tysiąc konwoje, z których każdy jest setki mil przywitała nasze statki, wraz z portem docelowym, odpieranie ataków niemieckich bombowców torpedowych okrętów podwodnych i bombowców.

Northern Fleet aktywnie opór niemieckich sił Kriegsmarine. Hitlerowcy stracili w polarnych szerokościach geograficznych więcej niż sześć statków i 1300 samolotów. Heroes-okrętów podwodnych Nikolai Lunin Ivan Kolishkin Izrael Fisanovich Mohammed Gadzhiev i wiele innych zrobić, aby wygrać wszystko, co mogli, dotacje, jeśli to było potrzebne, mieszka. Piloci Severomorsk Borys Safonow Ivan Katunin Peter Sgibnev czerwone gwiazdy skrzydła pokryte ich dozgonną chwałę w niebie Arktyki.

Od lat pięćdziesiątych Northern granatowy był nie tylko ocean, ale rakieta. Pierwszy statek balistyczny launch na świecie powstał w 1956 roku w Morzu Białym. Po trzech latach Severomorsk przyjęły podwodny okręt podwodny K-3 „Leninsky Komsomołu”. 1960 oznaczone pierwszych międzykontynentalnych pocisków balistycznych okrętów podwodnych uruchomiony na świecie.

W 1962 roku okręt Floty Północnej zdobył biegun. Podwodny „Leninsky Komsomołu” wziął powierzchniowe, po zerwaniu ciała lód, a marynarze ustanowiony w punkcie o współrzędnych 90 stopni. wag. ZSRR i Navy flagi.

W drugiej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku w lotniskowcach Northern Fleet zostały włączone. Pierwszym z nich był krążownik „Kijów”, w 1991 roku na przebłaganie za cła bojowej lotniskowca „Admirał Kuzniecow”.

Realia historyczne wykazały, jak przenikliwy był twórcą rosyjskiej Floty Petr Veliky. Ponad trzy wieki temu, niosąc pierwszych rosyjskich okrętów na wodach północnych on proroczo rozumieć przyszłe strategiczne znaczenie północy w obronie kraju.

Dziś obszar odpowiedzialności rosyjskiej Floty Północnej – cały świat oceanu. Bazując na Severomorsk i Severodvinsk otwiera nieograniczone możliwości sali operacyjnej.