481 Shares 5288 views

jajowody

Salpinx jest sparowany narządów. Jego zadaniem jest prowadzenie jaj w jamie macicy z jamy otrzewnej (z jajnika). jajowodu się w miednicy. Są one reprezentowane przez kanały cylindrycznym kształcie. Każdy jajowodu pokrywa szeroki więzadła macicy (górna krawędź), który stanowi część okrężnicy.


Długość ciała od dziesięciu do dwunastu centymetrów. lumen macicy rury mają, z jednej strony łączy się z jamy macicy, a z drugiej – z otrzewnej. Jego wielkość waha się od dwóch do czterech centymetrów. Tak więc, kobieta brzuch jest wiadomość do środowiska zewnętrznego poprzez pochwy, macicy i światła.

jajowody są początkowo zajmować pozycję poziomą. Następnie, po osiągnięciu ściany w obrębie miednicy, że otaczają jajniki i kończą się na swoich środkowych powierzchni.

Jajowodu składa się z części przedmieszki umieszczonej w ścianie macicy przesmyku, ampułki, kominów i Długie wąskie frędzlami, z których jeden ma inną długość niż pozostałe. Sięga jajnika, często przylega do niego. Bardzo wąski, a wraz z nim, gruba ścianach częścią jest przesmyk. Z pomocą ruchów frędzle jaj w kierunku komina. Na dnie jest umieszczony otwór brzucha, przez który strumień uwalnianego do światła jaja.

Jajowodu ściany są umieszczone na zewnątrz błony surowiczej. Pod nim jest fundamentem. Kolejna warstwa jest utworzona dwuwarstwowa powłokę mięśni. Ona nadal w mięśniach macicy. Zewnętrzna warstwa jest utworzona z wiązek mięśni gładkich. Są one rozmieszczone w kierunku wzdłużnym. Wewnętrzna, grubsza warstwa powstaje kołowo zorientowane pakiety komórek mięśniowych. Poniżej jest to błona śluzowa. Tworzy wzdłużne fałdy na całym odcinku rury. Gdy zbliżamy się do otwarcia brzucha, śluz gęstnieje więcej zmarszczki pojawiają się na nim. Lejek są szczególnie liczne. Nabłonek śluzówki obejmuje. Jego rzęski oscylować w stronę macicy.

Perfuzji narządu wykonywane przez dwóch źródeł: z gałęzi tętnic macicy i jajników. Odpływ krwi żylnej z jajowodu występuje w żyłach sama nazwa splotu żylnego. Naczynia chłonne odprowadzać do węzłów chłonnych okolicy lędźwiowej.

Jako praktyce medycznej w określonym wieku w obecności pożądanej liczby dzieci w celu antykoncepcji stosując podwiązanie jajowodów. Konsekwencje tej procedury może być wyrażona w rozwoju infekcji i różnych komplikacji krwawienia.

Ingerencja odbywa się zarówno w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Co do zasady, procedura jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. W celu przeprowadzenia niezbędnej interwencji jednej z dostępnych metod.

W laparoskopii, małe nacięcie poniżej pępka. Przyrząd włożony przez otwór. Laparoskopii pozwala zobaczyć rurę i obsługiwać je.

Minilaparotomii obejmuje nacięcie podbrzusza. Metoda ta jest zwykle stosowana przez krótki okres po porodzie.

Czas trwania zabiegu waha się od dziesięciu do czterdziestu pięciu minut.

Po zabiegu jest zablokowany przepływ jajników do macicy. W ten sposób zapobiega się nawożenie. Co do zasady, procedura zwykle nie wpływa na cykl menstruacyjny i produkcję hormonów w jej ciele.

Zdolność do przywracania płodności po podwiązaniu ma większe szanse powodzenia niż w przeszłości wazektomii mężczyzn.

Należy zauważyć, że procedura nie chroni kobietę przed wnikaniem zakażeń narządów płciowych.