379 Shares 7090 views

Zasoby silnik 1ZZ-FE i specyfikacje

Pierwsza linia silników ZZ pojawił się w 1998 roku. Zostały one zaprojektowane w celu zastąpienia przestarzałych jednostek mocy Serii A. W szczególności, pierwszy przedstawiciel silnika spalinowego było 1ZZ-FE. żywotność silnika, w porównaniu do poprzedniej linii, została znacznie zwiększona. Prawie wszystkie elementy stalowe i podzespoły wykonane z innych materiałów, które znacząco poprawiają wydajność silnika. Pomówmy bardziej szczegółowo o tym jednostkę napędową.


Niektóre ogólne informacje

Jak wspomniano powyżej, pierwsze silniki serii ZZ pojawił się w 1998 roku, a one zostały wyprodukowane przed rokiem 2007. Ale w rzeczywistości, kanadyjski rozwój, takich jak pierwszy silnik spalania wewnętrznego zbudowano tam. W przyszłości, Japonia była zaangażowana w produkcji, montażu i sprzedaży. W przeważającej części, 1ZZ-FE zainstalowane w samochodach przeznaczonych na rynek krajowy. Jakiś czas później samochód z tych dostaw powertrains stali w Europie i Rosji.

Dla nas ta maszyna jeszcze kilka lat temu było nie do końca zrozumiałe. Jego cechy konstrukcyjne wielu kierowców wie, ale tylko w dużych miastach. Teraz, oczywiście, nie ma takiego problemu, ponieważ 1ZZ rozpowszechniony w Federacji Rosyjskiej. Silnik jest umieszczony głównie na najlepszych modeli samochodów „Toyota”, więc ten silnik zastąpiony wkrótce 3S-FE, niż serii. A teraz chodźmy naprzód i rozmawiać o ich cechach technicznych.

zdjęcia silnik 1ZZ-FE i jego modyfikacje

To słynne japońskie charakterystyki mocy silnika i zwiększa niezawodność. Przez cały czas produkcji został wydany następującymi zmianami:

  • 1ZZ-FE – najczęstszą i silnik linia masa. Został on wykonany w japońskiej fabryce w Stanach Zjednoczonych. Moc agregatu wynosi od 120 do 140 litrów. e., zgodnie z modyfikacją.
  • 1ZZ-FED – mocniejszy układ napędowy. Kluczową różnicą od klasycznego wariantu lekkiej kute korby. Zasilanie – 140 l. a. Został on wyprodukowany w fabryce w Japonii.
  • 1ZZ-FBE – wersja eksportowa, która została opracowana wyłącznie dla Brazylii. Silnik pracuje na biopaliwa E85 standardzie.

Jednocześnie, istnieje sześć 1ZZ fe modyfikacje. Silnik źródłowy jest różny, a grubość wynosi od 120 do 140 litrów. a. Należy zauważyć, że silnik tej linii została założona ponad 15 modeli samochodów „Toyota” w „Chevrolet” i „Pontiac”.

Silnik 1ZZ-FE: opinie, specyfikacja

Co o opinie konsumentów, wielu kierowców nie zauważyć, że silnik ten jest stosunkowo bezproblemowy i przechodzi przez długi czas. Ale on ma, zgodnie z kierowców, jedną poważną wadę – wysokie zużycie oleju. Japońscy inżynierowie starali się rozwiązać ten problem, ale najwyraźniej to nie działa, ponieważ problem nie zniknął.

W odniesieniu do właściwości technicznych, to jest 4-rzędowe o 16 ka zaworu VVTI zmiennego układu zaworu. Objętość 1,8 litra silnika, a jego pojemność – około 120-140 mocy. żywotność silnika 1ZZ-FE – około 200.000 godzin, co jest dość dużo. Zużycie paliwa przez ziemię więcej niż 10 litrów, ale drogi do bloku okazała się wystarczająco ekonomiczny. Zużywa około 6,2 litra w cyklu kombinowanym – około 8 litrów paliwa. oleju – 3,8 litra. Wskazane jest, aby wlać syntetyczny 5W30 z wymaganymi tolerancjami.

Na cech konstrukcyjnych

Japońska firma w chwili wyprodukowania silnika wykonany dużą liczbę innowacji w nim. W tym przypadku jako materiał podstawowy do wytwarzania bloku ze stopu glinu stosowany. To sprawiło, że silnik o wiele łatwiej, ale stało się bardziej podatne na przegrzanie. Cienkościenne tuleje odlewane z żeliwa. Są one połączone w bloku materiału. Należy zauważyć, że blok cylindrowy następnie ma szereg cech, które musi być powiedziane. Po pierwsze, to wykorzystuje otwarte płaszcz chłodzący. Decyzja ta dozwolone kilku do zwiększenia urabialności w produkcji silników spalinowych, ale jednocześnie siła jednostka spadła.

Utrata siły powstałe z tego tytułu projektanci zdecydowali się następująco. Carter podłączony do pokrywy łożysk. Zdarza się, że przeszedł wzdłuż linii podziału osi wału korbowego, a wzrosła wytrzymałość i sztywność urządzenia jako całości.

na obsługę

Należy zauważyć, że specyfikacje silnika 1ZZ-FE, które nie oceniane zbyt „niegrzeczny” i wybacza jego właściciel dużo, ale w chwili obecnej. Utrzymanie tej jednostki napędowej jest nic specjalnego, najważniejsze – jest, aby przestrzegać terminów proceduralnych. Należy stosować się do następujących zasad, które są przewidziane przez producenta:

  • wymiana oleju silnikowego co 10 000 km w trudnych warunkach – 5 tysięcy km ,.
  • Regulacja od luzów zaworów rozrządu co 20 tys. Km.;
  • wymiana łańcucha rozrządu każdy 150-200 tys. km.

silnik japoński 1ZZ-FE jest uważany jednorazowy. Oznacza to, że jest to niemożliwe do przeprowadzenia remontów. Wynika to z faktu, że kaseta peregilzovat nie będzie działać, ponieważ nie jest przewidziane przez producenta. Odnosi się to również do rdzennych wkładek. Dlatego zaleca się, aby obsługiwać maszynę jak najwięcej, bo jeśli utknie, trudno będzie go naprawić. Chociaż w chwili obecnej nie były niemieckie zestawy naprawcze.

Głównym motorem choroby

Jeśli chodzi o różne błędy, które występują nie są tu zbyt często. Niemniej jednak problematyczne to elektrownia nie można nazwać. Czasami właściciele mają do czynienia z łomotem w silniku i jego hałaśliwych prac. Zwykle jest to znak, że rozciągnięty łańcuch rozrządu. Jeśli przebieg około 150 tysięcy kilometrów, to zaleca się, aby po prostu wymienić. Również warto sprawdzić przepustnicę i napinacz, ponieważ oni też mogą dostarczyć kłopotów.

Innym dość typowy problem dla tej elektrowni – duże zużycie oleju. Problemem jest zazwyczaj rozwiązane przez zainstalowanie pierścień olejowy w roku 2005 i później. Decarbonizer i inne podobne działania są często nieskuteczne. Warto zauważyć, że kwestia ta od 2002 roku całkowicie rozwiązany, więc wskazane jest przy zakupie tego samochodu, aby dać pierwszeństwo do agregatu okresu.

Najważniejsze cechy

Wielu kierowców są bardzo zaniepokojeni życia silnik 1ZZ-FE. Trudno jest powiedzieć, poprzez uruchomienie agregatu zawiedzie. Niemniej jednak, na forach znaleźć informację, że silniki pracują około 150-200 tysięcy kilometrów. W rzeczywistości tak nie jest. Po pierwsze, wymiana łańcucha rozrządu odbywa się co 150-200 km. W rezultacie, silnik dokładnie żyć dłużej. Po drugie, 200 000 godzin – to całkiem sporo. Oczywiste jest, że nie każdy silnik spalinowy tak będzie działać, ponieważ wiele zależy od trybu pracy i konserwacji.

Dość często zdarzają się przypadki, z przebiegiem poniżej 300-400 tysięcy kilometrów. Dlatego można bezpiecznie rozmawiać o 500 tys. Km. Choć droga do osiągnięcia tego celu nie będzie łatwe, ponieważ w tym przypadku usługa powinna być naprawdę dobra. Cóż, w takim przypadku można zawsze kupić silnik kontrakt 1ZZ-FE z niskim przebiegiem.

Jak przedłużyć żywotność silnika?

Jak wspomniano powyżej, wiele zależy od kierowcy. Po pierwsze, smar wysokiej jakości. Olej silnikowy należy kupować tylko to, co jest zalecane przez producenta, lub jego odpowiednik z odpowiednimi tolerancjami. Po drugie, wskazane jest, aby zmienić olej na czas. Ale nie robią tego co 2-4 tysięcy kilometrów. W czasie normalnej pracy, pierwotny smar kosztuje około 10000 z niewielką stratą wydajności. Konieczne jest, aby spróbować zapobiec niedobory oleju, gdyż może to prowadzić do znacznego obniżenia silnika spalinowego zasobu.

Usterki w układzie chłodzenia silnika może spowodować przegrzanie „Toyota” 1ZZ-FE. Ponieważ głowica cylindra jest wykonana z aluminium, to może to prowadzić. Ten silnik jest lepszy zastąpiona umową. Wskazane jest, aby wybrać tryb łagodnego działania. Każdy rodzaj kopać dół negatywny wpływ na bloku, więc długa jazda z dużą prędkością, aby uniknąć.

O tuningu silnik japoński

Wszystkie rodzaje napędowych ulepszeń są przeprowadzane rzadziej, ponieważ jego niskiej konserwacji. Ale wciąż nie są gotowi, aby wydostać się z 120 litrów. a. – 200 lub więcej. Zazwyczaj w tym przypadku montowane japońska Toyota SC14 sprężarkę i intercooler do chłodzenia. Zmień wtryskiwacz i pompę paliwa do bardziej wydajne. Dostrajanie układu silnika może dać wzrost mocy do 40%.

Ale jest też inna opcja, która pozwala na zwiększenie pojemności do 300 litrów. a. i więcej. Jednak taka zmiana będzie kosztować dużo więcej niż sam silnik. Aby nabyć taki zestaw Tuning-kit Garrett GT284, dysze 550/630 cc, a zmianę pompę paliwową. Następnie ustaw kute pręty i tłoki kolejny skurcz. Ponadto, elektroniczna jednostka sterująca zmienia się Apexi zasilania FC. Niewielu odważy się takich zmian, bo naprawdę warto nie jest tani, ale wynik będzie uzasadnić wszelkie oczekiwania. W większości przypadków, silnik zatem przerobić 1ZZ fe 1,8 litrów.

Kilka interesujących szczegółów

Mamy już do czynienia z tym, co eksploatacji silnika 1ZZ-FE. W idealnych warunkach może osiągnąć około 500 000 kilometrów. Jednak w praktyce zwykle nie więcej niż 350 tys. Km. To z tego prostego powodu, aby kupować b / samochodzie z tym silnikiem potrzebuje bardzo ostrożnie. Po tym wszystkim, to jest szansa, że trafisz silnika spalinowego, który jest prawie zużyta. W tym przypadku, nie będzie w stanie spełnić jego remontu. Jedyną rzeczą do zrobienia – jest kupić elektrownia umowy. To będzie kosztować około 60 000, a także prace związane z usuwaniem i instalacji. Razem około 75 tysięcy złotych. Warto czy nie, to zależy od ciebie.

Ogólnie rzecz biorąc, silnik 1ZZ-FE, których cechy rozważaliśmy w tym artykule, wielu kierowców są wysoko oceniane. Jeśli zhraskhoda problemem olej jest już rozwiązany, a potem wszystko, co jest do zrobienia dla jego długiej i bezawaryjnej pracy – to czas do przeprowadzenia konserwacji. Oczywiście, nie ma w tym silniku i jego wad, ale często są one łatwo i szybko rozwiązany, a większość z nich jest związana z działaniem, a nie do jakichkolwiek cech konstrukcyjnych.

podsumować

Japoński ZZ seria silnik zdecydowanie zasługuje na uwagę. Szkoda, że twórcy nie okazją do remontu, a może celowo wykonana konstrukcja jest taka, aby poprawić wydajność. Jedno jest pewne: dobre, a silnik jest bardzo popularne. Z jego cech konstrukcyjnych jest dostarczenie wibracje. Całkowicie pozbyć z nich zawiedzie, można wymienić tylko zamontować z powrotem silnik poduszki, które nie zawsze rozwiązuje problem.

Na swoim czasie, to jednostka napędowa posiada unikalną charakterystykę. Silnik 1ZZ-FE z Japonii – to jest zawsze wysoki poziom niezawodności. Mimo rozwoju i jest uważany za część Ameryki, ponieważ wykorzystuje system dystrybucji gazu doch, który został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych. Ale jeszcze dalsze modyfikacje zostały zaprojektowane bezpośrednio w Japonii. Że silnik pracował długo i prawidłowo, konieczne jest utrzymanie i okresowo zaangażowany w drobnych naprawach. Jest oczywiste, że przegrzanie musi być całkowicie wykluczona, ponieważ może to doprowadzić do poważnego remontu. Wykonywanie prac konserwacyjnych na czas – to połowa sukcesu.