149 Shares 2189 views

Jiu-jitsu – co to jest? Sztuki walki

Jest to starożytna sztuka walki ma japońskie korzenie. Jiu-Jitsu, co to jest? Absolutnie poprawne tłumaczenie z języka japońskiego nie jest dostępny, możliwości jest wiele. Najbardziej popularne z nich – jest to „miękka sztuka”, „sztuka z czterech palców.”

Historia stylu

Pierwsza szkoła, która uczy tej sztuki, zwany Esin Ryu. W tłumaczeniu z języka japońskiego oznacza „szkołę wierzby”. Iva odsłania sens stylu jiu-jitsu. Wykazuje zdolność do być miękkie i jaskinia pod presją, ale nie złamać.

Uważa się, że jest to przypowieść, która wyjaśnia, dlaczego wierzba stała się symbolem tej skomplikowanej sztuki walki:

„Na szczycie skały na urwisku rosły dwa drzewa – Willow i dąb. Od czasu do czasu wiatr wiał silny. Dąb był trudny, twardy stojący na jego miejscu i brak wiatru nie mógł go ruszyć. Wierzba, gdy silne wiatry tylko uginać pod ich władzę. Kiedy podmuch wiatru dobiegła końca, wyprostowała powrotem do pierwotnego położenia. Ale gdy wiał najsilniejsze wiatry wszechczasów, że drzewa te rosły. Dąb nie wytrzymał spłukany i upadł. Tymczasem, wierzba, jak zwykle zgięty, ale gdy wiatr lewo góra – ponownie stanął na nim w całej okazałości ".

Przypowieść ta pomaga odpowiedzieć na pytanie: „Jiu-Jitsu – co to jest”.

Uczy możliwość być miękka

Zasada sztuk walki – być trudne, gdy jest to konieczne, ale również być w stanie zgiąć, a następnie wyprostować.

mistrz sztuk walki, aby stale doskonalić swoje umiejętności, ponieważ wierzyli, że tylko w ten sposób będą mogli poznać prawdziwą drogę jujitsu wojownika.

Mówi się, że uniwersalność tego stylu walki i stał się głównym powodem, że staje się coraz bardziej popularny wśród Europejczyków po opracowaniu zamkniętym Japonii.

W czasie szkoły podstawowej z jujitsu oddziela się i wychował dwa odrębne style – judo i aikido.

Współczesne sztuki walki

Będziemy zrozumieć współczesny jiu-jitsu. Co to znaczy jest, być może, że popularność, która znalazła styl, zwłaszcza w walkach bez reguł. Po tym wszystkim, jest to sztuka walki to uniwersalny styl uczenia się, że zwolennicy nabyć wiele umiejętności jako broni bojowej, a bez niego. W nim są wykorzystywane techniki rzucania i uderzające, jak również różnych technik i metod dusi przytrzymaj (HOLD) wroga. Techniki jiu-jitsu bardzo trudne i niebezpieczne.

Jest on stosowany w armii i służb specjalnych wielu krajów świata, w których umiejętności są potrzebne natychmiastowy odstraszania przestępców i terrorystów. Jeśli w tym czasie tylko jiu-jitsu rozprzestrzenił się w całej Europie, został zamknięty sztuki walki, ale dziś mogą być zaangażowane we wszystkim. Na całym świecie istnieją setki, jeśli nie tysiące, szkół Jiu-Jitsu, który jest mistrzem stylu są gotowi uczyć studenci metody walki z zewnętrznym fizycznym przejawem agresji.

Jakie są w pas Jiu-Jitsu?

Jak karate, jiu-jitsu ma swoje uziarnienia i ocena stref, które są wydawane przez zwolenników dla ich umiejętności w stylu posiadanie.

wydawane jest biały pas student, który właśnie zaczął trenować Jiu-Jitsu. Biały symbolizuje pusty arkusz, na którym, poprzez szkolenia, zostanie nałożony umiejętności.

Żółty pasek oznacza, że uczeń już na pamięć kilka technik jiu-jitsu i technik samoobrony. Podkreślamy używać słowa „zapamiętane”, gdyż pojęcie to różni się od „zajęte”.

Strefa czerwony oznacza, że uczeń opanował ciosów szybkich i potężnych, i wiedział niebezpieczeństwo stwarzane przez broń.

wydawane jest zielony pasek uczeń, który z pewnością stanie się ścieżką wiedzy, zrozumienia Jujitsu – co to jest i jakie jest jego przeznaczenie, a także posiada większość podstawowych technik.

Strefa niebieska oznacza, że uczeń opanował techniki Jujitsu presji psychicznej i można je stosować świadomi ich niebezpieczeństwie.

Brown Belt wydane do studenta, który postanowił połączyć swoje życie w pełni z tej sztuki walki.

Czarny pas symbolizuje poziom studenta, który otworzył jej serce i umieścić go w sztuce jiu-jitsu.

Chciałbym powiedzieć, że w pasy BJJ są charakterystyczne studentów umiejętności oznaczyć i scharakteryzować ich rzeczywistych umiejętności jako powód, że nie mogą być uzyskane.

Brazylijskie Jiu-Jitsu

Brazylijskie jiu-jitsu pojawił dzięki Mitsuyo Maeda, który podróżował dookoła świata popularyzującą Judo. Kiedy zatrzymał się w kraju, zaczął nauczać ludzi nie tylko otrzymanie judo, ale również najbardziej jiu-jitsu.

Wtedy jego uczeń założył szkołę, która przyciąga jego braci. Szkoła ewoluowała, zmienił technika mecz perfekcji techniki – tak narodził się nowy styl, który jest teraz nazywany brazylijskiego jiu-jitsu.

Znani ludzie z tego stylu

Pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę na wielki nauczyciel, który przyniósł wiele wielkich mistrzów i stworzył system walki w Brazylii – Helio Gracie. On jest bohaterem narodowym i legendą w swoim własnym kraju. Obserwujący wielokrotnie podkreślał, że ma wizję Jiu-Jitsu, który stale poprawie.

Dzięki Royce Gracie, który stał się mistrzem w sprawie walk bez reguł, wygrywając konkursu UFC trzykrotnie, świat wyglądał na nowy sposób tej sztuki walki. On jest legendą i Hall of Fame członkiem tej organizacji, a także jest jednym z najbardziej popularnych „weteranów”.

Wielki wojownik Antonio Nogueira, czarny pas, był w stanie wygrać mistrzostwa w różnych wersjach walk bez reguł. Jego aktywa UFC, pierścienie mistrzowskie pasy, duma i WEF. Nie zatrzymał się na osiągnięty wynik i dziś odważnie walcząc w różnych zawodach.

Jiu-jitsu w Rosji

Za granicą, każdy zdaje sobie sprawę z naszej biegłości w Jiu-Jitsu. Rosja słynie Mistrzów i zwycięstw. Sportowców z Rosji są stale coraz mistrzów świata. Na przykład, niedawno odbyło Puchar Świata w Atenach Junior. Rosyjski zespół pierwsze miejsce, mając 16 złote medale.

Warto zauważyć, sportowców dyscyplin siłowych szkoły jiu-jitsu w Moskwie. Przedstawiciele stolicy zdobyli dwa złote medale, taką samą liczbę medali srebrnych i brąz w mistrzostwach. To po raz kolejny potwierdza fakt, że jiu-jitsu w Moskwie i całej Rosji jest bardzo popularny, to ciągle się rozwija i daje nowy świat słynne myśliwce.