133 Shares 2098 views

Należy zwrócić uwagę na kobiety, a nie ograniczać się do: bezpiecznego barwienia włosów Henna

Wydaje się, że tak wiele różnego rodzaju gotowe do farbowania włosów, a farby i deserów oraz różnego rodzaju kolorowania szampony – nawet oczu w sklepie podbiec, ale cały czas skrycie dręczony pytanie – w końcu jest to najczystsze narkotyki syntetyczne, a następnie podjąć bardziej naturalne?

A najbardziej, że nie jest to naturalny środek znany od niepamiętnych czasów – proszek henna który jest otrzymywany z wysuszonych i pokruszonych liści krzewu zwanego Lawson. Lawson rośnie głównie w Indiach, Sudanie, Egipcie, jest również powszechnie znany irański henna.

Ja osobiście długo machał przez to oznacza, zważywszy, że Farbowanie włosów Henna – tak jest to wczoraj i niektóre starsze kobiety używają go staromodny i otrzymał mogą tylko czerwony kolor, aż pewnego dnia zauważyła, jak zadziwiająco jeden żywy połysk włosów całkiem młodych współpracowników. Nie mogłem się oprzeć i zapytał, co ona farbuje włosy? I byłem zaskoczony, aby dowiedzieć się, że jest to zwykła henna. Ponadto powiedziała, że farbowane włosy nie tyle w celu uzyskania koloru, a także w celu wzmocnienia włosów i łupież pomaga. Ale ton okazał się wspaniały, nawet jeśli nie świadomie szukał – po prostu nie oderwać wzroku, takie modulacje koloru na słońcu! Ogólnie rzecz biorąc, niektóre stałe plusy, jak się okazało.

Od malowane henną, czy ona jest tak wielka, jak w domu?

W rzeczywistości, farbowanie włosów Henna proces domu nie jest tak łatwe, i szczerze mówiąc, obskurny, ale efekt jest tego wart!

Zgodnie z recepturą henna (proszek) należy rozcieńczyć w bardzo gorącej wody, ogrzewano do 90-95 ° (prawie wrzącej wody, ale nie jest zbyt strome). Ilość proszku zostanie podjęta na podstawie długości włosów. W stosunkowo krótkich włosów, na przykład rodzaj średniej długości fryzury „kwadrat” trwa około 70-100 gramów (w zależności od grubości do włosów).

Zasada oznacza – powinny być dokładnie zmieszane kubek ceramiczny z wrzącą wodą henna w celu uzyskania homogenicznej pasty (a) masy kremowej. Rozpocząć barwienia jest to konieczne, jak tylko mieszanina lekko chłodzi.

Zagotovte rękawice medyczne, tak aby nie pobrudzić rąk i szczotka czoło, uszy i szyję jakiegoś tłuszczu śmietany, w celu uniknięcia przypadkowego barwienie tych części ciała. Pokrycie ramion i ochrony szyi, jak to możliwe.

Tak, henna malowanie należy zrobić koniecznie umyte, osuszone ręcznikiem włosy wilgotne, ale – to ważne!

Nie trzeba dodawać, farby do włosów Henna wygodnie wykonać płaskie szczotki do włosów podział pasma, rozpoczynając od nasady, najpierw w korzeniach, a następnie rozłożone na całej długości włosów. Lepiej Oczywiście, jeśli ktoś pomoże, jak konsystencja mieszanki jest bardzo różni się od zwykłych gotowych sztucznych barwników i henna szybko wysycha prysznic, więc ważne jest, aby zrobić kolorowanie dość energicznie. Słyszałem, że w celu ułatwienia dystrybucji henny włosy, do roztworu dodaje się niewielką ilość oleju łopianu, ale nie starają się zrobić.

Rozprowadzanie cały henny na włosach, trzeba zawinąć je w folię, a następnie ręcznikiem i odstawić aż do uzyskania pożądanej intensywności koloru – im dłużej trzymać, tym jaśniejszy lub ciemniejszy (w zależności od koloru swoich krewnych do włosów) uzyskać wynik. Dla blondynek i 20 minut wystarczy, aby stać Ogen-czerwone włosy, brązowe włosy i tutaj konieczne jest wytrzymać od 40 minut do godziny, aby uzyskać intensywny kolor i upalne brunetki może i od 1,5 do 2,5 godziny, aby utrzymać henna „pod maską” , A jeśli chcesz osiągnąć niebiesko-czarny kolor, zaleca się jednoczesne barwienie henną i Basma (henna najpierw, a następnie natychmiast basmoj).

Spłukać henny powinna być ciepłą wodą bez szamponu i bardzo starannie, z rękami niekoniecznie zapobiega rękawiczki.

Ważna uwaga – w przeciwieństwie do syntetycznych farb, które wpływają toni włosów, henna, gdyż otacza włosy na zewnątrz i sprawia, że jest nieprzenikniona. Prawdopodobnie zwrócić uwagę, że wszystkie instrukcje dotyczące kolor włosów farb odpornych zastrzec, że nie są one zalecane do stosowania na włosach farbowanych henną niedawno. I to prawda – henna aż całkowicie zejść, nie pozwoli druga farba bezpiecznie wnikają w głąb włosa, więc to nie przypadek, że ostrzeżenia. A ostatnio barwionej farby syntetyczne włosy henna stosowane również niebezpieczne – odcień może się dziwnie.

A jednak, polecam próbuje zrobić Farbowanie włosów Henna i szczerą nadzieję, że nie pożałujesz, a jednocześnie wzmocnić swoje włosy! Powodzenia w uzyskaniu pożądanego odcienia!