698 Shares 7959 views

Lewan Tediaszwili – gruziński słynny radziecki myśliwiec

Lewan Tediaszwili – słynny radziecki zapaśnik freestyle i sambo. W swojej karierze wygrał najbardziej prestiżowe turnieje. Ten bojownik o sporcie sposób pokazał niezmiennie wysokie wyniki.


Pierwsze kroki w tym sporcie

Lewan Tediaszwili urodzony 15 marca 1948 w miejscowości Zemoubani (Gruzińska Socjalistyczna Republika Radziecka). W tym obszarze, urodziłem się wiele utalentowanych wojowników. Ten rodzaj sportu jest najbardziej popularne wśród młodych ludzi. Nic więc dziwnego, Levan dzieciństwa zaczął angażować się w sztukach walki. Na początku swojego sportu sposób opanował gruzińskiej walkę narodową. Ta odmiana jest pełna wszelkiego rodzaju rzuca i chwyta. Walki odbywają się w bardzo szybkim tempie. Podczas bitwy gra melodię „Sachidao”. Okazuje się na instrumentach krajowych. Wielu widzów stać w kole, dzięki czemu ładowanie sportowców. Pokonał zapaśnicy iść, i zastępuje je komuś życzenia.

Podczas świąt stale organizowane zapasy w Gruzji. Lewan Tediaszwili wziął najlepszych gruzińskich Martial Arts. W zapasach odcinek niego przyszedł w wieku 12 lat. Jego pierwszym trenerem był doświadczony Ivan Mekokishvili. Ten słynny mistrz jak Levan, próbował bardzo ciężko na treningach. Oprócz szkoleń w sekcji, chłopiec uwielbiałem też w piłkę nożną i lubi jeździć na rowerze z rówieśnikami. W swojej pierwszej walce Tediashvili wygrał w bardziej fachowy bojownika.

Początek kariery zawodowej

Po ukończeniu szkoły Lewan Tediaszwili przeniósł się do Tbilisi. Tam zaczął pracować dla zakładu meblarskiego i równolegle do pociągu słynnego Vakhtanga Balavadze. Ten trener jest były wielokrotnie nagradzany zapaśnik. W sporcie przyszedł z gruzińskiego walki. Vic wiele razy zdobył mistrzostwo ZSRR w freestyle wrestling i Sambo, i stał się mistrzem świata. Oczywiście, Lewan Tediaszwili nauczyłem się wiele od tak doświadczonego trenera. Sukces przyszedł zapaśnik w 1971 roku. W mistrzostwach ZSRR w finale pokonał Yuri Shakhmuradov że ma już tytuł mistrza świata.

Mistrzostwa Świata w Bułgarii i występ na Olimpiadzie

Po sukcesie krajowych mistrzostwach został uwzględniony w kadrze do udziału w Pucharze Świata, które odbyły się w Bułgarii. W tym turnieju, zawodnicy z 34 krajów zostały ogłoszone. Kwota ta była rekordowa w tym czasie. W Bułgarii, bardzo lubi walczyć. Miejscowi są dobrze zorientowani w nim. Dlatego ten sport nie są przedmiotem szczególnej uwagi. Radziecki sportowiec na Mistrzostwach Świata startował w kategorii wagowej do góry do 82 kg. Lewan Tediaszwili, etnicznej Osetii, pewnie wygrał po raz pierwszy w swojej karierze został mistrzem świata. Wśród poległych nie były jedynymi właścicielami mistrzostw, ale także Amerykanie, Japończycy, Jugosłowian.

ZSRR zespół kapitan Aleksandr Medved jeden z pierwszych pogratulować Tediashvili. Wszyscy eksperci mówią, że młody sportowiec ma wielką przyszłość. W następnym roku, zawodnicy z ZSRR były przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Monachium. sztab trenerski miał dużo czasu, aby wybrać kto reprezentować kraj w freestyle wrestling wśród sportowców poniżej 82 kg. Spośród trzech kandydatów na olimpiadzie Poszedłem do Lewan Tediaszwili. Pracownicy coachingu nie straciła gola. Ten wojownik z Gruzji wygrał wszystkie mecze. Nawet w swojej ostatniej walce Levan wygrał miażdżące zwycięstwo, chociaż złoto było na tyle, aby rysować.

Mistrzostwa Świata w Teheranie

Na ich następnego Pucharu Świata Tediashvili Levan Kitoevich doszedł do statusu lidera. Sportowiec zaczął występować w kategorii wadze do 90 kg, co jest znacznie skomplikowane swoje zadanie. Ale mimo to, sportowiec zdobył złoty medal. Po wygraniu mistrz z uśmiechem na twarzy opuścił stadion. Następnie Levan nie spodziewałem się, że wydajność jest jeszcze niedokończone w mistrzostwach dla niego.

Jeden z zapaśników z tej samej kategorii wagowej co Tediashvili, wycofał się z powodu kontuzji. Pracownicy coachingu zwróciła Levan wymienić. Zapasy dla Levan nie jest głównym sportem. Ale mimo ograniczonego doświadczenia w wystąpieniach Sambo, gruziński zapaśnik nadal wykonywać w Pucharze Świata. Wrestling od dłuższego czasu zmienił zasady. Levan, nawet nie znając ich doskonale, zdobył drugi złoty medal dla swojego kraju.

Ciąg dalszy kariery

Po dwa złote medale w Teheranie Lewan Tediaszwili zwyciężył w Mistrzostwach Europy w Madrycie i Mistrzostwach Świata w Stambule. W domu, jest on zasłużenie cieszył się wielkim szacunkiem wśród fanów. Ten myśliwiec był ważnym gościem na różnych festiwalach miasta. Levan dawno zwyciężył w turniejach krajowych i międzynarodowych arenach. W 1978 roku legendarny zapaśnik rozpoczął swoje przemówienie w nowej kategorii wagowej do 100 kg. Zdobył mistrzostwo Europy i Mistrzostwa Świata zajął 2 miejsce, szkoda przegranej w finale. Po długich i szczęśliwych lat sportowiec postanowił zakończyć karierę. Lewan Tediaszwili jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników na ZSRR.

Levan – wrestler, znany na całym świecie. On przeszedł długą drogę od nowicjusza do słynnych sportowców, którzy tak chętnie w domu. Po zakończeniu kariery, Levan trenował nastolatków, jak również zaangażowany w rozwój sportu w Gruzji.