241 Shares 3291 views

„Nissan Largo» (Nissan Largo) – japoński minivan: opis

Segment minivanów i minibusów na światowym rynku samochodowym dość ściśle wypełnione produktów pochodzących od różnych producentów. Tutaj można znaleźć modele niemieckich firm, dużej wersji amerykańskiej. Włoski „Fiat” regularnie produkuje udanych samochodów w tej klasie, a krajowi producenci oferują schludne opcje takie jak „GAZ Sobol”. Na tym tle, japońskie minibusy są w ostrej konkurencji.

Nissan Largo od 1990 wchodzi na rynek rosyjski, ale specjalny popularność nigdy nie wygrał. Wynika to częściowo ze względu na charakter tego segmentu, który jest trudny do utrzymania stabilnego wysoką pozycję, ale jest prawdopodobne, skromne wyniki sprzedaży są te obowiązujące wśród krajowych kierowców unpopularity mikrobusem. Dopiero w ostatnich latach ta klasa zaczęła przyciągać nowych fanów dzięki praktyczności i skuteczności w celach komercyjnych. Właśnie ta fala japońskiej awangardy i znalazł nową możliwość wykazania swoich zalet, które on zrobił.

Ogólne informacje o modelu

Prototyp jest model minivana Serena. Twórcy znacznie zwiększonej wielkości, dzięki czemu samochód otrzymał przestronne wnętrze. Model ten wszedł na rynek w 1990 roku, a jej nazwa Largo otrzymał od angielskiego słowa «dużych», które jest duże. Model „Nissan Largo” zasługuje na swoją nazwę we wszystkich aspektach. Jako potwierdzenie może być także stosowany masywny radiator i reflektory podwyższonej podstawy i wystających „nosa”.

Jednocześnie, z ogólnej liczby jego kolega japoński samochód stoi dobrą aerodynamikę i funkcjonalność. Pomimo dużych rozmiarów, model jest wyposażony w gładkie linie na zewnątrz. Na uwagę zasługuje konfiguracja z położenia fotela kierowcy. W przeciwieństwie do większości podobnych modeli siedzenie nie jest ustanowiony pod kołami, a poziom silnika.

parametry techniczne

Wypełnienie model jest zgodny z rozmiarem. Równie imponujące osiągi silnika, zawieszenia i wdrożenie systemu kontroli „Nissan Largo”. Cechy minibus, co następuje:

  • Body – minivan.
  • Fotele – 7.
  • Wymiary – 461 cm długości, szerokości 174.5 cm, 190,5 cm.
  • Bagażnik – 240 l.
  • y silnik – w różnym czasie, kiedy pojazd był wyposażony w 2,4 litra benzyny jednostki 145 l. a. i dwulitrowym 100 silne turbodiesel.
  • Przekładnia – silnik może być uzupełnione za pomocą mechanicznego urządzenia 5 stupenchtym lub automatycznego 4 położeniu.
  • Rodzaj napędu – wybierz dostępną z tylnego koła i napęd na cztery koła wersję.

powierzchowność

Na samym rynku w Japonii, model ten nie jest pierwsza pozycja, w porównaniu na reprezentacyjnych kryteriów. Przynajmniej japońskie minibusy z „Toyota” i „Mazda” wygląda co najmniej przyzwoity. Niemniej rosyjskie drogi nissanovskiy minivan jest całkiem w stanie pochwalić miłym chromowane felgi i „kengooryatniki” z dużymi lampami przeciwmgielnymi.

Nawiasem mówiąc, samochód z daleka przypomina wagon w rozszerzonej wersji. Ale na pierwszym szczegółowym zbadaniu wrażenie psuje nieunikniony użyteczność, praktyczność i ogólną konstrukcję w wyniku projektu.

Jednakże, jeśli to minivan i ma oczywiste zalety, to w wyglądzie. Fazowane aerodynamicznych przodu, szerokie drzwi i pewnej okrągłości form – to wszystko daje „Nissan Largo” brutalność i pasemka na tle podobnych konkurentów.

salon

Duży rozmiar rzadko iść na korzyść powierzchowności, ale w przypadku, gdy jest w stanie „Largo”. Nie trzeba dodawać, że odwaga projektantów korzystny wpływ na sytuację w kabinie? Układ wózek pozwala pomieścić 7 pasażerów.

Oczywiste zalety Nissan Largo przypisuje oraz korekty możliwości siedzenia, które mogą być składane w celu utworzenia pełnoprawnym miejsce do spania. Tu nie ma klimatyzacji, dzięki czemu nie będzie musiał myśleć o temperaturę w kabinie.

Ergonomia i komfort mają zastosowanie również do aranżacji fotela kierowcy. Niezależnie od konfiguracji Każdy kierowca może dostosować miejsce. Mimo zewnętrznego podobieństwa z autobusem w modelu przewidzianego całkiem pasażera deska rozdzielcza. Poprzez informacyjny „tarcza” kierowca samochodu „Nissan Largo” otrzymuje wszystkie niezbędne wykaz danych o stanie urządzenia i jego wydajności operacyjnej.

Konserwacja i części zapasowe

Wiele samochodów zagranicznych (zwłaszcza przedstawiciele segmentów niepopularnych) zazwyczaj grzeszą niedoborem części i niskie koszty utrzymania. Ale to nie ma zastosowania do japońskiego minivana. Po pierwsze, samochód jest wyposażony w skuteczne środki autodiagnozy. Po drugie, konstrukcja maszyny jest bardzo prosta, a znaczna lista problemów właściciel samochodu będzie mógł zdecydować, na własną rękę.

Więc, Co może denerwować w operacji „Nissan Largo”? Części zamienne muszą przygotować się do pomp paliwowych, fok i blok z bezpiecznikami. Elementy te nie mogą być nazywane początkowo słabej jakości, ale operacja długoterminowego tego konkretnego samochodu w pierwszej kolejności prowadzi do ich niewydolności. W odniesieniu do regularnej konserwacji, szczególną uwagę należy zwrócić na plamy oleju, funkcja kontroli klimatu, a także do monitorowania czujnika Snow-Power, która jest narzędziem diagnostycznym skrzynia biegów.

Recenzje modelu

Model entuzjaści samochodów docenią rodziny, którzy nabyli samochód specjalnie do ataków na charakter i podróży. Przede wszystkim chwalić minibus dla przestronności i komfortu dla pasażerów. Dużo miejsca eliminuje problemy z obciążeniem, a ergonomiczny kształt siedzenia sprawia podróżowania łatwe, nawet dla dzieci.

Istnieją jednak wady w samochodzie „Nissan Largo”. Recenzje krytykowane zwłaszcza działanie zimowych. Samochód jest wrażliwy na zimno, więc nie zrobić bez podgrzewania silnika. Konieczne jest również, aby rozważyć naturę jazdy zimą, jak napęd na tylne koła , w połączeniu z dużym rozmiarze może przynieść poważne problemy dla manewrów na drodze.

wniosek

Minibus można przypisać do modeli, które nie tracą znaczenie, nawet dziesiątki lat po wyjściu z przenośnika. Oczywiście, nowoczesne minivany wyglądają inaczej, są bardziej zaawansowane technologicznie i funkcjonalny. Z kolei „Nissan Largo” w celu zapewnienia możliwości wykorzystywania dobrze zorganizowaną przestrzeń dla całej rodziny i nie zawiedzie w trakcie długiej podróży. Nawiasem mówiąc, niskie zawieszenie popycha wielu do idei czysto miejskim użytku japońskiego minivana. W rzeczywistości tak nie jest. Te opinie właścicieli potwierdził, że samochód radzi sobie z problemem nieutwardzonych i off-road.