779 Shares 8150 views

UAZ "Patriot": wymiary. UAZ "Patriot": opis, charakterystyka

Wszelkie parking, krajowy SUV UAZ „Patriot” wygląda majestatycznie i groźnie, górujący nad skromnym subcompact. Oczywiście, jeśli w pobliżu nie ma żadnych Range Rover, wrażenie zepsute, ale jednak. Dzisiaj przyjrzymy się najnowszej wersji samochodu. Możemy dowiedzieć się, co kryje się za samym groznostyu i jakie korzyści dają wóz jego wymiary. UAZ „Patriot” ostatnie pokolenie jest bardzo różni się od swoich „większych braci”. Aby zrozumieć, jak się trochę zagłębić się w historii modelu.


ojcowizna

Wiele osób uważa, że historia tego samochodu rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy roślina ogłoszono, że zamiast modelu „Simbir” będzie model „Patriota”, ale tak nie jest. A nawet w 2000 roku, kiedy doszło do „Simbir” nie był początek historii „The Patriot”.

Wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy głęboki kryzys wyprzedził Uljanowsk roślinę. Armia i siły bezpieczeństwa, które były głównymi odbiorcami technologii UAZ praktycznie przestał zakupów. Musieliśmy stworzyć nowy samochód, tzw SUV dla prywatnych przedsiębiorców. I tu firma miała dwie opcje. Pierwszy – aby zakończyć rozwój „UAZ-3170”. Samochód ten został założony w armii, ale był cywilna wersja wygląda jak „Nissan Patrol” trzeci-czwarty modyfikacji. Wszystko jest dobre, ale wymaga zbyt wiele inwestycja projektu. Była druga opcja jest bardziej wygraną, jak znaleźć w roślinie. Brzmi to proste – zrobić sobie przerwę w trzech dekad podwozia „UAZ 469” i ustaw go w wygodnej ciała. Ta opcja i przyjęte, w nadziei, że Rosjanie pęd do kupowania rodzimych samochód zamiast jakichkolwiek obcych SUV.

Konstrukcja nowego organu nakazał vazovskaya centrum styl, którego przedstawiciele nie celują znacznie. Oni po prostu zabrał ciało modelu w 2111 i „rozciągnięta” go do wymiarów „Patriot”. Pytanie jest bardzo łatwo zdecydować piąte drzwi – tak jak popularne w modelach czasowych „Mitsubishi Pajero”. Klapa tylna zawieszone na zawiasach umieszczonych po prawej stronie, podobnie jak Japończycy. Nikt nie wziął pod uwagę, że te drzwi będą blokować dostęp do bagażnika z chodnika. W Japonii, ponieważ ruchu lewostronnego.

W rezultacie, samochód otrzymał dziwny wyglądające i dość niestabilne na drodze. Sfrustrowany UAZovtsy muszą pracować na robaki. Jej wynikiem było pojawienie się modelu „Simbir”, a następnie narodziny dzisiejszej „Patriot”. Każda nowa generacja samochodu została znacznie przekształcona, ale jeszcze do tej pory nie można powiedzieć, że praca na robaki jest na ukończeniu. Niemniej jednak postęp jest dokonywana, a dzisiaj patrzymy na ostatnim etapie – „Patriot” 2016 rok modelowy.

powierzchowność

Przednia część, która po raz kolejny otrzymał nowy wygląd, wygląda całkiem dobrze. grille jak uśmiech, ale nie przeszkadza to brutalne wygląd. Zderzak także zmodernizowane, a teraz oni nie są przymocowane do ramy i korpusu. Jednak najważniejszą innowacją jest przedni – nowoczesne oświetlenie, odziany we wspólnej przezroczystej pokrywie z światłami Listwa. Mgła stają się większe. Na ogromnych, składane lusterka, kierunkowskazy repeatery są położone. Za dekodera za kołem zapasowym i deflektor ze wzmacniaczem „stop”.

Koła o średnicy zewnętrznej 29 cali, dość małe biorąc pod uwagę wielkość „Patriot”. Z kołami 31 i jeszcze lepiej w 33 cali, maszyna będzie wyglądać bardziej niż proporcjonalnie.

Wystrój

Salon również zmienił się znacznie. Plastikowa jest zaskakująco łagodny i przyjemny. Istnieje komputer pokładowy. Ergonomia kabiny zasługuje na pochwałę. W niektórych miejscach istnieją części sztywnego plastiku, ale są one bardzo nieliczne. Tryb transmisji włączone są wygodne, okrągłe przełącznik trzy położenia.

Ale główną atrakcją kabinie – centrum informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym o przekątnej siedmiu cali. Tutaj wszystko jest w porządku. Jest całkiem przyzwoity interfejs nawigacyjny. Bardzo szybko i łatwo można podłączyć smartfon do słuchać jego muzyki lub rozmawiać przez telefon.

Oczywiście, bez muchy w naszym przemyśle samochodowym nie jest jeszcze kosztować. Tu przedstawiony prostetski czarną plastikową tarczę. Twarde, nieprzyjemne w dotyku, przynosi sterownik kilkadziesiąt lat temu. Uljanowsk inżynierowie roślinne obiecują w przyszłości doprowadzić do regulacji głośności i przycisk na kierownicy odpowiedzi na rozmowy telefonicznej. Jednak dokładny czas nie jest jeszcze podana.

zakres

Dużo miejsca w samochodzie spowoduje jej wymiarów. UAZ „Patriot” ma dużo miejsca w kabinie, co, oczywiście, jest jego godność. Na tylnym rzędzie siedzeń tak, że małe dzieci mogą nawet grać w gry. Tunel transmisja w samochodzie nie jest dostępny, i to jest wspaniałe. Ponadto, pasażerowie tylnych mają teraz żadnej kontroli grzałki i kubek posiadaczy.

Ale bez wada, a tam nie była. Płaska podłoga w ostatnim rzędzie – to świetnie, poza tym, że jest podniesione do takiej wysokości, że osoby starsze i dzieci, aby wsiąść do samochodu dość trudne. A wysoka pozycja siedzenia, jak wiadomo, nie gwarantuje wysoki prześwit.

tułów

Objętość bagażnika nowej „Patriota” to aż 1150 litrów, która jest z pewnością zaletą samochodu. Dobrze, jeśli można umieścić z powrotem w sofę, uzyskać prawdziwy samochód. Był czas, gdy klucz potrzebny do tej procedury. Teraz wystarczy wyciągnąć z pętli tkaniny i dolnej części pleców. To tworzy mały krok. Oczywiście, jest to niewygodne, ale wybaczalne ze względu na gabaryty. UAZ „Patriota” z ogromnym bagażniku łatwo będzie mieć duże obciążenia i krok, który nie jest przeszkodą.

jakość

Tutaj, podobnie jak poprzednio, jest to prawdziwa loteria. Na przykład, nie ma gwarancji, że będzie podłączyć adapter USB-w co najmniej jednym z gniazda zapalniczki. nie fakt, że pewna liczba tylnych oparciach są złożone, zgodnie z oczekiwaniami. Jest możliwe, że blokada jednej z nich zostanie trwale przytwierdzona. I tak dalej.

parametry techniczne

Od czasu ostatniego pokolenia, wiele się zmieniło, ale pozostały te same wymiary. UAZ "Patriot" -2016 ma następujące parametry: 4750/2120/2005 mm. Prześwit wynosi 210 mm samochody.

Samochód wyposażony jest w dwóch bloków energetycznych ZMZ. Pierwszy – benzyna, objętość 2,7 litra. Jego maksymalna moc wynosi 128 KM, a moment obrotowy – 210 Nm. Według producenta, to wystarczy, aby rozpędzić samochód do 150 km / h. Zużycie paliwa podczas jazdy po autostradzie wynosi 11,5 litra na 100 kilometrów.

Drugi silnik – olej napędowy, objętość 2,3 litra. Jego moc wynosi 114 KM, a moment obrotowy – 270 Nm. Pojazd z takim silnikiem zdolne do przyspieszania do 135 km / h. Zatem jego apetyt jest 9,5 l / 100 km.

Oba silniki są połączone z manualną skrzynią biegów pięć.

na drodze

Nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak zachowuje się samochód na drodze. Zacznijmy od początku. Key-fob – to z pewnością wygodne i nowoczesne, ale to, aby zabrać go w ręku i nie naciskaj bardzo ciężko w tym samym czasie jeden z przycisków.

Samochód likwidacji, można przejść. Przelew wliczone dość wyraźnie i łatwo. Sprzęgło pracuje bardzo pouczające. Na płaskiej drodze, można bezpiecznie przejść do drugiego biegu. Przy prawidłowej obsługi PPC „Patriot” przyspiesza całkiem żwawo.

Ale najpierw trzeba zostawić na parkingu. Z tymi problemami w pojeździe nie. Łatwy kierownicy, dobra widoczność, lusterkiem czujniki parkowania i kamera pozwalają uporać się z manewrów w ciasnych przestrzeniach, nawet niedoświadczonego kierowcy.

Na około 60 km / h prędkość samochodu zachowuje się całkiem przyzwoity, ale to dużo hałasu w kabinie. Ale konieczne jest przyspieszenie 80-100 km / h, należy natychmiast zgłosić się korzenie samochodowych. Czułość pouczające i kierownicy gwałtownie spada. Tak ze względów bezpieczeństwa, ten samochód jest lepszy do jazdy na prawym pasie i budowy jeźdźca.

Niemniej jednak, w porównaniu ze swoim starszym bratem, UAZ „Patriot” w 2016 roku, którego wymiary nie uległy zmianie, stał się mniej rolka na zakrętach. Ale zagranicznych SUV ma rosnąć i rosnąć.

Przeszkody na drodze do „Patriot” – nie ma problemu, ale jeśli idzie do ślimaczym tempie. A jeśli jedziesz bump prędkości na zwykły dla SUV i samochody są nawet prędkość, rufa jest dość wrzucić.

na drogach

Gdzie kończy się droga, native elementem zaczyna się od „The Patriot”. Off-road samochód jest naprawdę szczęśliwy. Tutaj można całkowicie odpocząć i kierować wybierając ścieżkę, która jest odpowiednia dla wymiarów. UAZ „Patriot” jest dość duży, więc trochę czasu jest konieczne, aby przyzwyczaić się do jej puszystości. A jeśli chcesz przygotować maszynę do tej skrajności, trzeba wydać ekstra. zderzak mocy, wyciągarki, dodatkowy zbiornik paliwa, fajka i bagażnik dachowy wyprawa jest wykonany z „Patriot” prawdziwym pojeździe terenowym.

pickup

Warto zauważyć, że restyling doświadczył również wózek „The Patriot”. To sfinalizowana na takich samych zasadach jak SUV. Dlatego też, zarówno z zewnątrz (z przodu, oczywiście) i wewnątrz (wnętrze), maszyny te są bardzo podobne. Wymiary pickup „Patriot” jest nieco inny od SUV – 5125/1915/1915. Zatem ładowni ma wymiary: 1375/1265/635. Pasażerowie tylnych pickup powinien poruszać, ale to klasyka gatunku. W ogólnym pick-up jest jeszcze bardziej kolorowe i bardziej agresywny.

perspektywy

Pomimo dość miernej wydajności, Rosjanie kupują tę maszynę. I nawet kryzys nie będzie miał negatywny wpływ na wielkość sprzedaży „The Patriot”. Powód jest prosty – brak alternatywy. Pojazd kupić kilka przypadków. Ktoś dostaje ona zastąpiona przez 24 minut Wołga, jak wielki i niedrogich samochodów. Ktoś potrzebuje SUV na wycieczki do polowań i rybołówstwa. Cóż, ktoś po prostu chce samochodów tej klasy, ale nie może sobie pozwolić na jeszcze obcego samochodu.

Zatem przyszłość modelu jest bardzo niejasne, zwłaszcza, że przemysł motoryzacyjny przeżywa trudne czasy. Niemniej jednak, fabryka twierdził, że pomimo kryzysu gospodarczego w kraju, model nie pójdą w górę. Jest to spowodowane spadkiem liczby komponentów kupowanych za granicą, i zastąpić je krajowy.

wniosek

Dziś okazało się, co nowego „UAZ Patriot”. Omówienie modelu wykazały, że samochód zasługuje na uwagę, pomimo faktu, że istnieje jeszcze wiele trzeba zmienić. Przynajmniej na drogach jest ona robi swoje zadanie doskonale. No i komfortową jazdę po mieście – prerogatywą rozjazdy zagranicznych, które zatrzymują się gdzie kończy się droga. To tutaj, w całej swej okazałości jest w stanie pokazać się UAZ „Patriot”. Wymiary ciała, wysoki prześwit i właściwych ustawień pozwolić mu być najlepszym w trudnym terenie. Czas pokaże, czy to wystarczy do dobrej sprzedaży.