843 Shares 4873 views

Dlaczego lakier żel pęka na paznokciach? Możliwe przyczyny błędów i zaleceń aplikacyjnych

Nowoczesny manicure jest bardzo różni się od tego, który zrobił kilka lat temu. Różnica polega nie tylko na rodzaje powłok i kolorów, ale także w sztuce ich stosowania. Szczególnie popytu wśród współczesnych kobiet tzw Żelkot. Sekret jego popularności tkwi w niezwykłej odporności. Według producenta, może to trwać około czterech tygodni. Jednak te stwierdzenia nie zawsze odpowiadają rzeczywistości, a często zdarza się, że kilka dni, ale wspomnienia są wciąż świeże w manicure. Po przeczytaniu dzisiejszej publikacji dowiesz się, dlaczego pęka żel do paznokci lakier.

nieprawidłowe zużycie

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn obierania nowo zastosowane powłoki. W wyniku nieuwagi i niewłaściwych działań posiadaczom takiego manicure strugane się wydawać. Pomimo faktu, że paznokci żel jest umieszczony jako powłoka bardzo odporna, w trakcie jego skarpety powinny przestrzegać kilku prostych zasad.

Jest pożądane długotrwałe wystawianie na działanie wysokich temperatur w połączeniu z wilgocią. Że nie masz pytanie, dlaczego pęka lakier żel, w okresie jego skarpetek nie trzeba nadużywać wizyt w saunie lub solarium. Atmosfera panująca tam może źle wpłynąć na stan płytki paznokcia.

Lakier i obserwowano pod wpływem niskich temperatur luz żelu. Dlatego też, w bardzo niskich temperaturach lepiej ukryć ręce w rękawicach lub rękawiczki. Ponadto na pękanie, niskich temperatur może spowodować rozwarstwienie i niszczą pokrycia.

Silnego stresu i chemikalia domowe

Jeśli nie skorzystać z sauny i nie wystawiać swoje paznokcie na niskie temperatury, ale nadal jest dość logiczne i uzasadnione pytanie, dlaczego pęka żelu lakier na czubkach, będzie pomocne, aby dowiedzieć się o innej przyczynie takiego problemu. Często skutkuje to niepotrzebnie wysokie obciążenia mechaniczne. Z reguły takie same problemem dla posiadaczy dość miękkie i elastyczne paznokcie. W tym przypadku nawet drobne obciążenia może spowodować złożenie płyty i pękanie lakieru żelowej.

Niestabilność powlekania może również być związane z ciągłym oddziaływaniu z produktów czyszczących w gospodarstwie domowym. Aby chronić skórę rąk i zapisać niedawno wypielęgnowane, zanim odrabiania lekcji, wymaga użycia detergentów lub środków czyszczących, należy nosić specjalne rękawice.

technologia aplikacji

Jeśli żadna z powyższych powodów nie nadaje się do swojej sytuacji, a na pytanie, dlaczego lakier żel crack, nadal pozostaje otwarta, jest prawdopodobne, że przepisy zostały naruszone wykonania manicure. Aby nadal nie do czynienia z podobnym problemem, nie można zaniedbać wstępnego przygotowania płytki.

Przed nałożeniem lakier żel jest pożądane, aby nie używać odżywcze i nawilżające kremy do rąk. Ważne jest również, aby dokładnie suszone i odtłuszczone paznokcie. Jeśli manicure zrobić w domu, a pod ręką nie jest profesjonalnym odwadniacz, można zastąpić go z alkoholem lub zmywacza do paznokci, wykonane na bazie acetonu.

Innym powodem jest uważane za niewystarczające leczenie płytkę paznokcia. Początkowo widział runda używa buffa. I dopiero wówczas traktowano krawędzi. W przeciwnym razie, płyta pozostanie ząbkowania. Więc nie trzeba się zastanawiać, dlaczego powłoka trzask żelu polskim, nie zaniedbuj uszczelnienie każdej osadzonej warstwy.

Niezadowalające wyniki uzyskuje się w przypadku niskiej jakości suche. prowadzi również do pęknięć drobne cząsteczki zanieczyszczeń uwięzione w lakierze. Dlatego należy zrobić manicure dokładnie wyczyścić tabelę. Bez trzymać paznokci zbyt cienkie lub zbyt gruba warstwa lakieru.

materiały substandardowych

Zastosowanie urządzeń niskiej jakości może również powodować pytanie, dlaczego pęknięcia żelowanie paznokci u czubków paznokci. Nie warto zaoszczędzić na zakupie podstawę i górną. Zawsze należy stosować wysokiej jakości i drogich narzędzi. Eksperci zalecają, aby dać pierwszeństwo znaczek wydany zaufanych producentów. Jest to w dużej mierze zależy od tego, jak długo będzie pobyt manicure.

Aby później nie musiał się zastanawiać, dlaczego pęknięcia na wierzchu lakierem żelu, jest konieczne, aby uniknąć tak zwanych środków 2 do 1. Są one znacznie mniej trzymać na paznokciach i trudno strzelać. Dlatego zawsze staram się kupować oddzielną bazę i top.

zdrowie

Co dziwne, ale trwałość manicure wpływa na wewnętrzny stan organizmu. I nie chodzi tylko o dolnej powłoki, ale także o wszystkich kategoriach swoich skarpetek. Tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego pęka lakier żel, na pewno będzie interesujące, że niektóre z procesów fizjologicznych w organizmie człowieka, można dostrzec nałożonej powłoki jako coś obcego i wymaga intensywnej odrzucenia. W rezultacie, manicure nie będzie trwać tak długo, jak planowano.

Zazwyczaj, pękanie i łuszczenie lakieru żelu występuje po uszkodzeniu hormonalne, stanu zapalnego i chorób zakaźnych. Również powodować gwałtowne uszkodzenie niedawno zrobić manicure może być oczywiście antybiotyków.

ciąża

Hormonalna stres związany z happy przewidywanie dodatek do rodziny, może być powodem do oczekującej mama, nasuwa się pytanie, dlaczego polska pęknięcie żel do paznokci. Oczywiście, w czasie ciąży, nie należy po prostu zrezygnować z manicure. Trzeba tylko zrozumieć, że wynik nie może być tak, dla których spodziewano.

Ponadto, wiele kobiet w ciąży mają do czynienia z powolnym, lub odwrotnie, z przyspieszonego wzrostu paznokci. Niektóre przyszłe matki wymienione pogrubienie i wzmocnienie płyty, podczas gdy w innych staje się słabszy i przerzedzone.

Dlaczego lakier żel popękane paznokcie?

Powłoka ta jest złożony związek chemiczny, który zawierał gidralizovanny kolagenu występujących. Jego „vtaplivayut” w górnych warstwach płytki paznokcia za pomocą promieniowania ultrafioletowego, które jest bardzo agresywnie działa na komórki skóry.

Ponieważ płytki paznokcia, długi czas pod warstwą lakieru żelu całkowicie pozbawionego wilgoci i tlenu, stopniowo zaczyna się cienki i rozwarstwiać. Staje się bardziej kruche i przesuszone.

Ponadto, w sposobie usuwania lakieru żelu stosuje agresywne roztworu. Jest stosowana do paznokci i pokryta nieprzepuszczalną folią lub specjalnego materiału. Ma też negatywny wpływ na stan płyty.

Zalecenia przywrócić paznokcie

Aby dostać się w ręce zawsze miał ładne i zdrowe, trzeba przestrzegać kilku prostych wskazówek. Najważniejszym krokiem jest właściwe odżywianie. Upewnij się, że nie, to powstaje pytanie, dlaczego kraking lakier żel i jak odzyskać po takie paznokcie manicure, upewnij się, że użyteczne produkty pojawiają się regularnie w swojej diecie. Przede wszystkim, trzeba jeść pokarmy bogate w wapń. Może to być ser, tłuste ryby i jaja.

Eksperci zalecają też regularnie brać suplementy witaminowe i mineralne, w ramach którego obecność żelaza i cynku. W ten sposób można zminimalizować szkody wyrządzone przez gwoździ odpornych utrzymanych. W rezultacie stają się gładkie, elastyczne i jędrne.

Po usunięciu lakieru żelu może maski stosowanie żelatyny i środki terapeutyczne oparte na białkach. Rano i wieczorem naskórek pożądane RUB oliwa z oliwek lub olej z ziaren moreli. Te proste, ale bardzo skuteczne zabiegi, które pomogą przywrócić strukturę paznokcia i zmniejszenia jej kruchość.