706 Shares 6663 views

Rośliny sadownicze: nazwa i opis

Warzywa, owoce i jagody są źródłem zdrowia ludzi. Są wyróżnione bogatą zawartością użytecznych i smakowych właściwości. Informacje o roślinach ogrodowych i warzywnych przeczytać w artykule.


Ogrodnictwo

Nazwy roślin ogrodowych i owoce tych roślin Najbardziej zróżnicowana. Istnieje ogromna liczba gatunków, odmian i odmian. Oto niektóre z nich:

 • Korzenie: rzodkiewka, rzepa, rutabaga, marchew, ziemniaki.
 • Liściaste rośliny: sałata, szpinak, szczaw.
 • Pikantny bekon: bazylia, koperek, seler, pietruszka.
 • Melony: arbuz, melon, dynia, cukinia, patisson.
 • Rośliny strączkowe: groch, fasola.
 • Kultury kapusty: biała kapusta i czerwona kapusta, kalarepa, Bruksela, Pekin, kolor.
 • Rośliny są zielne: porze, szalotki, szparagi i czosnek, buraki i ogórki, pomidory i papryka.

Rośliny ogrodowe, w zależności od gatunku, rosną inaczej. Ale jedna rzecz pozostaje niezmieniona – stworzenie optymalnych warunków do wzrostu.

Upiększające rośliny ogrodowe

Z reguły te rośliny ogrodowe początkowo nie planują zakładania na działce. Ale aby pozbyć się mamek i innych szkodników, często w pniach krzewów lub dużych roślin zielnych posadzone są rośliny uprawiające cienie. Nazwy roślin ogrodowych, których wzrost nie wymaga dużo światła, najbardziej zróżnicowane są fasola i pomidory, pietruszka i melissa, estragon i mięta.

Nazwy krzewów owocowych w ogrodzie

Te uprawy przynoszą ogromne korzyści właścicielom ogrodu: dają smaczne i zdrowe jagody; Zdobią tereny zamieszkania; Są skromni wobec warunków uprawy; Są łatwe w obsłudze.

 • Jagody – krzewy, których owoce zawierają witaminy i pierwiastki śladowe w dużych ilościach. Szczególna ostrożność nie wymaga, ale jest wrażliwa na zimno i nadmierną wilgotność. Dlatego zimę należy posypać, a latem nie należy wylewać. Owocuje od dwudziestu pięciu lat.

 • Raspberry jest odporny na mróz krzewy owocowe. Rośnie na oświetlonych obszarach, chronionych przed rysunkami. Jagody lecznicze pojawiają się rok po sadzeniu. Krzewy rosną szybko. Zakład ten wymaga gleby i wilgoci.
 • Irga – dekoracja ogrodu. Rośnie krzaki i drzewa. Dla pysznych jagód, eleganckich kwitnienia i bezpretensjonalności roślina ta jest kochana przez ogrodników. Owoce mają działanie przeciwzapalne w leczeniu żołądka i dziąseł.

Trujące rośliny ogrodowe

Ludzie urządzają domy wakacyjne, w tym czasie nie chcą myśleć o zagrożeniach, które mogą zaszkodzić zdrowiu. Ale mając informacje, możesz uniknąć wielu kłopotów. Wiele roślin ogrodowych może stanowić zagrożenie, oto niektóre z nich:

 • Narcyz jest piękny kwiat, że wielu ogrodników są uprawiane dla przyjemności. Ale nie każdy wie, że żarówki roślin są trujące. Zawierają licorynę. Wchodząc w ciało, powoduje wyładunek odruchu.
 • Hiacynt – częsty odwiedzający na obszarze podmiejskim. Żarówki są trujące, są mylone z cebulą. Jeśli wypełnisz je sałatą, przez nieostrożność, trawienie zostanie zakłócone.

 • Kupen to roślina zielna w ogrodzie wykorzystywana do celów dekoracyjnych.
 • Jesionna biała jest pięknym kwiatem, powszechnie nazywanym "spalającym się krzakiem". Ma zdolność zwiększania wrażliwości skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Jeśli dorasta w kraju, a potem pracując z nim, powinieneś nosić rękawiczki.

Stosuj rośliny ogrodowe z ostrożnością, ponieważ ich sok, dostanie się do oczu i na skórę, powoduje podrażnienie.

Zioła lecznicze w ogrodzie

Zwykle uprawiać cebulę, koperek i pietruszkę na działce. Oczywiście, te zioła są przydatne. Ale są rośliny ogrodowe, które są wykorzystywane do celów spożywczych dla zdrowia ciała i do dekoracji terytorium. Oto niektóre z nich:

 • Amaranth jest rośliną zielną przypominającą smak szpinaku. Służy do zup, sosów, sałatek i suszonych liści – do zaparzania herbaty. Ziarno jest najcenniejszym pożywieniem dla ptaków i łodygami z bydła. Amarantus stosuje się w leczeniu nowotworów, chorób promieniotwórczych i innych chorób. Zakład poprawia strukturę gleby, wiele rozwija ją po prostu dla piękna.

 • Fennel w wyglądzie przypomina koperek. W tej roślinie cenimy nasiona i zioła. Służy do wzbogacania smaku potraw, sałatek i warzyw puszkowych. W medycynie nasiona są stosowane w leczeniu układu nerwowego, serca i innych chorób.