145 Shares 913 views

Labrador Retriever rasy, charakter i pielęgnacja

Rasa nazywa Labrador Retriever (Retriever z płaskim Coated) odnosi się do grupy myśliwskiej. Ale dzięki swojej wytrzymałości, mało wymagające i bardzo przyjazne i pogodne usposobienie, psy te rozwijają się w środowisku miejskim.


Opis gatunków

Standardowe wymiary Labrador Retriever jest uważany wysokość wynosi od 56 do 62 cm i o masie 27-30 kg. Budowanie gęsty, bez nadmiernej puszystości. Typowe objawy to szeroka klatka piersiowa, plecy proste, zgrabna szyja i unikalny rodzaj głowy. Uszy są małe, proste ogon utrzymuje się z tyłu.

Labrador Retriever – właściciel luksusowej wełny. Jest to dość gęste, lśniące, na szyje mężczyzn jest dłuższa, tworząc podobieństwa grzywę. Bezpośredni gładki płaszcz jest jedną z cech rasy, pozostawiono jedynie niewielki szmer. Kolor może być czystą czerń lub wątroby.

Pomimo jej elegancki i arystokratyczny wygląd, te psy zawsze były cenione jako pracowników. Były one wykorzystywane w posiadłościach angielskich pełniących funkcję asystentów leśniczych. Łączy w sobie wysoką inteligencję z instynktu łowieckiego i wytrzymałości, labrador retriever mieszkanie jest dziś powszechne rasy. Z nim można wychować doskonałe psy pracujące (przewodnika, ratownika i tak dalej. D.), A Hunter i doskonałym towarzyszem.

pochodzenie

Historia rasy, która według ekspertów, łączy w sobie krew różnych typów psów (Szkocki Collie i ustawiaczy, spaniele i inne), zaczęło się od wyspy Nowa Fundlandia. Ale ostateczna jego formacja miała miejsce w Anglii. Pierwszym przedstawicielem labrador retriever został zaprezentowany na wystawie w 1860 roku. Dalsza selekcja doprowadziła do zmian w płaszczu, który stał się bardziej gęste i wodoodporny. Na początku ubiegłego wieku, liczba rasowych psów przekroczyła sto.

Która stała się niezwykle popularna w polowaniu wśród skał przez długi czas, która odbyła swój grunt. Dopiero na początku XX wieku, zaczął wypierać golden retrievery i labradory. Obecnie zainteresowanie rasy Labrador Retriever (prezentowane w tym artykule zdjęcie) zaczęła ponownie wzrastać.

charakter

Psy te charakteryzują się niezwykłą inteligencją i dyscypliny. Oni już od dawna jest bardzo wesoły i energiczny, ale jak podrosną stać się bardziej zrównoważony i dojrzały. Mimo to nie przeszkadza im być zawsze gotowy do gry i polowania. Połączenie silnego układu nerwowego o dużej inteligencji zapewnia dobrą mieszkanie uczenia się. Szybko uczą się zespół i chętnie śledzić wszystkie gospodarza.

Przyjazny charakter, który ma labrador retriever, pozwala utrzymać go w rodzinie z małymi dziećmi. Dość spokojnie on odnosi się do zwierząt przebywających z nim.

Treści Cechy

Rasa ta jest doskonale przystosowane do życia w środowisku miejskim. Dzięki jego niewymagających psy nie wymagają szczególnej opieki. Należy wziąć pod uwagę tylko przy ustalaniu mieszkanie etap retriever, wymaga on regularne długie spacery. Dobrze, jeśli można dać aktywności fizycznej, w tym obiektów apportirovku rzucone do wody.

Grube i gęste włosy psa pozwala chodzić do niego o każdej porze roku. Labrador retriever rasa jest bardzo korzystne dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, wolą długie spacery na świeżym powietrzu. ROŚLINNE te psy jest zalecane, jeśli właściciel będzie mógł zapłacić wystarczającej uwagi do nich, i dostarczyć ćwiczenia. Oprócz regularnych spacerów retriever należy okresowo usuwać miasto, gdzie będzie mógł w pełni pokazać swoje instynkty łowieckie.

uwodzenie

Piękny błyszczący płaszcz, który jest prawdziwym klejnotem wśród tych psów – jest wynikiem właściwej pielęgnacji. Czesanie to musi być z regularnością 1-2 razy w tygodniu, a prawie codziennie podczas linienia. Procedura ta służy dwustronny grzebień z zębami o różnych częstotliwościach. Szczególną uwagę należy zwrócić na trudno dostępnych miejscach, aby zapobiec tworzeniu się splotów. Jeśli są one nadal istnieją, ich starannie uczesane lub wyciąć.

Kąpać psa potrzebne tylko w razie potrzeby. Zrobić ze specjalnym szamponem przeznaczonym do zwierząt.

żywność

Labrador retriever może być dostarczony przez specjalny zrównoważonej żywności sprzedawanej w sklepach zoologicznych i naturalnej żywności. W drugim przypadku, dieta musi być obecny zupy mięso, warzywa, ziarna zbóż, surowe mięso. W mieszanych żywności w jednym karmienia dać psu tylko jeden rodzaj pożywienia, na przykład, w godzinach porannych – kurczaka, a wieczorem – na suchej karmy.

Zabrania dać kości rurkowych, słodkie, mleko, makaron, ziemniaki, a także tłuste i wędzone potrawy.

Dorosłe psy są karmione 2 razy dziennie – rano i wieczorem, szczeniąt – w zależności od wieku. Dzieci, które ukończyły 1-2 miesiące, wymagane jeść co najmniej 5 razy dziennie, stopniowo zmniejszać liczbę karmień i pół roku przychodzi do 3 razy dziennie.

Określić, czy jest wystarczająco dużo składników odżywczych dla zwierząt i pierwiastków śladowych, jest bardzo prosta – warto zwrócić uwagę na wygląd swojego psa. Labrador Retriever, zdobyć żywność wysokiej jakości, posiada gładką, błyszczącą sierść, nie cierpią z powodu alergii, jest w dobrej formie fizycznej.

Jak wybrać szczeniaka

Pierwszą rzeczą, radzimy odwiedzić żadnych wystawienniczych wyposażonych psy płaska, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać w przyszłości, swojego zwierzaka, co to linia rasy, i tak dalej. D. Nie można porozmawiać z hodowcami i dowiedzieć się o niektórych cech rasy. Jeśli chodzi o wybór przyjaciela rodziny, a następnie wybierając szczeniaka po prostu polegać na własnym smakiem.

Ale jeśli masz zamiar robić w przyszłości karierę wystawową, szczeniak musi być wybrany z wielką odpowiedzialnością. Dlatego też, jeśli nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, należy szukać pomocy u specjalisty, dobrze wiedząc, na co zwrócić uwagę przy wyborze ras szczeniąt jak labradorów. Przedszkole, które będą wybierać szczeniaka powinny być sprawdzone, mają dobre rekomendacje. Pamiętaj, aby patrzeć na rodziców przyszłego zwierzaka, bo dobry genetyki – jest to podstawa dla pomyślnego rozwoju.

Niezależnie od tego, jaki cel został nabyty szczeniaka (dla duszy lub udziału w wystawach), konieczne jest, aby ocenić swój stan z kilku powodów. Nos powinien być mokro, zimno, jasne oczy, bez ropy, lśniące futerko. Hodowcy muszą dowiedzieć się, jakie szczepienia zostały wykonane, czy z leczenia pasożytów została przeprowadzona. Eksperci zalecają, decydując się na najbardziej wesołym i aktywnym szczeniaka, że nie ma oznak tchórzostwa lub agresji.

Edukacja i szkolenia

Labrador Retriever – rasa jest bardzo inteligentny, posłuszny. Te psy są inteligentne i doskonale podatny na edukację i szkolenia. Prowadzone badania z retriever powinna być interesująca, ale na krótki czas, tak aby nie przepracowania zwierzęcia. Rasa ta szybko nudzi monotonne powtarzalnych zadań. Jako nagrodę oraz nagrody można korzystać z żywności, a także zabawki, czy tylko pochwały. Retrievery chętnie zaangażowany apportirovkoy uczestniczyć w zwinności i flaybole.

Ważne jest, aby pamiętać, że psy tej rasy są bardzo wrażliwe i wymagają ciągłej uwagi i opieki. Całe jego zachowanie starają się uzyskać zgodę, aby zadowolić swego pana. W każdym razie jest to niemożliwe podczas szkolenia krzycz na psa, a nawet podnosić głosu. Szczególnie szczenięta labrador retriever wymagają cierpliwości i wykonywać maksymalną czułość ze strony właściciela.

Mieszkanie – towarzysz pies, który ma niezwykłe przywiązanie do danej osoby. Nawet krótkotrwałe oddzielenie od właściciela przedstawicieli tej rasy występują bardzo trudne. Labrador Retriever jest jedną z najbardziej lojalnych i niezawodnych psów.