92 Shares 8346 views

Największe samochodów na świecie (zdjęcia)

Lista „Największym maszyna na świecie” prowadzonej przez gigantyczne koparki spaceru Big Muskie 4250 W, zbudowany przez cel US firma Central Ohio w 1969 roku. Tylko jedno wiadro rozległej maszyny składało się z 49 m długości i 46 – szerokość. W ciągu 30 lat w karierze zespołu przeniósł się 460 milionów metrów sześciennych nadkładu, tak, że 20 milionów ton węgla wydobywa.

gigantów mechaniczne

Największa maszyna na świecie wyobraźni z jego wielkości. Trudno uwierzyć, że te olbrzymy są tworzone przez człowieka. wydajność tych maszyn jest czynnikiem nieobliczalny, choć koszty produkcji mogą liczyć gigantów.

Problemy transportowe i środki na ich realizację

Przemysł odgrywa ważną rolę szybkiego transportu różnych materiałów. Może to być surowce lub półprodukty. W celu przeniesienia obciążenia na pewnej odległości, musimy pojazdów. I przenieść duże ilości wymaga wiele pojazdów lub przewoźnicy muszą być bardzo przestronne i mają dużą nośność.

Giganci na kółkach

Lista zawiera 10 najbardziej dużych pojazdów na świecie:

  1. Pierwsze miejsce zajmuje BELAZ-75710 – samochód gigant białoruski mocy produkcyjnych, które paszport wynosi 450 ton. W 2014 roku, gigant został wpisany do „Księgi Rekordów Guinnessa”, po pojechaliśmy na stronie testowej wadze 503,5 ton.
  2. Na drugim miejscu – Caterpillar-797, amerykański wysypisko ciężarówka o ładowności 363 ton na z kołem napędowym, który jest przesyłany z wytwarzania energii ustawionym w dwóch tysięcy litrów. a., składający się z dwóch sverhmotorov napędowego.
  3. Trzecie miejsce – BelAZ-75600. Unosi 360 ton i jest w stanie pracować przez cały dzień i noc bez przerwy, obrót na wszystkich czterech kołach zapewniają silnik elektryczny, który napędza agregatu prądotwórczego diesel.
  4. Na czwartym miejscu – BelAZ-756 001. Ładowność – 350 ton na prędkość jazdy – 64 km / h. Samochód prowadzi załogę siedmiu.
  5. Piąty co do wielkości zajmuje legendarna niemiecka ciężarówka Liebherr T282C (zdolnego do przenoszenia 360 ton), który ma lepszą manewrowość wśród przedstawicieli swojej klasie. Inna prędkość rozładunku ładunków sypkich. Karoseria jest podniesiony do najwyższego punktu na 50 sekund, a następnie rozpoczyna się stoisko.
  6. Szóste miejsce – Terex MT 6300. W gabarytach znacznie mniej niż ich odpowiedniki, podnosi 262 ton ładunków. Bardzo dynamiczny i szybki, został zbudowany w 2008 roku. Od tego czasu pracuje w kamieniołomach przemysłowych i rudy żelaza.
  7. W siódmym miejscu jest również Terex MT. Wymiary urządzenia są takie same jak jego poprzednik, a ładunek podnosi więcej – 360 ton, z powodu ciężkiego zawieszającej, jak również zmodernizowane elektrownię o pojemności 3200 litrów. a.
  8. Na ósmym miejscu w rozmiarze – Dump Liebherr T282V. Korpus może pomieścić 363 ton zespołu silnikowego pojemności przekraczającej 3600 litrów. a. (To dostarcza silnik 20 z cylindra o pojemności 90 litrów).
  9. Dziewiąte miejsce zajął japoński gigant wywrotka ładowność Komatsu 960E 360 ton. Silnik ma moc 3500 litrów. a. Samochód jest najbardziej oszczędny w swojej klasie.
  10. W końcu – Caterpillar-795F. Podnosi 313 ton na drodze – prędkość 64 km / h. Model posiada skuteczną tarczę elektryczny, zasilany przez potężny agregatu prądotwórczego. Maszyna jest uważana za najlepszą na właściwości jezdne, parametry zwalniania i hamowania do pełnego zatrzymania.

ciężka praca

Powyższa lista „największą maszyną świata” (top 10 supergruzovikov) – nie jest to pełna lista jednostek gigantycznych rozmiarów. Istnieje wiele innych. Giganci pracują głównie w kamieniołomach górnictwo. rudy żelaza, węgiel, boksyty i inne minerały wydobywane są na skalę przemysłową i są transportowane do zakładów przetwórczych z użyciem pojazdów ciężarowych.

Często wymaga pokonywania znacznych odległości transportu, może być sto lub dwieście km. Większość supergruzovikov przeznaczone do ruchu na autostradach, ale przez całą drogę od samochodu należy zapewnić wsparcie. Może to być pojazdy wydziałowe wyposażone w specjalny alarm błyskowe i inne podobne cechy. Czasami obsługa urządzenia multi-tonowego zapewnia policja drogowa.

Największe samochodów na świecie

W drugiej połowie 20 wieku, rozwój technologii wzrosła do niespotykanych wysokościach. Oprócz gigantycznych maszyn górniczych zaprojektowanych samochodów, które wykracza daleko poza zwykłe standardy. Masowa produkcja tych modeli nigdy nie było, były one wytwarzane przez pojedynczych osobników i wkrótce stał rarytasy.

Największe samochodów na świecie są w kategorii wzrosła obiektów uwagę. Ponieważ ludzie są zawsze zainteresowani niezwykłe, producenci sprzętu motoryzacyjne starają się grać na tym, aby stworzyć model doświadczalny, aby zaskoczyć publiczność, aby podnieść swoją reputację. Jest to w pełni możliwe do firm amerykańskich, które mają ogromny potencjał produkcyjny. Technika montażu niepowtarzalne modele są ciągle ulepszane i największe samochody na świecie w sposób regularny przejść do rurociągów doświadczalnych w różnych krajach.

Rola Starego Świata

Europa też stara się utrzymać ten rodzaj konkurencji. Produkcja nietypowych modeli jest uważany za prestiżowy zawód wśród wiodących producentów Starego Świata. Na przykład troska „Mercedes-Benz” od czasu do czasu produkuje limuzyny nadklasą dłużej niż dwanaście metrów z unikalnej przestrzeni wnętrz. Niektóre modele nawet dostarczyć prysznice siedzący tryb typ.

nowoczesność

Lista „największym samochodów na świecie” jest regularnie aktualizowana o nowe okazy. Maszyny te natychmiast znaleźć kupca – wysoki poziom ekskluzywności jest głównym kryterium dla ich atrakcyjności. W przypadku szczególnie dużych modeli nie da się zastosować środki i cechy, które są wykorzystywane w ocenie zalet i wad konwencjonalnych samochodów. Mają własne definicje skalę, poza pojedyncze kopie nie mogą być klasyfikowane w jakikolwiek sposób, z wyjątkiem pojedynczych parametrów.

Pierwsze modele

Największe samochody świata – specjalna kategoria. Niektóre modele zostały zbudowane na początku przemyśle motoryzacyjnym, na przykład, Bugatti 41, która długo pozostawała najdłuższy samochód w Europie. seryjna produkcja tych pojazdów był luksus ze względu na koszty, ale niektóre osobniki zostały wyprodukowane.

Większość samochodów osobowych

W latach 70-tych latach XX wieku, został wykonany rating większych samochodów na świecie. Odzwierciedla to obecne priorytety w tym czasie. Podobna skala istnieje do dziś. 10 największych samochodów na świecie znajdują się w wykazie sporządzonym na podstawie ogólnych danych uczestników. Ocena została przedstawiona w kolejności opadania.

Pierwsze miejsce – samochód Superbus, stworzony przez holenderskiego projektanta wobo Oskelzom dla milionerów. Długość maszyny wynosi 15 metrów, podwozie na sześciu kołach, to nie ma potrzeby mówić o prędkości. Model został wykorzystany jako specjalnego transportu dla małych firm turystycznych myślących od wielkiego biznesu. Jednak podstawowym warunkiem funkcjonowania pojazdu była otwarta przestrzeń, ponieważ jego wymiary nie mogą poruszać się po ulicach miast.

Drugie miejsce zajmuje francuski samochód L'Aiglon, wydany w 1940 roku. O długości 7 metrów od urządzenia może pomieścić tylko dwóch pasażerów, w tym kierowcy. Model ten zakłada, luksusowych podróży z kościoła nowożeńcy po ślubie.

Na trzecim miejscu znajduje się 41 Bugatti Royale (wydanie 1927). Długość ciała – 6,7 m, w sumie sześć takich pojazdów przetrwało na całym świecie. Legendarny samochód nadal jest obiektem pożądania wielu kolekcjonerów.

Czwarte miejsce podane Il Tempo Gigante z silnikiem 800 litrów. a. i długości 6,6 m. Ten wyjątkowy samochód, wydatki na łączną fantastyczną ilość paliwa, nie mają jasno określony zakres zastosowania. Być może właściciele kupił samochód tylko ze względów prestiżowych.

Piąte miejsce – American Freightliner Sport Chasis – superkarom towarowy, którego długość wynosi 6,5 m, a waga – 8 ton. Jest to bardzo specyficzne maszyny, wysoki i niewygodne. W salonie – względnego komfortu, ale wnętrze tłumi swoje miejsce, ona nie ma nic wspólnego z komfortem.

mistrzowie trakcyjne

Znajduje się na szóstym miejscu w świecie Handlowy Samochód ciężarowy ekstremalne długości 6,55 i wysokości 2,55 m, duży korpus, który jest wyposażony w wysokiej stron, pozwala na umieszczenie dużej ilości ładunków.

W siódmym miejscu – olbrzymia pięć ton Ford F650. długość pojazdu – 6,5 m, a moc silnika popycha samochodu w pierwszym rzędzie od charakterystyki dużej prędkości. Model ten może być traktowany jako minivan rodzinnej, jeżeli jego wymiary są nieco mniejsze.

Na pozycji ósmej – elity Argonaut Dym, najbardziej luksusowy samochód z superkategorii. Określony niesłychanie mocny silnik 1010 litrów. e., o długości 6,2 m urządzenie. Pojemność supercar – 8 osób.

Dziewiąte miejsce – Bucciali długość TAV od 5.79 metrów. Maszyna w jednym czasie konkurowały z Bugatti Royale. Między tymi dwoma modelami mają wiele wspólnego: kompaktowe kabiny, znajduje się w tylnej części wybitnego przodu, przednie błotniki i stylowy grzejnik klasycznego w ramki chrom.

Dziesiąte miejsce zajmuje parametrów wymiarowych największy SUV-SUV na świecie Ford Excursion. Jego długość wynosi 5,76 m, szerokość – 2,3 m, wysokość – 1,97 m, ciężar pojazdu – 4320 kg. Urządzenie, jak przystało na jeep, wszystkie koła obwód koła, ale napęd na wszystkie koła połączone są tylko w przypadku skomplikowanej sytuacji drogowej. W normalnych warunkach, urządzenie pracuje w trybie FWD.