551 Shares 3526 views

Jak przestać się bać śmierci zaleceń. Jak pozbyć się strachu przed śmiercią: Psycholog

Według światowych badań, strach przed śmiercią jest najwyżej w 90% naszej planety. To nie jest zaskakujące – śmierć kojarzy się większości z nas z nieuchronnego końca z końcem życia i przejścia do nowego stanu śmieszne i przerażające. W tym artykule będziemy mówić o tym, czy można pozbyć się tego strachu, co do zasady, jak i przestać bać się śmierci.


Oda do życia śpiewamy

Wyobraź sobie sprężynę. kwitnących drzew, świeże zioła, wracając z ptakami Yugov. Jest to czas, kiedy nawet najbardziej ponure pesymiści czują się gotowi do wszelkich czynów i posłuszeństwa ogólnego dobrego samopoczucia. Wyobraź sobie teraz, pod koniec listopada. Jeśli nie mieszkasz w cieplejszym klimacie, obraz jest rysowany niezbyt zachęcające. Nagie drzewa, kałuże i błoto, błoto, deszcz i wiatr. Słońce zachodzi wcześnie, a nocą nieprzyjemne i niewygodne. Jest oczywiste, że w taką pogodę, nastrój jest nazywany, preparshivoe – ale w każdym razie wiemy, że zajmie upadek, a następnie przyjść z grupą śnieżnych zimowych wakacji, a następnie natura ożyje ponownie i jesteśmy naprawdę szczęśliwi, a życie podekscytowany.

Jeśli jest tak proste i jasne zrozumienie sytuacji było życie i śmierć! Ale to nie było. Nie wiemy, co się dzieje po śmierci, a nieznany strajki strach w nas. Jak przestać bać się śmierci? Przeczytaj ten artykuł. Otrzymasz prosty do wdrożenia zaleceń, które pozwoli Ci zaoszczędzić od daleko idących obaw.

Co jest przyczyną strachu?

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób pozbyć się strachu , możemy wyjaśnić, co to będzie śmierć.

1. To jest ludzka natura zakładać najgorsze. Wyobraźmy sobie, że ukochana osoba wraca do domu w wyznaczonym czasie, a telefon nie budzi i post nie odpowiedzieć. Dziewięć na dziesięć osób będzie zakładać najgorsze – coś było źle, skoro nawet odebrać telefon nie może. A kiedy w końcu pojawi się ukochanej i wyjaśnia, że był zajęty, a telefon „wioski”, że dostanie się na nim sporo emocji. Jak mógł uczynić nas tak nerwowy i martwić? Brzmi znajomo? Fakt, że ludzie często zakładają najgorsze, a następnie wydech z ulgi lub zaakceptować nieuniknione i już skazane przygotowane. Śmierć nie jest wyjątkiem. Nie wiemy, co ona ma, ale już skonfigurowany do najgorszego wyniku.

2. Strach przed nieznanym. Boimy się tego, czego nie wiem. Winę naszych mózgów, a raczej sposób to działa. Kiedy powtarzamy to samo działanie, dzień po dniu, w mózgu buduje stały łańcuch połączeń neuronowych. Na przykład, idziesz codziennie do pracy w ten sam sposób. Gdy masz, niezależnie od przyczyny, iść w drugą stronę – i będzie doświadczenie dyskomfort, nawet jeśli nowa droga jest krótsza i bardziej wygodne. Nie jest to korzystne, tylko to jest struktura naszego mózgu mózgu. Śmierć przeraża nas także z tego powodu – nie mieliśmy go, nie wiem, co będzie dalej, a mózg jest słowem obcym, co powoduje odrzucenie. Nawet ludzie, którzy nie wierzą w piekło, są niewygodne, gdy słyszą o śmierci.

3. Pojęcia nieba i piekła. Jeśli wychowałeś się w religijnej rodzinie, prawdopodobnie masz opinię na temat struktury zaświatach. Najczęstszym zdecydowanie religie obiecują raj na sprawiedliwych i mąk piekielnych dla tych, którzy prowadzą życie miłe Bogu. Biorąc pod uwagę obecne realia życia, jest bardzo trudno być w porządku, zwłaszcza jak tego wymaga ścisłych kanonów religijnych. W rezultacie, każdy wierzący wie, że być może po śmierci ujrzy bramy raju. Kotły z wrzącą ledwie zachwyciła, aby szybko dowiedzieć się, co znajduje się poza progiem śmierci.

Nie myśl o białej małpy

Następnie omówimy kilka sprawdzonych sposobów, w jaki sposób przestać bać się śmierci i życia. Pierwszy krok – wziąć fakt, że są śmiertelni. Jest to nieuniknione, a jak mówią, nikt inny tu nie zostawił przy życiu. Jednak, na szczęście, nie wiemy kiedy nastąpi naszą opiekę.

To może zdarzyć się jutro, w przyszłym miesiącu lub wielu dziesięcioleci. Czy nie przejść się martwić o to, co się stanie, gdy nie jest znany? Oni nie boją się śmierci, po prostu zaakceptować fakt jej nieuchronności – jest to pierwsza odpowiedź na pytanie, jak przestać się bać śmierci.

Religia nie jest odpowiedzią

Powszechnym błędem jest przekonanie, że religia daje komfort życia i eliminuje strach przed śmiercią. Oczywiście, to oszczędność, ale całkowicie irracjonalny sposób. Ponieważ nikt na świecie nie wie, co się stanie po zakończeniu życia, fakt, istnieje wiele wersji. idee religijne nieba i piekła są również wersja z popularnym ale niezawodnego prawo? Jeśli jesteś dzieckiem cześć swego Boga (nie ma znaczenia, jaką religię wyznają ty), to trudno przyjąć tezę, że żaden ksiądz nie wie, co stanie się z tobą po śmierci. Dlaczego? Ponieważ nikt nigdy nie opuścił tutaj żyje i nikt tam nie powrócić.

Piekło w naszej wyobraźni jest zasysane bardzo nieprzyjazne miejsce, a więc śmierć może być przerażająca, i z tego powodu. Nie zachęcam do porzucenia swojej wiary, ale żadna wiara nie powinna inspirować strach. W związku z tym, nie ma innej odpowiedzi na pytanie, jak przestać myśleć o śmierci. Porzucić przekonanie, że po śmierci czeka nieuchronny wybór między niebem a piekłem!

Jak przestać się bać choroby i śmierci

Często ludzie nie boją się śmierci tak bardzo, jak mogłoby to prowadzić do niej – na przykład chorób. Jest to to samo bezmyślne strach, jak strach przed śmiercią, ale jest możliwe, aby skutecznie radzić sobie z nim. Wiadomym jest, że zdrowy umysł tkwi w zdrowym organizmie, co oznacza, że tak szybko, jak się czujesz, irracjonalne lęki zdrowe wyjazdem. Przejść dla sportu, ale nie poprzez „nie chce”, a z przyjemnością. To nie może być tak nudny otbyvalschina jako ulubionej aktywności – taniec, pływanie, jazda na rowerze. Zacznij monitorować to, co jesz, zrezygnować alkoholu ani palić. Po czuć się pewnie stoi na nogach, z dobrym zdrowiem, przestać myśleć o chorobach, aw konsekwencji śmierć.

na żywo dzień

Jest takie powiedzenie: „Jutro nigdy nie nadejdzie Oczekiwanie na wieczór, przychodzi, ale przychodzi teraz Poszedłem spać, obudziłem się – teraz jest nowy dzień – i znowu dzisiaj ….”

Bez względu na to, jak boi się przyszłości, nigdy nie nadejdzie w ogólnym tego słowa znaczeniu – jesteś zawsze będzie w tej chwili „teraz”. Tak czy nie pozwolić myśli zabrać was, gdy jesteś cały czas tu i teraz?

Dlaczego nie?

To jest modne zrobić tatuaż w formie życia potwierdzając napisami, a młodzi ludzie często wybierają łacińskiego wyrażenia „Carpe Diem”. Dosłownie oznacza to dla „Żyj Happy” i „Żyj chwilą”. Nie pozwól, aby negatywne myśli przejście od życia – to odpowiedź na pytanie, jak przestać się bać śmierci.

I jednocześnie pamiętać śmierć

Odkrywania życia autentycznych indyjskich plemion żyjących w Ameryce Łacińskiej, historycy byli zaskoczeni, że Hindusi czczą śmierć i zapamiętać je codziennie, jeśli nie prawie każdy minut. Jednakże, nie jest to z powodu strachu przed nią, ale raczej z chęci, aby w pełni i świadomie żyć. Co to znaczy?

Jak już wspomniano powyżej, nasze myśli często zabierać czasu teraz do przeszłości lub przyszłości. Wiemy, śmierć, często boją się jej, ale podświadomie nie wierzą w rzeczywistości jest to dla nas. Oznacza to, że jest coś, co zdarza się raz. Indianie, z drugiej strony, dla siebie zrozumieć, że śmierć może przyjść w każdej chwili, a więc żyć do ich maksymalnego potencjału teraz.

Jak pozbyć się strachu przed śmiercią? Wystarczy zapamiętać. Nie należy oczekiwać, strach i po prostu gdzieś w podświadomości, że może przyjść w każdej chwili, a więc nie trzeba zwlekać ważnych rzeczy. Jak nie bać się śmierci? Należy zwrócić uwagę na rodziny i przyjaciół, jego hobby, poćwiczyć, zmienić swoje nienawistne pracę, rozwijać firmę, która jest z wami w duchu. Zajmując swoje życie, nie będzie myśleć o strachu przed śmiercią.

Jak przestać się bać śmierci bliskich

Czasami nie martwić się tak wiele o sobie, ale o tych, którzy są nam drodzy. Szczególnie znane z takich doświadczeń rodziców – ulubione dziecko powinno pozostawać na wieczorny spacer lub przestać odpowiadać połączeń mama, aw głowie wspinać bardzo przerażająca myśl. Można poradzić sobie ze swoim strachem – jeśli chcesz, oczywiście.

Nie będzie w stanie zadbać o swoje dziecko na zawsze, także z niczego dobrego pochodzi z twoich doświadczeń. Ale cierpi się, potrząsając jego nerwowe obawy systemowe idące.

Zaakceptuj fakt, że wszystko dzieje się tak jak zwykle. Bądź spokojny, nie martw się na próżno. I pamiętaj, aby myśleć o złym – ulubione aktywności mózgu, ale nie twoje.