838 Shares 2404 views

Światowy Dzień antykoncepcji: kiedy i jak to powiedzieć

Niestety, nie wszystkie z dzisiejszych młodych ludzi wie, jak prawidłowo dbać o swoje zdrowie. Dlatego istnieją specjalne dni, które są dedykowane do określonej choroby w wielu krajach. W tym samym artykule, chcę powiedzieć, że nie jest Światowy Dzień antykoncepcji, mające na celu edukować ludzi w zakresie ochrony pacjenta podczas stosunków seksualnych.


Nowy „dni”

Nie jest tajemnicą, że problem chorób przenoszonych drogą płciową i niechcianych ciąż jest dobrze znana. Istnieje już wiele lat, niezależnie od miejsca ludzkiego życia. Jednak ostatnio pojawiły Dzień antykoncepcyjne. On jest bardzo młody, ale już zyskał szczególne zainteresowanie ze strony nie tylko lekarzy, ale także zwykli ludzie. „Kiedy Światowy Dzień antykoncepcji?” – istnieje logiczne pytanie. Każdego roku to święto obchodzone jest 26 września, jednak pierwszy raz, to działo się całkiem niedawno, w 2007 roku.

Kto jest organizatorem?

Dość interesujący jest również problem, który wciąż popychany stworzyć taki ciekawy wypoczynek tutaj. Okazało się, z inicjatywy kilku organizacji, które są zaangażowane w zdrowie reprodukcyjne to kobiety. Przyczyną wszystkich była ogromna liczba niechcianych ciąż wśród dorosłych pań i bardzo młodych dziewcząt rozwiniętych krajów, który zaalarmował organizatorom. Ten dzień był bardziej jak kampania informacyjna długoterminowych mających na celu skorygowanie tego problemu. Z biegiem czasu jednak, tendencja ta uległa zmianie, a Światowy Dzień antykoncepcji musi teraz rozwiązać problem nie tylko płci żeńskiej, ale również męskiego zdrowia, głównie poprzez edukację młodzieży w kwestiach seksualnych i ochrony ostrożnie.

statystyka

Dlaczego jest Światowy Dzień antykoncepcji początkowo nadal miał na celu zaradzenie sytuacji z nieplanowanej ciąży? Wszystkie odpowiedzi – przerażająca statystyka. Według danych na świecie około 80 milionów kobiet w obliczu nieplanowanej ciąży i czwartej części z nich, i to 2 miliony, zdecydowała się na aborcję (który, nawiasem mówiąc, nie zawsze jest wykonywane zgodnie z prawem w szpitalach, a czasem kończy się bardzo źle). W efekcie, prawie 70 tysięcy kobiet umiera na skutek nieprawidłowego działania lub powikłań wykonane później.

A najgorsze, że dane te nie odnoszą się wyłącznie do kobiet, które żyją w tzw „trzeciego świata”. Niestety, ten trend obserwuje się w krajach rozwiniętych. Przerażające dane dostępne w odniesieniu do młodzieży ciąży są również dostępne. Tylko w Europie liczba legalnych aborcji wśród dziewcząt od 15 do 19 lat rośnie z każdym rokiem. Jeśli chodzi o nielegalne, to przerażające myśleć. Liderzy w takim problemem, Niemiec, Węgier, Szwecji, Finlandii, we Francji.

wykłady

Wiedząc, kiedy Światowy Dzień antykoncepcji, można spróbować w każdym mieście do przechowywania niewielkich imprez dedykowanych do tego tematu. Więc Przede wszystkim wykłady edukacyjne, które powinny obejmować nie tylko studentów, ale także dorosłych. Ale wśród nich nie są również wszyscy są zaznajomieni z nowoczesnymi metodami antykoncepcji, używając tylko prezerwatywy lub helisy (w przypadku kobiet).

Mało znany dla większości dziś kwestionować stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Głównym strach – biorąc hormony, które mogą spowodować wiele problemów, w tym przyrost masy ciała i silnej kobiety. Jest to jeden z mitów, ponieważ takie problemy z właściwego doboru i stosowania nowoczesnych OK po prostu nie ma.

Rozmowa wymaga takiego tematu jak pierwszy seksualnego młodzieży. Tu znowu nie jest mitem, że jest niemożliwe, aby zajść w ciążę po raz pierwszy. Ponadto, młodzi ludzie są mało prawdopodobne, aby myśleć i wiedzieć, że są nosicielami różnych chorób przenoszonych drogą płciową. Rozmawiać i mówić dużo o tym, co jest możliwe. Najważniejsze jest to, aby wprowadzić regułę przynajmniej raz w roku w placówkach oświatowych różnych szczebli zaprosić lekarzy, które będą wszyscy znają niuanse różnych zagadnień. I jeśli to możliwe, byłoby miło, aby organizować i zajęcia dla dorosłych, pomieszczenie, najprawdopodobniej, będą pełne ludzi.

akcji

Jak inaczej można obchodzić Światowy Dzień antykoncepcyjnych? Dlaczego nie zrobić jakiegoś działania edukacyjnego? Istnieje wiele odpowiednich metod. Może to być mały quiz dla przechodniów, tylko sceny lub miniatury, można zrobić rysunek na chodniku w zależności od tematu. Dobrze jest też, aby rozpowszechniać różne literatury na ten temat. Wiele osób korzysta z bezpłatnej dystrybucji prezerwatyw. Jednak, aby uzyskać taki mały prezent, trzeba będzie odpowiedzieć na kilka pytań, a więc nauczyć się czegoś nowego. Mówi się, że akcja – to świetny sposób, aby zwrócić uwagę ludzi na ten problem.

Flashmob

Inną opcją jest obserwowanie Dzień antykoncepcyjnych w dniu 26 września. Można gromadzić młodzież i uczynić tematycznych flashmob. Mówi się, że jest to jeden z nowych „rozmowy” z metodami publicznych ludzi, którzy nabyli pewną popularność. A jeśli to nie jest początkowo jasne dla wszystkich, że jest dokładnie przyciągnąć uwagę iw ten sposób pozwoli przynajmniej kilka zna ten problem i sposoby wyjścia z niego.

edukacja seksualna

Cóż, jest Światowy Dzień Antykoncepcji. Więc ludzie mogą zapoznać się z niektórych ważnych niuansów i szczegółów w intymnym życiu. Jednak trzeba ten problem nie występuje. Co można zrobić? To proste: trzeba odpowiednio wczesne kształcenie dzieci dzieciństwo, nie przechodzą przez takie pytanie, jako składnik seksualnego życia każdego człowieka.

Jak dla krajów postsowieckich, tu jest ogromny problem. Po tym wszystkim, otwarcie rozmawiać z dziećmi o seksualności, po prostu nie podjęły który następnie tworzy wiele różnych problemów. I należy to zrobić nawet z najmniejszych okruchów lat. Tym bardziej, że istnieje wiele różnych literatury, wskazówki, jak to zrobić poprawnie. Mamy nadzieję, że wszystko się zmieni wkrótce, a Dzień antykoncepcyjnych nie jest coś dziwnego, a nawet bardziej wstydliwe dla naszych ludzi.