191 Shares 3964 views

Harm i korzyści z kawy bezkofeinowej. Marka kompozycja kawy

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów naszych czasów. Ale stać go używać w tradycyjnej formie nie może zrobić wszystkiego, więc producenci zaczęli produkować alternatywną wersję – bez zawartości kofeiny. Chociaż w chwili obecnej szkody i korzyści bezkofeinowej kawy jest bardzo kontrowersyjna kwestia. Spróbujmy zrozumieć.

Jak produkować produkt

Ziarna kawy bezkofeinowej i rozpuszczalny przygotowany przez proces usuwania kofeiny – czyli usunięcie substancji z owoców kawy. Procedura ta odbywa się na różne sposoby, ale najbardziej popularne można nazwać „europejski”. W tym celu, ziarna kawy zanurzone przez jakiś czas w gorącej, ale nie wrzącej wody, po czym jest odsączone i kofeiny są usuwane w specjalnym roztworze. Najczęściej w chlorku metylenu lub octanie etylu, stosowany jako rozpuszczalnik. Następnie ziarna są wypełnione wrzącej wody, płucze i suszy. Gdy produkt ten może stracić frakcję użytecznych właściwości, ale koszt tej metody jest najmniejsza.

Nawet po 12 godzinach ziarna przetwarzania całkowitego usuwania kofeiny z nich wciąż niemożliwe – zawartość procentową substancji w efekcie końcowym wynosi od 1 do 3. smak będzie więc różnią się od tradycyjnych napojów na gorsze, ponieważ niewielka część rozpuszczalnika pozostaje w postaci ziaren. Czasami do usuwania kofeiny z kawy wykorzystania sprężonego gazu owocowe na bazie dwutlenku węgla. Ale uważa się, że w ten sposób otrzymany napój zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia ludzkiego, więc ta metoda jest stosowana rzadko.

„Bezkofeinovye” drzewa

Jest to marka kawy bez kofeiny, która wytwarza produkt o tak zwanej naturalnej kofeiny. Ten drzew owocowych specjalne stopni – kawa arabska (Coffea arabica) i Coffeacharrieriana (Kameruńczyk kawy), które ze względu na mutacje genów zamiast kofeiny zawartej teobrominy. Są rodzime Brazylii i została odkryta w 2004 roku. Napój, który jest produkowany z winogron, dostał taką samą nazwę – kawa arabska.

W przyszłości być może przejście do innych takich drzew, których owoce zawierają kofeinę, w celu opracowania nowych odmian kawy.

metoda szwajcarski

Pod koniec XX wieku, Szwajcaria został opracowany tzw „woda” metody. Stosowanie rozpuszczalników w tym przypadku nie są wymagane. Metoda ta polega na tym, że kawa jest obniżana w określonym czasie w bardzo ciepłej wodzie usuwa je z kofeiną i olejków zapachowych. Następnie, płyn jest odprowadzany, a przebieg jest środek, który określa Oryginalność niniejszego sposobu – z filtrem z węgla drzewnego. Przepuszcza się przez wodę, przy czym kofeina, zobojętnia i olej aromatyczny pozostają.

Powstała ciecz jest, opuszczane innych ziaren kawy, po czym usuwa się oleje kofeiny konserwujące. Wyjście to napój bez kofeiny, ale ze wspaniałym smaku i aromacie. Taki sposób jest wyższa w kosztach, ale za doskonałą smakowitość i może zapłacić premię.

pić odkofeinowane marki

Na rynku światowym spełnia mielona kawa bezkofeinowa i natychmiastowy napój. Można je kupić w prawie każdym supermarkecie, ale prawdziwi koneserzy elitarnych odmian lepiej udać się do wyspecjalizowanych służb. Najbardziej popularne są „GrandosEkspress”, „GrandosEkstraMokko”, a także słynna marka kawy bezkofeinowej – „aromatyczny”. Produkty te są wytwarzane w takich krajach jak Niemcy, Szwajcaria, USA i Kolumbii.

Harm bezkofeinowa

Uważa się, że kawa bezkofeinowa praktycznie fasola nieszkodliwe. Ale to nie jest prawda – Dekofeinizacja produktów odbywa się przy użyciu środków chemicznych, więc ostatecznie napój zostanie oszczędzony od szkodliwości kofeiny, ale obdarzony „bukiet” z innymi substancjami, które mają szkodliwy wpływ na organizm ludzki. Dlatego prawdziwa krzywda i zalety kawy bezkofeinowej zasługuje na szczególną uwagę.

Ryzyko częstego stosowania produktu mogą być następujące:

 • Zwiększone ciśnienie śródgałkowe, co zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na jaskrę.
 • Zwiększenie produkcji soku żołądkowego, która prowadzi do chorób przewodu pokarmowego.
 • Odwodnienie. Napój jest naturalnym diuretykiem, tak aby chronić się przed chorobami układu moczowego, należy pić jedną filiżankę kawy, dodać do swojej codziennej diety w jednej szklance wody.

 • wypłukiwanie wapnia z kości ciała. Jednak ten problem jest rozwiązany. Zaleca się, aby wziąć witamin i jeść żywności, które zawierają ten element, takich jak ser, jaja, mleko, śmietana i orzechy.
 • Prowokując wzrost komórek rakowych. Ten artykuł nie został jeszcze udowodnione przez naukowców, ale istnieją pewne dowody tej hipotezy.
 • W zależności od rozwoju prowadzi do zwiększonego zmęczenia, senność, ospałość, apatia, aw ciężkich przypadkach – do depresji.

Oczywiście, jeśli pić 1-2 filiżanek kawy dziennie, wymienione elementy, które nie zostaną naruszone, ale nadmierne korzystanie z napojem do niczego dobrego nie będzie. Dlatego też, w celu zneutralizowania szkód i korzyści z kawy bezkofeinowej była maksymalna dla ciała, pożądane jest, aby przestrzegać środka i nie bierze udziału w tym produkcie.

Korzyści z kawy bezkofeinowej

Napój ten może mieć również pozytywny wpływ na organizm człowieka dorosłego. Przydatne właściwości kawy są następujące:

 • Poprawa sprawności fizycznej i psychicznej.
 • Wzrost stresu.
 • Zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. Wynika to z faktu, że gdy napój zaczyna wykorzystywać mózg do lepszego wchłaniania glukozy.
 • Zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia dny moczanowej, szczególnie u mężczyzn. Ale do tego konieczne jest, aby pić 4-5 filiżanek dziennie.

 • Poprawa trawienia. Po wypiciu kawy po posiłku, można pomóc organizmowi lepiej przyswoić.
 • Zmniejsza ryzyko raka prostaty o 20%. Ponadto pozycja ta jest wykonywana niezależnie od zawartości kofeiny w napoju.
 • Poprawa funkcji rozrodczych u mężczyzn. Uważa się, że produkt jest w stanie zwiększyć aktywność plemników.
 • Indywidualne podejście, korzystne właściwości kawy dla kobiet w ciąży.

Korzyści napoje dla kobiet w ciąży

Przyszłe matki z napojów zawierających kofeinę muszą być opuszczone. Ale kawa bezkofeinowa dla kobiet w ciąży jest nawet przydatna. Istnieją badania pokazujące, że stosowanie tego produktu zmniejsza prawdopodobieństwo poronienia. Ale, oczywiście, nie powinno być z tego powodu, picie nadmiernych ilości kawy – wystarczy być 2-3 filiżanek dziennie.

Ostatecznie jeść pić czy nie – to zależy od Ciebie. Ale należy pamiętać, że wszelkie leki w większych dawkach będzie trucizna, i vice versa. Jeśli pić 1-2 filiżanek napoju dziennie, można uzyskać wiele pozytywnych emocji, przy jednoczesnej minimalizacji szkód. I korzyści z kawy bezkofeinowej jest bardzo istotne dla organizmu.