206 Shares 4831 views

Otitis: leczenie w domu. Krople, kompresy, nalewki

Otitis – dość częstą chorobą, zwłaszcza u dzieci w każdym wieku. Etiologia jego wygląd jest dość prosta – blokowanie płynu w uchu środkowym z powodu zatkania trąbki słuchowej. Bardzo często występuje zapalenie ucha środkowego u dzieci: zjawisko to jest spowodowane fizjologicznie. W tym wieku trąbka rura znajduje się w płaszczyźnie poziomej, co sprzyja wnikaniu organizmów chorobotwórczych z gardła. Z wiekiem trąbka rura się do pozycji pionowej, co zmniejsza ryzyko zakażenia ucha. Należy zauważyć, że grupa ryzyka dla zapalenia ucha choroby są dzieci, które cierpią z powodu alergii i skontaktuj się z palaczami. Ponieważ choroba jest powszechna, główne sposoby leczenia zapalenia ucha środkowego powinien wiedzieć każdy.

Objawy choroby

Ostry ból ucha występuje częściej dramatycznie wieczorem. Choroba często towarzyszy zwiększona drażliwość, zaburzenia słuchu, zaburzenia snu. W niektórych przypadkach istnieją ropna wydzielina z narządu słuchu.

Leczenie zapalenia ucha środkowego u dorosłych i dzieci

Poza tym fundusze apteka w celu zwalczania choroby są bardzo skuteczne i popularne metody. Podczas ustawiania lekarza diagnozę „otitis” leczenia domowego może łagodzić stan pacjenta. Pierwszą rzeczą, która może pomóc – gorący kompres. Ułatwiają wystarczy. Pre-smarować skórę ucha i wokół tłuszczu śmietany lub wazeliną. Miękką ściereczką nawilżyć w roztworze alkoholu lub wódki z wodą w stosunku 1: 1. Należy zauważyć, że podpaska jest nałożona wokół małżowiny słuchowe nie może zamknąć otwór. Top tkaniny impregnowane roztworem alkoholowym być powleczone lub skompresować specjalną woskowany papier. Umieszczono na wierzchu warstwy papieru waty kompresji i przymocowany za pomocą opatrunku. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że jest to konieczne, aby utrzymać kompres nie więcej niż 2 godziny, ale nie całą noc. Zastosuj te opakowania mogą być każdego dnia, aż do całkowitego wyzdrowienia.

Leczenie zapalenia ucha środkowego w początkowym etapie

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy, które towarzyszą ucha, leczenie w domu odbywa się za pomocą kilku skutecznej recepturze.

  • Sok z granatów z miodem i stosować na chorego ucha.
  • Kilka razy dziennie do kopania ból ciała z sokiem z cytryny.
  • Mielonego czosnku zmieszany z taką samą ilością oleju roślinnego, nalegać w ciepłym miejscu, najlepiej w słońcu. Taki olej czosnek powinny być wpajane do chorego ucha do 2 kropli.

Leczenie zaawansowanych form zapalenie ucha

Zaawansowanych form choroby z bólem i odprowadzania – ropne zapalenie ucha. Leczenie domu prowadzi do skraplania i usuwania cieczy z zapaleniem ucha i złagodzić ból. Tak więc, konieczne jest wprowadzenie knot bawełniany alkoholowej nalewki z propolisu. Leczenie powinno być wykonane w ciągu 3 tygodni.

  • Weź nalewki wykonane z pół szklanki wielbłąda Cierń. Trawy wlać kubka wrzącej wody i gotuje w niskiej temperaturze przez 5 minut. Infusion brane 3 razy dziennie po pół szklanki.
  • Bury ucho wyciśnięty z orzecha orzech oleju.

Otitis: leczenie w domu w leczeniu ostrego bólu

  • W pół kubka wrzącej wody do rozpuszczenia 1 h. Olejek miętowy i łyżka 1 godzinę. Miodu. Aktywny rozwiązanie do kroplówki do ucha.
  • Bańki należy umieścić worki z kwiatów czarnego bzu parze, rumianek, zolototysyachelistnika.
  • Bury sok banan w uchu w leczeniu ostrego bólu.