605 Shares 4518 views

"Renault Fluence": test drive i przegląd samochodu

„Renault Fluence” – kompaktowy samochód klasy C, która produkuje komercyjnie od 2009 roku. Urządzenie zastępuje przestarzałe „Megan”. „Fluence Reno” zbudowany na wspólnej platformie „Renault Nissan S” i ma podobny z „Meganom” cech. Ale jeśli chodzi o następcę zmienić? Przetestuj nową „Renault Fluence” i przegląd samochodu prezentowanego w tym artykule.


projekt

Podobnie jak w przypadku „Megan”, nowością była cicha i spokojna wygląd. Nie ma dynamiczne i agresywne formy, jasne linie i specjalny kolor. Jest to prosty samochód miejski z dyskretne widokami. W 2015 roku model poddawany jest restyling. Ale żadne istotne zmiany. Maszyna do przodu ma linzovannaya optykę kryształowe, szeroką kratę z logo firmy i błyszczące wstawki protivotumanok z włączonymi światłami. Nawiasem mówiąc, podobny trend (chrom tumankah) przyjęła Koreańczyków w ich nowym „Solaris”. Lusterka boczne lakierowane w kolorze nadwozia i mają repeatery diodowe zakrętów. W dolnej części drzwi są jasne grzbiety – rodzaj alternatywy dla progu aerodynamicznym. Jak wynika z jazdy próbnej „Reno Fluence” 1.6 nie wyróżnia się ze strumienia. To nie jest maszyną, która powinna przyciągnąć oko. Plus lub minus – zwłaszcza indywidualnego przypadku.

salon

W odróżnieniu od innych „French” ( „Peugeot” i „Citroen”), „Reno” nie posiada żadnych żetonów lub skręty. Tutaj najczęściej salon, czasem nawet nudne. W trakcie restyling został zmieniony do minimum części. Panel przedni posiada takie same obwody z szerokiej taśmy satynowe wykończenie (pod czarny) i chowanym wyświetlaczem multimedialnym. Koło – trzy-ramienny. Pomimo prostoty, posiada bardzo wygodny uchwyt. Konsola centralna jednostka sterująca jest obecny klimat i CD-kaseta. Złącze USB pod tutaj dobra, zbyt. Fotele mają szeroki zakres ustawień. Ponadto, dla wygody kierowcy i pasażera podłokietnik jest. Pochyla się pod kątem 90 stopni i jest w stanie pomieścić wiele drobiazgów. Panel przyrząd ma podwyższone obrzeża oraz skalę cyfrowej. Również w kabinie można znaleźć kolejek. Są one dogodnie położony w pobliżu podłokietniku.

Jak wynika z jazdy próbnej „Renault Fluence” – jest nie tylko wygodne, ale także praktyczna maszyna. W ten sposób, objętość pnia sedan 530 litrów. Dodatkowo można wyrzucić kanapę i nosić długich ładunków. We wnęce pod podłogą fabryki mają narzędzia i koło zapasowe pełnowymiarowe.

parametry techniczne

Maszyna ta jest oficjalnie wchodzi na nasz rynek. Producent dostarczył dla rosyjskich trzech napędowych benzynowych. Wszystkie one mają 4 cylindra i umieszczone poprzecznie w stosunku do korpusu. Rozważmy każdy zasilacz w porządku.

Tak więc, w przykładzie wykonania, zasada jest 1,6-litrowy jednostki atmosferycznego z wtryskiem paliwa. Maksymalna moc tego silnika wynosi 106 KM. Moment – 145 Nm przy czterech tysięcy obrotów. Urządzenie to jest połączone z pięciu przekładnią manualną. Jak wynika z jazdy próbnej, „Reno Fluence” 1,6 mechanika od zera do setki 11,7 sekundy. Maksymalna prędkość 183 km / h. W tym przypadku silnik jest bardzo ekonomiczny. Test Drive „Renault Fluence” wykazały, że urządzenie zużywa 6,7 litrów w trybie mieszanym. Również w linii przewidzianej dla silnika z „Nissan”. Gdy samą objętość 1,6 litra pojemności rozwija 114 KM. Moment obrotowy tej jednostki – 155 Nm. Obsadzone przez transmisję variativnoj silnika. Test Drive „Renault Fluence” wykazały, że silnik ten sedan czuje się znacznie bardziej energiczny. Nadal wariator ukrywa część władzy: aby rozproszyć setki trwało 11,9 sekundy. Maksymalna prędkość sedan jest ograniczona do 175 km / h. Ale przepływ paszportu w jego 100 gramów mniej niż w poprzedniej wersji.

Luksus „Fluence”

Jaki silnik zostanie obsadzona „Renault Fluence” w luksusie przycinać? Topu na linii jest silnik benzynowy dwulitrowym we wtrysk wielopunktowy. Moment obrotowy tej jednostki wynosi 190 Nm i moc – 138 KM. Z tym silnikiem samochód ma dobre dynamiki rozproszenia. Do stu jest ona przyspieszona do 10,1 sekund. I to pomimo faktu, że jako PPC zapewnia zmianowego. Jeśli chodzi o „maksimum prędkości”, igła prędkościomierza zatrzymuje się na 195 km / h.

Test Drive „Renault Fluence” w 2016 roku wykazały, że silnik dwulitrowy nie różni się zbytnio od reszty pod względem „apetytu”. Więc za sto w cyklu mieszanym zużywa 7,8 litra. Dodatkowe 1100 gramów benzyny jest wybaczalne, biorąc pod uwagę jak dynamiczny overclocking daje ten silnik.

podwozie

Producent nie może ukryć faktu, że większość elementów zapożyczono z „Mega” trzeciej generacji. Samochód otrzymała tę samą niezależnego zawieszenia na stojakach „McPherson” przed i częściowo niezależnych belki tylnej. Kierownicy – stojak, Elektryczna moc. Hamulce – disc, na obu osiach. Ponadto samochód jest wyposażony w ABS i ESP. Jak przetestować pokazał „Renault Fluence” jest bardzo energochłonny zawieszenie. W dołach zachowuje się doskonale, a przy prędkości maszyny nie jest „kręci” na torze.

Ceny i wyposażenie

Podstawowy zestaw „Authentic” Cena wynosi 870 tysięcy rubli. Cena ta obejmuje:

 • przednie poduszki powietrzne.
 • System ABS.
 • muzyka fiskalny.
 • Elektryczne wspomaganie kierownicy.
 • Dwa okna elektryczne.
 • Klimatyzacja.
 • Tłoczone płyty.
 • Klimatyzacja.
 • Siłownik elektryczny i lusterka boczne.

Górny sprzęt „Ekspreshn” dostępny w cenie 940 tysięcy rubli. Za tę cenę nabywca otrzyma:

 • 4 poduszki (i dwie boczne zasłony).
 • Dwustrefowa klimatyzacja.
 • System "start-stop".
 • System multimedialny z cyfrowym wyświetlaczem, nawigacji oraz funkcji „hands-free”.
 • Podgrzewane siedzenia.
 • regulacja wysokości kolumny kierownicy.
 • Komputer pokładowy.
 • Tylne czujniki parkowania.
 • Pełna moc.
 • 16-calowe felgi aluminiowe.
 • czujnik deszczu, światła.
 • Łodyga joystick.