664 Shares 9413 views

Aspen – drzewo, które wiele legend


Aspen – drzewo nie jest łatwe. Jest również popularnie określane jako mistyczne i zaklął. I dlaczego jest tak powiedzieć, to na pewno, aby dowiedzieć się dzisiaj. Jest to duże drzewo liściaste należące do rodziny wierzby, której wysokość może niekiedy osiągnąć 35 metrów. Białego drewna ma charakterystyczny zielonkawy odcień. A co najciekawsze, wiek tego drzewa jest niemal niemożliwe do ustalenia. Po tym wszystkim, to jest zwykle rozpoznawane przez pierścienie na cięcia i osika ich nie widać. Ale wiemy, że średnia drzewo żyje od 90 do 150 lat. Aspen można najczęściej znaleźć w lesie lub nad brzegiem stawów, rzadkich w suchym piachu, polanach i bagien. Ona jest bardzo szybko rośnie, więc w ostatnich latach jego zastosowanie do terytoriów krajobrazu. Aspen – drzewo, które nadaje się również do polerowania, więc jest on powszechnie stosowany w produkcji elementów narzędzi ogrodowych. Również dlatego, że sprawia log-dół, jak takie drewno nie boi się wody. W dawnych czasach wieś rzemieślników mistrzów z jej gałęzi, skrzynek lęgowych, naczynia i birdhouses.

Dlatego wierzę, że osika – przeklął drzewo?

Mówią, że to nie tylko dlatego, że każdy wiara nie może pojawić się znikąd. Istnieje kilka chrześcijańskich legend, w którym osika zachowywały się podstępnie. Na przykład, gdy Matki i Dziecka w lesie uciekł przez lotu, wszyscy mieszkańcy zielonej umiera w dół i tylko „przekleństwo” drzewo zdradził ją i wskazał drogę. I kiedy Judasz chciał się powiesić, nie wolno mu było robić każdy brzozy w dół swoje oddziały, wystraszyło gruszki kłujące ciernie, a dąb – moc. Ale osika mu nie zaprzecza, i szczęśliwie szeleściły liście. Dlatego ludzie przeklął go. Nadal uważa się, że las osika – doskonały sposób ochrony przed czarami. Pochłania całą energię i odłączy zasilanie. Nic dziwnego, że wampiry w sercu kija palu.

energetyka

Aspen – drzewo, którego zdjęcia można zobaczyć w artykule jest zdolny do absorbowania negatywnej energii. Do niej zwykle pójść, kiedy chcą, aby pozbyć się problemów i pozbyć się kłopotów. Mówi się, że jeśli dotknąć jej obolałe miejsce, zajmie cały samej choroby, a osoba stanie się łatwiejsze. Ale w tym samym czasie, zbyt długie rozmowy z osa może powodować bóle głowy, nudności, depresja i senność. Dlatego kontakt z nim nie powinien przekraczać 15 minut. W starym drewna osikowego stosowanych do budowy kaskady. Wierzono, że wszystkie one wchłaniane negatywną energię poza pensjonatem, chroniąc w ten sposób właścicieli domu. Krój i przyklejone do czterech rogach drzew wieś osika chronić mieszkańców z różnych chorób, takich jak cholera.

Stosowane w medycynie

Aspen – drzewo, które jest cenione przez jego kory, liści, pączków i młodych pędów. Preparaty na bazie tych surowców, mają przeciwbakteryjne, przeciwkaszlowe i przeciwzapalne działanie. Są one szeroko stosowane w leczeniu ospy, gruźlica, biegunka, zapalenie pęcherza moczowego, kiła i wiele innych chorób. Na zewnątrz, są one wykorzystywane do gojenie się ran, oparzeń i owrzodzeń.

Cóż, teraz, i stajesz się świadomy tego, co stanowi osika drzewa, gdzie rośnie i co ma niezwykłe właściwości.