580 Shares 2842 views

Bukiet z cukierków: klasa mistrzowska dla początkujących

Czy zgubiłeś się w przypuszczeniach na temat tego, jaki prezent wybrać dla bliskiej? Jedną z opcji, która może dokładnie wpłynąć na jego wyobraźnię jest bukiet kwiatów. Na pewno będzie jak słodki ząb! W tym artykule pokażemy Ci, jak wykonać bukiet czekoladek. Klasa Master dla tego niezwykłego rodzaju florystyki czytaj poniżej.

Taki oryginalny prezent czekolady staje się coraz bardziej popularny każdego dnia. Teraz można zamówić w sklepie z kwiatami lub w internecie. Ale niewielu wie, że z własnymi rękami jest całkiem proste i łatwe do wykonania bukiet czekoladek. Klasa Master pomoże zrozumieć tę sztukę. Więc zaczniemy?

Materiały do dekoracji

To, że nasz prezent okazał się skuteczny i był jak prawdziwy bukiet kwiatów, potrzebne będą następujące materiały.

– Papier falistej i opakowaniowej. Można je kupić w zwykłych sklepach papierniczych. Jeśli jednak często otrzymujesz kwiaty, możesz zaoszczędzić pieniądze – to po prostu nie warto wyrzucać opakowań prezentowych. Papier falisty najlepiej nadaje się do powstawania pąków różnych kwiatów (z róża do chryzantema). Z pomocą opakowania można tworzyć pąki bez rozjaśniające, a w ogóle będzie przydatna w projektowaniu bukietu.

– nici, taśmy klejącej i kleju. W tym przypadku gwint jest potrzebny po prostu, a taśma klejąca jest węższa.

– Oasis lub styropian. Oasis to taka specjalna miękka platforma, którą kwiaciarnie używają. Na tym i utrzyma projekt przyszłego bukietu. Można jednak użyć kawałka polistyrenu leżącego w tylnej części domu.

– Wykałaczki lub drewniane szpikulce.

– doniczki.

I, oczywiście, głównym składnikiem takiego bukietu są cukierki. Mogą to być: czekolada lub zwykły karmel. Oczywiście końcowy wynik zależy od koloru opakowania. Doświadczone needlewomen czasami sprawiają, że kolor i opakowanie cukierków jest bardzo "chipem", bez którego kompozycja nie będzie wyglądać spektakularnie.

Poza wszystkimi powyższymi, można także przydać się w różnych porcelanowych koralikach, cekinach i wstążkach.

Opis procesu

Więc, gdzie zaczynasz robić bukiet czekoladek? Klasa wzorcowa na takie roboty pomogą zrozumieć wszystkie aspekty. Więc chodźmy do pracy. Najpierw wyciąć piankę lub oazę zgodnie z rozmiarem wybranego kształtu. Nawiasem mówiąc, może stać się nie tylko doniczka, ale również zwykły karton. Następnie wklejamy formularz do opakowania. Wkładamy do niej uchwyt platformy.

Z falistego papieru wycinaliśmy małe płatki. Ich kształt zależeć będzie od rodzaju kwiatu, który chcesz ostatecznie uzyskać. Następnie weź cukier, końcówkę opakowania gwintem przymocowany do wykałaczki, a następnie wklej go tylko w przypadku taśmy klejącej. Teraz wykonaj zieloną łodygę przy użyciu kolorowego papieru. I skończymy nasze płatki kwiatów (wstępnie cięte) – klejimy je ze sobą w średnicy cukierka.

Kiedy wszystkie kwiaty są gotowe, wprowadzamy je do przygotowanej platformy. I robimy wystrój (jak to jest). Możesz zorganizować "słodkie rośliny" w dowolnej kolejności, najważniejsze jest to, że nie ma pustych przestrzeni. Mogą być wypełnione sztucznym płatkiem. Również udekoruj nasz garnczek.

W ten właśnie sposób powstaje bukiet czekoladek. Klasę mistrzowską tej sztuki, nagranej na wideo, można łatwo znaleźć w internecie.

Formy takich rzemiosł mogą być zupełnie inne. Wszystko zależy od wyobraźni i osoby, dla której bukiet czekoladek jest zamierzony . Statek, samochód, drzewo, a nawet mały dom – wszystko to może być stworzone z cukierków.