87 Shares 8812 views

Urządzenia proces Departament mięso (schemat)

Mięso jest najważniejszym pożywieniem. Jest to główny i naturalnych białka potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Aby uzyskać informacje o tym, jak i gdzie przetwarzane mięsa, jaki sprzęt Zastosowanie zostaną omówione w tym artykule.


informacje historyczne

Na początkowym etapie rozwoju ludzi, wraz z zebrania byli zaangażowani w rybołóstwa i polowania. Korzystanie z jedzeniem dla zwierząt wywarł ogromny wpływ na kształtowanie mózgu. W czasach przed panowaniem Piotra 1, nie było jedno miejsce do dekapitacji bydła. Zwierzęta zabijane w różnych miejscach: na ulicy w pobliżu wąwozów na ganku swoich domach lub na rynkach.

Pierwszy masakra pojawiła się w Rosji w 1739 roku. Były komorowe lub pokój dziewiarskich. Na początku XX wieku, posiada 4.250 rzeźnie publiczne zostały zbudowane. Oprócz nich były warsztaty dla produkcji kiełbas. Od tego czasu przemysł mięsny zaczął się gwałtownie rozwijać. Każdego roku opracowanie nowego sprzętu technologicznego Sklep mięsny, który pozwala na przetwarzanie surowców w dużych ilościach.

Jak zorganizować pracę w sklepie mięsnym?

Takie przedsiębiorstwa są gastronomicznych, jak stołówki i restauracje są wyposażone w urządzenia do przetwórstwa mięsnego. W nich jest regulowana pełny cykl produkcyjny, ale procesy nie są w pełni zmechanizowane. Wynika to z niewielkich obszarach, gdzie trudno jest zainstalować coś lub innego sprzętu.

Pomieszczenie wyodrębniony obszar, w którym mięso przetworzone. Zbiorniki są utworzone z małych półki, stoły do rozbiór, usuwania kości jego poszczególnych części i rozbioru mięsa na porcje kawałków. Szczególna uwaga powinna być uniwersalny dysk, bez którego po prostu nie można zrobić. Jest on wyposażony w wymienne mechanizmów. Wyposażenie sklepu mięsnego prosty, więc nie jest to trudne do utrzymania.

Cały proces rozpoczyna rozmrożeniu i przemycie mięso, które znajduje się w stanie zawieszenia. Niektóre firmy korzystają z ogromną wannę z bieżącą wodą. Przed tą procedurą, tusza jest czyszczony i pieczęć jest z niego usunięte. Mięso suszy się i dzieli się na części. Wszystko to odbywa się przy stole, nie na podłodze. Kości i duże kawałki półwyrobów są umieszczone osobno i wysyłane do dalszej pracy. Jeśli nie ma rurociągu, a następnie wszystkie przekazane pracownikom. Kości są cięte i cięcia mięsa na mniejsze kawałki. Ta praca jest na pokładzie cięcia. Do jej lewej stronie umieszczony jest zasobnik z kawałkami mięsa, a po prawej stronie – na wpół gotowy produkt. Płyta jest pudełko z przyprawami i łusek.

Maszyny i Urządzenia

 • Razrubochny krzesło, które jest okrągła podkładka z twardego drewna. Jego średnica wynosi sześćdziesiąt centymetrów i wysokość – osiemdziesiąt. To krzesło jest odpowiednia dla małych firm. piły taśmowe są ustawione duże. Stanowisko pracy wyposażone jest w inwentarzu: Zabójców i siekiery.

 • wyposażenie sklepu mięsnego zawiera tabelę tnącą, która załamuje, oczyszczone i pokrojone mięso. Ponadto, każdy pracownik otrzymuje osobne miejsce. Tabela nie może być mniejsza niż 1,5 m, szerokości jednego metra i dziewięćdziesiąt centymetrów wysokości. Pokrywa jest wykonana z metalu. Wzdłuż krawędzi załączenia zderzaki do cieczy kapała na podłogę. Pod maską jest zamontowany pudełka, w których przechowywane są zapasy.
 • Mięso produkcja wyposażenie sklepu nie jest bez tabel. Ich długość zależy od tego, ile miejsc pracy zostanie przydzielona do firmy do pracy z półproduktów mięsa. Kalkulacja jest prosta: na jednego pracownika – jeden metr dwadzieścia pięć centymetrów długości całkowitej tabeli. Jeśli jest zwykle ustawiony jest do obudowy przez chłodzeniu mięsa w czasie przechowywania. W specjalistycznych stołach zamrażarka jest już zainstalowany w dolnej części. Ale ta tabela nie każdy może kupić, więc wiele osób korzysta z półki, które mają różne rozmiary i łatwe do przenoszenia, jeśli to konieczne dla krótkiego przechowywania produktów mięsnych.

Maszyny elektryczne do sklepu mięsnego

 • Mięso na farsz wyposażenie sklepu w małych przedsiębiorstw składa się z szlifierkach stacjonarnych, które są zainstalowane w tym samym miejscu bez kości mięsa i wyrobów gotowych. Niektóre ustalenia uniwersalnych dysków z wyjmowanymi dysz. Ale duże firmy mogą pozwolić sobie nowoczesny sprzęt: pilarki, szlifierki mięso, miksery. Przy czym każda maszyna ma indywidualny napęd.

 • Stanowisko pracy do produkcji półfabrykatów jest zakończona z Balance Board, deski, noże, pręty, Cięcie moździerza i tłuczka, Butelki do panierki, pakowanie.
 • Jeśli zakres obejmuje hamburgery, konieczne jest zainstalowanie urządzeń do zakładu produktów mięsnych, czyli maszyna do formowania Kotlety. Komórka kąpiel z surowca jest umieszczony po prawej stronie, a stołem do układania pasztecików lub regały mobilne – z lewej strony maszyny. Przechowywać gotowe półprodukty w szafach chłodniczych, które są umieszczone w sklepie.

Prowadzenie wyposażenie sklepu mięsnego

Podstawowym przetwarzanie surowców i przygotowania półproduktów są przeprowadzane na obszarze produkcji, który jest sklep mięsny. Sprzęt i narzędzia są umieszczone w pewnej kolejności wzdłuż ścian, od lewej do prawej, w prawo:

 • Tuż przy wejściu umieścić nosze lub duże pole niosącego mięsa.
 • Następnie zainstalować stojak z hakami, na których wisiały tusz mięsnych.
 • Za nim znajduje się duża wanna z prysznicem wyposażona w szczotki.
 • Następnie umieścić pokładem która siekanego mięsa.

Ponadto, w celu:

 • Kilka stoły produkcyjne.
 • Wanna na kółkach, które w każdej chwili mogą zostać przeniesione do innej lokalizacji.
 • Szlifierka z pojedynczego dysku.
 • Uniwersalna maszyna do obróbki mięsa.
 • Urządzenie, które ma kształt pasztecików.
 • Tabela z wagą do ważenia półwyrobów.
 • Regały do przechowywania.

 • Szafa do chłodzenia wyrobów mięsnych.
 • Wagi towarowe.

Na jednej ze ścian umieszczona jest stoi użytecznych i istotnych informacji na temat następujących czynności:

 • wymogów sanitarnych.
 • Stempel na próbkach mięsa.
 • Rozszyfrowanie oznaczeń na bank z konserwy.
 • Specyfikacje techniczne, zasady jego funkcjonowania i bezpieczeństwa podczas pracy.
 • Powyżej urządzenia niemechanicznych pisał znaki z ich opisem i celu.

wymagania sanitarne

Mięso – najbardziej nadaje się pożywką dla różnych pasożytów. Dlatego w trakcie prac niezbędnych do przestrzegania przepisów sanitarnych na temat sprzętu i narzędzi do obróbki. Jeżeli podczas obróbki mięsa urządzeń mechanicznych używanych w końcu dnia jest konieczny demontaż i dokładnie przemyto gorącym, aż do 65 stopni, z wodą i detergentów. Następnie płukanie oraz z ciepłą wodą i dać czas na wyschnięcie. Następnie przetrzyj czysty ręcznik i nasmarować części mechaniczne adaptacje oleju. Spełniać wymagania zdrowotne niezbędne w celu zapobieżenia występowaniu zatrucia, pasożytniczym i chorobom zakaźnym.