527 Shares 7388 views

Bielinek

Na wiosnę, gdy tylko słońce zaczyna ogrzewać ziemię, drzewa, trawa jest dosłownie wypełnione owadów. Tu i osy i biedronki i chrząszcze i trzmiele. Wśród nich są wspólne i kapusta – motyl, który jest powszechny w naszym kontynencie, chociaż, według ekspertów, może to być postrzegane w Afryce Północnej.


Ich siedliska są prawie wszystkie pola i łąki. Kapusta często można znaleźć w dużych miastach i w małych miastach i na polach, ogrodów i innych terenów rolniczych. Niektóre motyle zostały złowione w górach Ałtaju, na wysokości dwóch tysięcy metrów.

Opis Kapusta motyl jest dość prosta: Jest to duże, białe, ciemne, przyciągające wzrok, plamy na końcach skrzydeł. Należy ona do grupy mączlików i wygląd jest bardzo podobny do Pieris rapae, tylko trochę większe i bielsze.

Jego kapusta nazwa motyl było powodu wielkiej miłości do kapusty. Dlatego i walczyć ogrodników ogrodników i agronomów, opryskiwanie obszar z dużą ilością pestycydów. Jego gąsienice z czarnym i żółtym kolorze, na żywo na kapuście dużych klastrów i wiele szkód w uprawach.

Bielinek rozpoczyna roku w kwietniu, i aż do początku października jest jeszcze od czasu do czasu widać. Posiada szybki wyboistej lot. Wymiary tego, jak to nazywa, kapusta biała motyl – trochę więcej niż trzy centymetry. Gdy motyl kapusta ląduje na zakład, to fałdy za skrzydła. Spodnia strona skrzydeł jest żółto-zielony, patrząc jak zabarwienia liści, a to podobieństwo pomaga jej pozostać niepozorny. U mężczyzn nie ma charakterystyczny dla kobiet czarnymi plamami, ale kolor skrzydeł z dna obu płci żółtawe.

Bielinek rodzi od jednego do trzech pokoleń rocznie. Był czas, kiedy nie jest to tak powszechne, ale od tego czasu ludzie zaczęli być kapusta powszechnie uprawiany białe gąsienice motyli na czas jest sprzyjający. Kochanek wszystkich kulturalnych warzywa z rodziny krzyżowych, Bielinek składa jaja na chwasty nawet. W tym samym czasie samica może złożyć do sześciu jaj, ale mediana – sto – sto sztuk 3.

Jaja z kapusty malowane żółty, mają kształt stożkowy, czternaście żeber. Mogą one często znajdują się na dolnej stronie zielonych liści kapusty i innych roślin – do czterdziestu sztuk dla każdego sprzęgła.

Motyle dorosłe gąsienice, kapusta ma zielonkawo-niebieski kolor, o różnych rozmiarach czarne plamy i żółte paski, położone wzdłuż tyłu i po bokach. Oni żyją trzy do czterech tygodni, maksymalna – miesiąc, mając w tym czasie rzucić kilka razy.

Ulubione gąsienice kapusta żywność, oprócz wszystkich odmian kapusty są rzodkiewki, chrzan, rzepak, rzodkiew, rzepa. Niektórzy ogrodnicy twierdzą, że te owady nie pogardził nasturcja, Mignonette, kapary, a nawet czosnek i cebulę.

Po urodzeniu kapusty gąsienice motyli są utrzymywane razem tylko w połowie gryząc liście, i tylko trochę dorósł, i zacząć jeść krawędzie. Wskutek liści kapusty może być tylko żyła.

Wystarczająco jasne gąsienice motyli kolor, kapusta jest ostrzeżeniem, że są trujące. Wypróbuj je na smaku raz na ptaki nie naruszają. Podczas swojej ostatniej wylinka, a może to być miesiąc od października gąsienica zaczyna obracać się w poczwarki. Forma i kolor tego motyla poczwarek jest tak różnorodna jak wryta: żółto-zielonkawe lub biało-żółte z pomarańczowe i czarne kropki.

Przepoczwarczenie zazwyczaj przeprowadzane w najbardziej odludnych miejscach: na ścianach, pod okapem budynków, w naturalny biotop lalki są „opasane” wysoka trawa łodygi i pnie drzew. Czasami mogą one być postrzegane swobodnie leżące na pokrywie gleby, sod matę lub wśród opadłych liści.