460 Shares 7951 views

Most Bolszeochtinskij Petersburg: między przeszłością i przyszłością

Bolsheokhtinsky most – jeden z największych projektów inżynieryjnych miasta, łączącej centrum stolicy północnej z jednym z najgęściej zaludnionych obszarów – Malaya Okhta.


Historia tego mostu jest dość niezwykłe. Zapotrzebowanie na nią powstał w drugiej połowie XIX wieku, kiedy stało się konieczne, aby połączyć szybko rosnącej dzielnicy Okhta zabytkowego centrum Petersburga. Przez długi czas projektowania sfrustrowany z powodu sprzeciwu ze strony przewoźników, które nie chcą stracić swoich dochodów. Jednak w 1900 roku – w tym samym czasie z budową w Troitsky mostu – nie rozpoczęła prace w zakresie projektowania konstrukcji inżynierskich. Ruszył przez ich niezwykłych V.Bers Inżyniera.

Most, który otrzymał dumną nazwę Petra Velikogo, został zatwierdzony w 1907 roku, aw październiku 1911 roku został uroczyście otwarty. Przedstawia rzetelnie wrażeniem gigantycznej wielkości budowy, specjalny podniecenie spowodowane przeciętna długość wychylenia do 48 metrów długości.

Bolsheokhtinsky most miał kilka wież, na szczycie której zostały zainstalowane światła sześcianu. Na ścianach wież sześć płyt z brązu zostały otwarte, aby umieścić na nich nazwiska budowniczych. Zarówno wejście do mostu zostały wykonane w postaci potężnych portali i uchwyty na stojakach z niezwykłą Lights-wielościanów zamontowany.

Rewolucja Październikowa w 1917 roku doprowadziła do wielu zmian w stanie, nie uciec z tego losu i Most Petra Velikogo, który został niemal natychmiast zmieniona na „Bolsheohtensky”. Następnie, w związku ze zmianami zasad pisowni języka rosyjskiego, budynek ten otrzymał nazwę, pod którą to istnieje dzisiaj – Most Bolszeochtinskij.

Nawet podczas budowy architektów i projektantów stara się zapewnić, aby most najbardziej wytrzymałe i trwałe, udało im się znakomicie. Wysokiej jakości konstrukcja doprowadziła do tego, że pierwsze prace remontowe, które potrzebne obiektów inżynierskich tylko w 1971 roku, a odbudowa stolicy było wydana w 1993 roku. W wyniku tych prac zostały zastąpione niemal wszystkich częściach metalowych, a także pokryte granit wszystkich trzech lotów.

Przez większą część swojej historii Most Bolszeochtinskij była jedna z głównych arterii miasta tramwajem, ale w 2005 roku tramwaj na nim przerwano, a teraz jest tylko dla pieszych i pojazdów.

Od mostu, który po przebudowie, wielu zaczęło wywołać nazwę pierwszego cesarza rosyjskiego, pięknym widokiem historycznym centrum Sankt Petersburga i nowoczesnego rozwoju obszarów miejskich. W tym momencie, jak to spotyka słynny starożytny i nowoczesny zmodernizowany rytm życia, tutaj jest najlepiej czują się pamięć o przeszłości, wielkość jasnym blasku przyszłości.

Utworzono nieco ponad sto lat temu, Bolsheokhtinsky most a dziś jest ważnym elementem infrastruktury miejskiej, przechodząc przez siebie codzienie dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów.