741 Shares 7476 views

Jak przeszczepić Zamioculcas? Powielanie, troska, zdjęcie

Zamioculcas – piękna tropikalna roślina pochodzi z suchych i gorących obszarach Afryki Wschodniej i na Madagaskarze. Należy ona do rodziny Araceae i uważany jest za ciasna krewny dieffenbachia i monstera. Jeżeli jesteś dumnym właścicielem tej roślina ozdobna – ten artykuł jest dla Ciebie. W nim, pokażemy, jak przeszczepić Zamioculcas, a także jak dbać o nich w normalnym mieszkaniu miasta. W rzeczywistości, roślina ta jest bardzo skromny, i z należytą uwagą, że będzie to długi czas, aby zadowolić jego właściciel zdrowy i zadbany wygląd.

Zamioculcas wygląda?

Dowiedz się ta roślina jest łatwe, bo wygląda dość niezwykłe i bardzo malownicze. Ziemia ma duże bulwy korneobrazny brązowy. On zachowuje wilgoć. Wznoszący się nad ziemią kilka pierzaste liście – zwykle rosną od 4 do 6 sztuk. Docierają do 100 cm długości. Ich mięsiste ogonki są często mylone z pistoletami, bo wyglądają jak potężny, wysoko rozwinięte i bardziej nabrzmiałe łodygi. Pierzaste liście pokryte Zamioculcas gęste, błyszczące arkusze o ciemnozielonym nasycony kolor. Środowisko naturalne tego pięknego kwiatu, jak również inni przedstawiciele rodziny Araceae, produkuje jasnozielone pączki w kształcie uszu, otoczonych „welony”. Z home grown kwitnie bardzo rzadko. Jednakże z estetycznego punktu widzenia kwiatostanu Zamioculcas nie wygląda zbyt atrakcyjne, więc wielu hodowców i nie dążyć do osiągnięcia kwitnienie. I nie ma biało-zielony „uszy” Zamioculcas wygląda pięknie i doskonale ożywia każde pomieszczenie.

Jak dbać o kwiat o nazwie Zamioculcas: Postanowienia ogólne

Ten houseplant zwykle nie powoduje zbyt wiele kłopotów właściciela. Preferuje miękkie, rozproszone światło, ale nie boi się bezpośrednie działanie promieni słonecznych, w tym samym czasie. W związku z tym, można wybrać dobrze oświetlone południową, wschodnią lub zachodnią parapet i umieścić go na swojej Zamioculcas. Zdjęcie pokazuje prawidłową lokalizację doniczki z rośliną. W okresie letnim zaleca się złożyć go na prywatny balkon lub taras. Poza zakładem zyska siłę i stać się silniejszym. Brak światła ma zły wpływ na wygląd Zamioculcas – liść rośliny stają się słabe i cienkie, z rzadka lub rośnie znacznie blaszki. Zamioculcas preferuje umiarkowane temperatury – lata w 20 ° C-25 ° C, a zimą – 16 ° C-18 ° C Nie zaleca się utrzymanie roślin w zimnym pomieszczeniu (mniej niż 15 ° C) i narażać ją na przeciągi. W przeciwnym razie może stać się chory. Wilgotność dla Zamioculcas, pochodzący z Afryki, nie jest tak ważne jak oświetlenie. On spokojnie tolerować suche powietrze mieszkanie zwykle miasto.

Podlewanie i nawożenie roślin

Jeśli chodzi o podlewanie powinno być umiarkowane od wiosny do jesieni. Topsoil do następnego nawilżania muszą mieć czas do wyschnięcia. W zimie, w chłodnym treści podłoże w doniczce nawilżają jeszcze rzadziej, raz lub dwa razy w miesiącu. Również pożądane podlewania czasami pozostawia przetrzeć wilgotną szmatką, aby zmyć kurz. Zamioculcas nawozenie odbywa się tylko wiosną i latem, raz lub dwa razy w miesiącu. W tym przypadku należy użyć specjalnego nawozu do kaktusów i sukulentów. Następnie pokażemy, jak przeszczepić Zamioculcas po zakupie.

Działania dostosowawcze po zakupie

Jeśli zakupiono i przyniósł do domu nowego kwiat, nie spiesz się jego przeszczepu. Po pierwsze, roślina powinna być nieznacznie dostosowane do warunków klimatycznych panujących w swojej przestrzeni życiowej. Ten proces trwa około dwóch tygodni. Wskazane jest, aby postawić zakład w „kwarantanny”, czyli umieścić garnek w oddzielnym pokoju, który nie zawiera inne swoje rośliny doniczkowe. W okresie korekty, pożądane jest, aby stworzyć kwiat najbardziej komfortowy klimat, nadając mu mnóstwo światła i umiarkowanego podlewania podłoża w doniczce. Po aklimatyzacji, można bezpiecznie przystąpić do rozpatrywania nowego zakładu w ziemi. Ważne jest, aby pamiętać, że zbyt młode osobniki nie są przesadzane i czekać na ich rozwój.

Wytwarzanie potrzebnych materiałów stosowania w nowym naczyniu

Jak przeszczepić Zamioculcas? Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiednią pojemność dla zakładu. Wskazane jest, aby nie używać garnki, wąskie i wydłużone. Lepiej, jeśli będzie to pojemnik z tworzywa sztucznego lub gliny dostatecznie szeroki i obszerny. Idealnie, pula nie powinny być zbyt duże, ale jednocześnie nie zamyka. I pamiętaj, że konieczne jest, aby na dnie pojemnika miał dziurę do drenażu nadmiar płynu. Po przejęciu garnka trzeba dbać o specjalnym drenażem. Keramzyt sprzedawany jest w żadnej sklepów kwiaciarni. Wskazane jest, aby średni rozmiar zakupić drenaż (frakcja 10-20 mm średnicy). Należy również wysoka jakość podłoża: musi być przepuszczalna dla cieczy, lekko kwaśne i składników odżywczych. Korzystnie, mieszanka składała się z gleby darni, arkuszy, torfu i ziemi, piasku w równych proporcjach. Zaleca się również, aby dodać trochę substratu węgla drzewnego. Jeśli nie można zrobić własną mieszankę gleby – kupić gotową ziemię do kaktusów. Po wszystkie „składniki” są gotowe, można przystąpić do przeładunku kwiatowego.

Jak przeszczep Zamioculcas? Opis krok po kroku procedury

Uwaga: Wszystkie prace powinny być wykonywane z zakładu tylko w rękawiczkach, a jego sok jest trujący. Jak przeszczepić Zamioculcas, najpierw wziąć przygotowaną pulę i wypełnić go 1/4 z keramzytu. Top wlać warstwę piasku. Następnie ostrożnie, tak aby nie uszkodzić bulw i korzeni, wyciągnij roślinę ze starej puli. Młody nie trzeba usunąć instancji glinianego pomieszczenie, w którym rośnie. Rośliny są następnie przetwarzane w nowym naczyniu, a następnie wypełnić do nowej mieszanki glebowej. W tym przypadku nie jest konieczne, aby pogłębić korzenie roślin zbyt dużo. To wszystko, teraz wiesz jak przeszczepić Zamioculcas. Zdjęcie pokazuje proces przenoszenia młodych, niedawno kupiłem nową roślinę w doniczce. Po zakończeniu procedury zwilża ziemię com, a roślina jest umieszczony w dobrze oświetlonym parapecie.

Roczne przeszczepie zarośnięte rośliny

Poza tym zabiegom produkowane od razu po zakupie, dla prawidłowego wzrostu i rozwoju Zamioculcas wymagane jest regularne i transplantacji, przeprowadzane co jeden do dwóch lat. Jeśli się tę procedurę rzadziej stopy wzrostu kwiat może znacząco spowolnić ze względu na brak miejsca w wyczerpania puli i gleby. Zazwyczaj przeszczep odbywa się w okresie wiosennym. W tej nowej pojemności jest wybrany, trochę większy niż poprzedni. Jak przeszczep Zamioculcas? Opis krok po kroku z takiego procesu. Najpierw, składniki odżywcze mieszaniną gleby torfowe, plandek, ostrożnie za pomocą środków rozsadzających (perlitu gruboziarnisty piasek, grys lawy). Następnie wylewa się do uprzednio przygotowanego pojemnika godnej rozprężana warstwa gliny. Najlepsza gleba jest umieszczona trochę gotowej mieszanki.

Powielanie Zamioculcas podzielenie buszu

Zamioculcas nogi ostrożnie usunięto ze starej puli. Następnie delikatnie oczyścić bulwy i korzenie przed nadmiernym ziemi. Duży, dojrzała roślina będzie składać się z kilku pędów z dobrze uformowanych bulw. Jeśli jest to pożądane, może być podzielona, a następnie kiełki roślin w doniczkach o różnej małej objętości. Alternatywnie, można zaimplementować obsługę bulw w wystarczająco dużej pojemności. Po oczyszczeniu podłoża bulw roślin ostrożnie umieszcza się w nowym naczyniu (doniczce) i prostowania korzenie. Top pokryte ziemią i delikatnie zgnieść go na obwodzie, a następnie gleba jest zwilżone. To wszystko, teraz wiesz jak przeszczepić Zamioculcas po zakupie i jak produkować roczny przeładunek. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zrobić te proste procedury poprawnie. Powodzenia!