682 Shares 9255 views

Skóra głowy – to włosy, skórę lub głowa?

Skóra głowy – to słowo było pierwotnie stosowane do łupów wojennych, tsenivshemusya w kulturze Indian Ameryki Północnej. Dziś słowo dla skóry, wyciąć z głowy tak, że włosy są przechowywane na nim. Najczęstszym użycie słowa – „głowy” wyrażenie


hISTORYCZNY

Co to znaczy „na głowie”, wcześniej znany tylko Indian. Indianie, pierwsi mieszkańcy Ameryki Północnej byli w stanie zabić wrogów i odbierać swoje trofea z upadłych ciał. Co wydarzyło się w praktyce? ludzie białe, inwazji Ameryka nie tylko wziął na ziemi od miejscowej ludności, ale także umiejętności wojskowych. W szczególności, biały człowiek żołnierze szybko nauczył się skóry głowy. Zdjęcia obrazów poświęconych tej kwestii, nie jest to dużo.

Kiedy scalped ofiara mogła przetrwać. Praktyka ta istnieje od starożytności, a Europejski, barbarzyńcy azjatyckie nie są gorsze niż w USA opanowali technikę wroga, aby pozbyć się z zewnętrznej osłony głowy. Nawiasem mówiąc, to wynaleziono jeszcze zanim domyślił się skalpowanie rdzennych Amerykanów.

Głowy – pochodzi z obudowy głowicy, które jest utrzymywane w określonym celu. Najstarsze okazy, które przetrwały do naszych czasów, datuje się na lata 190-580 ne. Jednak inni naukowcy twierdzą, że 4.5 jest już tysiące lat temu plemiona usuniętych z ich wrogów skóry głowy.

Odległość stereotypy

Skóra głowy – to nie tylko łupy wojenne, ale również ważnym celem rytuału religijnego. Kiedy nowy świat pierwsi kolonizatorzy przybyli, zostali skonfrontowani z lokalnych religii, dla siebie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób różne praktyki wśród plemion w różnych regionach kontynentu. Nawiasem mówiąc, Eskimosów i Athabascan głowy rzadziej niż innych wrogów, ale podobało mi się w praktykę, którzy mieszkali w pobliżu Missisipi i na Florydzie. Ale Indianie żyjący w Kanadzie nie filmowane od nikogo skalpów byli cywile. Nie bawi to, a te plemiona, które zamieszkiwały na wybrzeżu Pacyfiku.

Jednak z upływem czasu, nawet tych, którzy nigdy nie zaangażowane w skalpowanie, aby przyłączyć się do praktyki. A powód jest prosty: kolonizatorzy wprowadził nagrodę pieniężną dla każdego indyjskiego głowy – to był ich próba siać niezgodę wśród wroga. Przetrwanie w trudnych warunkach okresu doprowadziły do obfitości chcąc uzyskać łatwe pieniądze.

Indian Religia

Skóra głowy – to nie jest regalia i medal, jak lubią porównywać nowoczesnych ludzi. To był ważnym elementem rytuału religijnego że timed do wielkiej wygranej. Praktyka pokazuje, że skóra głowy łatwo zastąpić innymi częściami ciała ludzkiego – a nawet krwawych koce należących pokonanego wroga.

Skalp w postaci, w jakiej stało się częścią rytuału, zaczęli produkować, gdy zdali sobie sprawę, że jest o wiele łatwiej poruszać niż głowę. A jeśli w ślad plemienia byli przeciwnicy, i trzeba było działać szybko i cicho, głowy i całą drogę. Rzucać trofea dla Indian była praca niemożliwe i wymyślił wyjście, ułatwiając krwawego żniwa.

Ponadto głowa zaczyna się szybko rozpaść, ale zachować integralność skóry głowy w obozie, nawet jeśli ma się udać do kilku tygodni, o wiele łatwiejsze.

Nawiasem mówiąc, skóra głowy była ważna nie tylko religijne, uznano jako dekoracyjny ornament. Tak dumny, zadbaliśmy o niego. Ale bierze pod uwagę sposób, w jaki odbierany trofeum. Na przykład, jeśli walka stoi skomplikowana, brutalny, a następnie ekstrahowany z okazało się być bardziej cenne trofea. Jako ozdoby używane rzadkie skalpy – na przykład damska, uzyskiwany z kolonizatorów.

Przeżyć bez głowy

Historia zna przypadki ludzi, nauczyłem się w praktyce, że skóra głowy, a zatem, jak ważne jest. Chodzi o tych, którzy przeżyli skalpowanie. Dzieje się tak z różnych powodów. Może osobisty wyjątkowa odporność, ale większość wrogów po prostu nie mają czasu, aby zakończyć pracę, a ofiara była w stanie uratować.

Co ciekawe, to nie znaczy dla niego, aby uczcić jego natywną plemię, a wręcz przeciwnie. Na przykład ci, którzy przeżyli Indianie Pawnee przekształcony wyrzutków. Plemię postrzegana scalped jakby duchy, ludzie pozbawieni wsparcia bogów.

Innym ciekawym historyczny moment osiągnął nasze dni. W czasach kolonizacji Ameryki Północnej było rasy kaukaskiej, który zdecydowanie nie zrobił wystarczająco dużo szczęścia, aby dostać się w ręce Indian. Biorąc pod uwagę to godne zdobycz, rudowłosy wojownik usuwa ze skóry głowy produkcji, ale został zmuszony do ucieczki z miejsca, pozostawiając jako trofeum, a sama ofiara, na tym etapie jeszcze nie upłynął. Człowiek jest nie tylko przeżył, ale był w stanie znaleźć opuszczony Indian szew z głową, a następnie udał się o pomoc do swego. Żołnierz udało się przeżyć, ale przyrost głowy w miejscu nie mogło być za późno. Jednak od tamtej pory zrobił dobre karierę, jazda na różnych amerykańskich miasteczek i pokazując każdemu głową i wyjął z jej głowy. Do mówienia dobrze opłacani.

Usuń sobie głowy?

Oczywiście, nowoczesny człowiek chce wiedzieć, czy to realne sobie głowy. Pamiętaj, że gdy śmierć spowodowana jest skalpowanie:

– ból prądem;

– utrata krwi;

– zakażenia.

Już pierwszy akapit całkowicie eliminuje możliwość własnej skórze głowy z głowy. Jeśli z jakiegoś powodu człowiek jest pozbawiony instynktu samozachowawczego i nieczuły na ból, gdy próbuje go usunąć skórę głowy, prawdopodobnie boli czaszka, która przed końcem moment śmierci będzie mógł zakończyć operację.