583 Shares 2862 views

Co to jest zewnętrzny dysk twardy

Ktoś taki jak zwykłych komputerów osobistych, podczas gdy inni nie mogą sobie wyobrazić, jak to jest możliwe zrezygnowanie z kompaktowego notebooka. W tym przypadku, spór jest bezużyteczny, ponieważ cała rzecz w preferencjach użytkownika, a każdy argument „za” nie jest „przeciw”. A autor tego artykułu: przez wiele lat cieszył się komputer osobisty, jak w zegarku. Jeśli chcesz zapisać coś – CD jest zawsze w zasięgu ręki; do przekazywania informacji do innego komputera, dysk flash pomoże, ale do tworzenia kopii zapasowych zdjęć cyfrowych do rodzinnego albumu na innym dysku twardym, wymaganego, aby wyłączyć komputer, podłączyć drugi dysk twardy SATA i skopiować do niego pliki. Potem znowu odłączyć go i zbierać blok. W zasadzie nic nie jest niemożliwe w tym zwłaszcza ta operacja nie jest wykonywana tak często, jednak musiałem zrobić zbyt wiele działań, więc czasami pojawiają się myśli, że byłby bardzo przydatny do zewnętrznego HDD dysk twardy do magistrali USB. Na pewno ktoś w takiej sytuacji, rozpoznają siebie.

Wiedząc, że nowoczesne skłonić ludzi zewnętrzny dysk standardu SATA (board) obsługuje hot swap hot-plug – prawie jak USB. Wszystko dlatego, że nie jest to jasne, co twórcy myśleli, kiedy odbywa złącza E-SATA na tylnym panelu obudowy komputera, co jest dość trudne do uzyskania, zwłaszcza jeśli znajduje się w przedziale tabeli komputera.

Wszystko byłby kontynuowany, ale gdy trzeba było, aby skopiować dane z kopii zapasowej dysku twardego na laptopie. Trzymać aż porównaniu z pojemności dysku twardego, więc zdecydowano się na zakup takich celach zewnętrzny dysk twardy USB. Tutaj też, naprawdę, lenistwo – silnik postępu.

Co należy rozumieć przez pojęcie zewnętrznego dysku twardego? To jest taki twardy, że można podłączyć do komputera stacjonarnego lub notebooka bez demontażu, a za pomocą zewnętrznych złączy opon. W rzeczywistości, jest to bezpośredni konkurent dyski kompaktowe i dogodnych flash. Jest tylko jedno „ale”: koszt jednego gigabajta pamięci flash jest kilka razy wyższa niż w magnetycznych dysków twardych. Innymi słowy, o wartości 64 GB karty pamięci flash można kupić pełny dysk ponad 500 GB. No comment.

Oczywiście, zewnętrzny dysk twardy musi być podłączone do portów USB, ponieważ jest uniwersalna. Rzeczywiście, istnieją takie modele. Najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą „wyważać otwartych drzwi”. Wystarczy podłączyć kabel dysku twardego do portu USB, dzięki czemu identyfikuje system. Jednak niektóre modele zakładają jednoczesne połączenie z dwoma portami do zwiększenia podaży siły, ale raczej, że jest to cecha, a nie wada. Nawiasem mówiąc, musimy pamiętać, że każdy dysk zewnętrzny USB traci SATA standardową stawkę, choć nie tak znaczący jak dysk flash. Całkiem możliwe, masa wprowadzenie USB 3.0 zmieni sytuacji i zmniejszenia różnic w prędkości.

Conscious użytkownicy mogą być zainteresowani w pozostałych dwóch opcji, za pomocą którego można uzyskać dwukrotnie większą ilość miejsca na dysku, w tej samej cenie. Pierwszy polega na zakup adaptera SATA-to-USB, za pomocą którego można bardzo zwykły dysk twardy podłączony do portu USB. Ponadto, adapter obsługuje nawet starej normy PATA, dzięki czemu można bezpiecznie wysiąść dysków twardych półka weteranów przynieść im drugie życie.

Drugim sposobem jest kupić dysk twardy do notebooków i „kieszeń” do niego z dostępem do interfejsu USB. Dlaczego potrzebny jest model laptopa? Bardzo proste! To może wytrzymać drżenie, a zmniejszył wymiary – co jest niezbędne dla przenośnego dysku twardego.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że zewnętrzny dysk twardy jest to konieczne jako dysk flash USB. Jest to, że kij drastycznie spadnie, będzie trzy razy szybciej i, oczywiście, będzie rosnąć w objętości.