245 Shares 6049 views

Pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej: prawdy, jak to jest

Wiele początek marzenie, aby rozwijać własną działalność gospodarczą. Jednak możliwe jest tylko kilka. Dlaczego tak? Wśród najczęstszych powodów eksperci twierdzą, brak motywacji, brak pewności siebie, niezdolność do prawidłowego zaplanowania działalności gospodarczej. Ale najczęstszą przyczyną jest na tyle dziwnie, brak pieniędzy. Prawie każda firma na wczesnym etapie rozwoju wymaga pewnych inwestycji. Ale gdzie znaleźć wolną gotówkę?


Najbezpieczniejszym rozwiązaniem – aby znaleźć pożyczkodawcę spośród swoich przyjaciół i krewnych. Ale nie każdy ma takich ludzi. Pozostaje druga opcja – udać się do banku i uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej istnieje. Ale czy to naprawdę takie proste? Spróbuj zrozumieć.

Dlaczego do ustalenia kredytu biznesu jest trudne do uzyskania? Rzeczywiście, takie problemy pojawiają się rzadko, jeśli chodzi o pożyczki nieruchomości, albo, powiedzmy, samochód. Odpowiedź na to pytanie jest oczywista: bank nie może być pewny, że pieniądze nie zostaną utracone, a projekt będzie płacić za siebie. Jak pokazuje praktyka, wielu początkujących przedsiębiorców po prostu nie jest w stanie ocenić wszystkie możliwe zagrożenia. Jednak w ostatnich latach, banki krajowe są bardziej skłonni do współpracy z przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw.

Kto ma szansę uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Statystyki pokazują, że bardziej wierny we wszystkich bankach są kredytowania przedsiębiorstw przemysłu lekkiego, producentów mebli. „Księgą zaszczyt” przyszedł i firmy usługowe (bary, kawiarnie, fryzjerów, etc.). Również one są pomocne dla przewoźników. Wynika to z faktu, że często wziąć pożyczkę, żeby kupić samochód, który w przypadku awarii może być kluczem.

Wielki wpływ na decyzję o przyznaniu kredytu cel. Najprostszym sposobem jest sytuacja z kredytami na zakup nieruchomości (magazyny, biura, sklepy detaliczne). Na drugim miejscu po nieruchomość jest warta ciężarówki i urządzeń przemysłowych, które mogą również służyć jako zabezpieczenie w razie niebezpieczeństwa dojrzałości. Najtrudniejsze do konta dla tych przedsiębiorców, którzy szukają pieniędzy na rozwój biznesu oraz finansowania kapitału obrotowego. W tym przypadku jest to zwykle konieczne położyć wcześniej nabytej nieruchomości.

Jednak, aby uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej bardzo niewiele osób może. Zanim dasz pieniądze, bank chce mieć pewność, że firma naprawdę opłacalne. To liczyć na ich produkcji mogą być jedynie przedsiębiorcy, którzy pracowali przez okres dłuższy niż 3 miesiące w służbie i więcej niż 6 – w produkcji.

Jednak nie każdy ma taką właściwość, że mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie. Jak uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla tych, którzy nie mają odpowiedniej nieruchomości, sprzętu lub transportu? Na czele w tej sytuacji przychodzi mieć poręczyciela. W tej roli mogą wykonywać każdą osobę fizyczną, która może dostarczyć rachunek zysków i strat lub potwierdzenie obecności jego odpowiedniej nieruchomości. Jeśli znajdziesz się w stanie spłacić długu, te koszty będą ponoszone przez gwaranta.

Ale co najważniejsze – należy pamiętać, że pójście do banku i zorganizować pożyczkę otworzyć małą firmę warto tylko w przypadku pewności siebie 100% w sukces planowana!