313 Shares 9969 views

Cykl i cykl z postcondition warunku

Programowanie się może być skomplikowane. Zacznijmy od tego, że wszystkie działania powinny być napisane krok po kroku. Ale z taką koniecznością, istnieje kilka cech, które znacznie ułatwiają realizację zadań, które należy zaprogramować ( „Pascal”, „C”, „monter” – bez względu na język jest używany). Jednym z takich narzędzi jest tworzenie cykli.


Znaczenie cykli programowych

Co to jest cykl? Dlaczego jest to potrzebne i jakie korzyści z bycia programista kiedy go używać? Cykl jest ważnym elementem konstrukcyjnym programu, który pozwala zautomatyzować wykonywanie pewnej liczby działań, pod warunkiem że zgodność z ustalonymi parametrami. Więc, najprostszym przykładem cyklu pracy – podnesenie pewną liczbę do potęgi. Nie ma potrzeby przepisywania wierszy góry dopóki nie będzie wystarczające, ponieważ maszyny mogą być wykonywane automatycznie z nim. W praktyce cykli również można zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku, więc nie jest konieczne za każdym razem i wszystkie kroki, aby zarejestrować kod za pomocą cyklu. Wystarczy wprowadzić zmienne zmienne i rozpocząć realizację. Ale jak system wbudowany cyklu? Lub nawet więcej? Same postacie cyklu sporo – informacja o książce o programowaniu, „Pascal”, będziemy rozważać czy „monter”. Dlatego też, wyłącznie w celach informacyjnych demontować oferują teoretyczną schemat dwa najbardziej popularne zastosowania:

  1. Cykl z postcondition.
  2. Pętla z warunku koniecznego.

Wszyscy inni są w dużym stopniu ich odmian i szczególnych przypadkach, więc muszą być rozpatrywane w kontekście oraz w osiąganiu konkretnych celów. W międzyczasie, zwróćmy się do najbardziej popularnych. Poszczególne cykle z uwarunkowań i postconditions? Oto pętla z warunku:

natomiast «stan» robić «kod»

Ogólne ramy teoretyczne cykl z postcondition

Ta forma pisania kodu, gdy cykl operator z kosztów realizacji postcondition ciała. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne: tak naprawdę, dlaczego umieścić okoliczność po wykonaniu kodu? Ale nic nie jest dziwne, że: a cechą tej postaci jest to, że kod jest wykonywany niezależnie od tego, czy warunki te zostały spełnione lub nie wykonuje. Ale tylko 1 raz. Potem nastąpi test, czy wszystko to, co powinno być, czy nie. Aw przypadku braku odpowiednich warunków ustrojowych cyklu będą ignorowane. Jest to bardzo ważna i przydatna funkcja, która ma cykl z postcondition. Na przykład tego, co powiedziano i gdzie można zobaczyć praktyczną realizację malowane tutaj? Oto przykład z cyklu z postcondition:

powtarzać

„Kod”

aż «Warunki»

Ogólne podstawy teoretyczne cykl z warunku

Ale opcja najbardziej popularny jest dokładnie to. Jego osobliwością jest fakt, że za wykonanie warunek konieczny, bez tego kodu nie jest wykonywany. Zazwyczaj kod jest bardzo skala i aktywowanie jej całkowitego negatywnego wpływu na wydajność komputera. Dlatego stosowane dość przebiegły plan: większość kawałków kodu umieszczonych w pętli lub nawet poszczególnych klas, że odwołanie przychodzi tylko w odpowiednich momentach. Cała reszta czasu ten kod jest, ale nie korzystają z komputera. Program ten pozwala na zapisanie przetwarzaniem energii, aby wykonać program lub innych programów.

Praktyczne zastosowanie w różnych językach programowania

Kilka słów o praktycznej skuteczności cykli. Należy zauważyć przede wszystkim oszczędność czasu, zarówno dla użytkownika i programatora. Na drugim zostało powiedziane, dlaczego, dlaczego kilka słów powiedzieć o klienta. Fakt, że podział na odrębne części oprogramowanie pozwala szybko załadować i uruchomić, a zatem użytkownik będzie tylko zbyt chętnie korzystać z tego oprogramowania. Ponadto, takie podejście, to kod przechowywane w cyklu lub oddzielną klasę (która często jest spowodowane przez organizm) i pozwala na wydajność pracy. Należy również przynieść rekord prędkości w poszczególnych komórkach pamięci. Tak więc, jeśli wszystko musiało być zrobione ręcznie, musiałby dostać każdy i nie ma odpowiedniego wejścia. Pętla pozwala kilka razy lub nawet kilkadziesiąt zmniejszyć potrzebę zrobić wszystko samodzielnie. I usuwa czynnik ludzki, co może prowadzić do godziny trzeba spojrzeć kod problematyczne.

wniosek

Tak więc, podsumowując wszystko napisane, możemy powiedzieć, że cykl z postcondition lub pre umożliwia wygodny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze bez utraty jakości. I podczas pisania skomplikowanych programów, jest to jeden z najlepszych programistów przyjaciół, pomagając mu, aby kod łatwiejsze do przeprowadzenia i czytania. Dlatego pisząc swój kod nie gardzą użyć cykl z postcondition lub warunek – są one specjalnie zaprojektowane w celu ułatwienia procesu tworzenia oprogramowania, a to będzie działać przeciwko niemu – nie skorzystać z tej możliwości.