605 Shares 7826 views

Imieniny Barbarians w prawosławiu

Imieniny nie powinien być mylony z dnia Angel. Może to być dwa różne dni w roku. Angels – święte bezcielesne duchy, stworzone przez Pana przed światem widzialnym, który z woli Boga. Każda osoba podczas chrztu jest wysyłany do Anioła Stróża, który od tej chwili będzie zawsze tam, aby prowadzić i pomagać. Dlatego dzień anioł – dzień, w którym dana osoba otrzymała sakrament chrztu.


Varvara: nazwa prawosławny dzień

Każdy ochrzczony jest patronem. Święci – ludzi, którzy w swoim ziemskim życiu miłą Bogu i wg Kościoła do świętych. Dzień Pamięci świętego, którego imię nazwano człowiekiem, jest dzień nazwisko. Na co dzień jest to niezbędne dla konkretnej osoby, aby przypomnieć urodziny kalendarza kościoła. Barbarzyńca – nazwa, która znajduje się w kalendarzu kilka razy w roku.

Wcześniej w Rosji podczas chrztu osobie dał mu imię świętego, którego wspomnienie przypada w tym dniu. W związku z powyższym, w dniu Objawienia stała się dla niego dzień i Angel i nazwy równocześnie.

Nazwa dzień w kalendarzu kościelnym Barbara

Imieniny w Kościele prawosławnym – dzień, w którym Kościół wspomina patrona niebiańskiego człowieka. Każdy dzień jest obchodzony pamięć świętego. Jedna nazwa może mieć pamiątkowe kilka dni w roku, jak to może być noszone kilka różnych świętych. Imieniny o Kościele Barbarzyńcy kalendarzowych wchodzą w następujących terminach:

  • 11 stycznia – Martyr Barbara Derevyagina.
  • 06 marca – Martyr Barbara Losev.
  • 05 kwietnia – Martyr Barbara Konkin.
  • 18 lipca – Martyr Barbara (Jakowlew) Alapaevskih.
  • 17 grudnia – wielkiego męczennika Varvara Iliopolskaya.

Wszystkie te święte kobiety zostały uwielbiony Pravoslavlennoy Kościół wśród świętych. Dzień Pamięci św Barbary (wymienionych powyżej), po najbliższych urodziny – barbarzyńców urodzinowe.

Spełnia opinię ludzi, że jeśli święty (lub świętych) patronki – męczennikiem, a życie ludzkie powinno być oznaczone przez męczeństwo. To nie jest tylko przesądy, ale także grzech. Niektórzy idą tak daleko, że chce zmienić nazwę, wyborze patrona – nie męczeńską. Takie działanie porzucenia patronatu św.

W prawosławiu nie ma wiary w przeznaczenie, z góry zakresu skale. Jest wolna wola człowieka w wyborze drogi do zbawienia lub śmierci, to Opatrzność, prowadzi nas do zbawienia, ale nie przeszkadzają w naszej wolnej woli. Świętych męczenników jego wyczyn otrzymał łaskę Bożą, a teraz mieć zaufanie do niego, by modlić się za nas.

Życie w Wielkiej świętej Barbary

Velikomuchenitsa Varvara – córka szlachetnego człowieka imieniem Dioskuros – mieszkał w mieście Heliopolis (fenickiego, teraz Syria). Ojciec, chcąc zachować swoją córkę od wścibskich oczu i społeczności, nie wolno opuszczać ją z pałacu. Kiedy nadszedł czas, aby dać ojciec ożenił dla Barbara ma płaską odmowę z córką jego woli.

Chcąc przekonać Barbara poślubić, Dioskuros pozwolił jej opuścić pałac, przy założeniu, że komunikacja z przyjaciółmi, aby zmienić jej decyzję. W tym czasie święty spotkał chrześcijan który powiedział jej o wierze w Jezusa Chrystusa i Boga Jedynego. Varvara od dzieciństwa pomyślał, że bogowie, w których wierzył jej ojca i wszystkich dookoła, nie mógł stworzyć świat, i nie może być prawda. Wysłuchaniu orędzia Ewangelii Chrystusa, wzięła sakrament chrztu.

Ojciec, dowiedziawszy się o jego córkę chrzcie, próbował zmusić ją przekonać do wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej. Widząc świętej nieustępliwości, wziął ją do gubernatora, wydał go na męki. Martian władca wezwał również Barbara wyrzec Chrystusa i czcić pogańskich bożków. Święta Barbara na wierze nie wyrzekł, ale przeszedł ogromne cierpienie przed egzekucją (ścięty) ojciec Dioskuros.

Według legendy, relikwie św został pochowany przez pobożnych ludzi, a od nich wystąpiły w wielu cudów i uzdrowień.

Relikwie Wielkiego Męczennika św Barbary

Później relikwie wielkiego męczennika Barbara przeniesiono z Grecji do Kijowa, stało się w XII wieku. W tym czasie nowo ochrzczonych Rus był w bliskiej przyjaźni z Bizancjum. Rosyjscy książęta wzięli za żony sióstr i córek greckich władców. Władcy Rusi Kijowskiej, Mikhail Izyaslavovich żonaty grecką księżniczkę Varvara, który przyniósł dar ojca w Kijowie – relikwie św.

Święte relikwie są dziś w Vladimir katedry w Kijowie.

Jak przeprowadzić imieniny Barbara

Jako dzień nazwa – święto patrona, pierwszą rzeczą, którą trzeba poświęcić go pobożnie. Przyjść do kościoła i modlić się za ich Sankt Barbara, dziękuję, prosić o pomoc, aby zapalić świeczkę, modlitewnik.

Nasi przodkowie zaszczycony jego imię dzień więcej niż urodzin. Ponieważ jest to święty święto, święto świętego. To było obowiązkowe w tym dniu i być w służbie komunii.

Dziś coraz częściej okazuje się, że dzień nazwisko Barbara i Angela dzień – dwa różne dni w roku, ale to nie przeszkadza nam w imię dzień dziękczynienia i zabrać Anioła Stróża.