780 Shares 4931 views

Obrazy rastrowe i pracować z nimi

Podczas pracy z grafiką dwuwymiarowych, to jest bardzo ważne, aby zrozumieć podstawy jego struktury i zasad, na których zostanie ono zmienione, jednym słowem, do reprezentowania, widzianych przez komputer. Z dwóch głównych typów obrazów rastrowych i wektorowych – -każdy znajdzie swoje zastosowanie w danej dziedzinie, a także ma swoje zalety.


Jednostki, których bitmapy są piksele. Są to małe kwadraty na monitorze, który przenosi informacje o kolorze. Z ich pomocą bitmapy składane jak puzzle i są postrzegane jako całość. Monitor wyświetla obrazy te jakość zależy od ilości pikseli na cal. Zasadniczo wszystkie nowoczesnych komputerów są wykonane z dokładnością do 72 lub 96 pikseli na cal (wartość zmienia się w zależności od parametrów ekranu).

Obrazy rastrowe można szybko odróżnić od wektora patrząc na ich wielkość. Najczęstsze formaty rastrowe – .gif, .bmp, .png, .jpeg, .psd i inni.

Obrazy rastrowe są uzyskiwane poprzez utworzenie pliku w programie Adobe Photoshop przy użyciu podstawowych narzędzi, a także skanowanie żadnych dokumentów. Dodatkowo, wszystkie zdjęcia należą do tego typu grafiki dwuwymiarowej. Tak więc, bez zmiany formatu tych typów plików w tym procesie, można uniknąć utraty jakości i zniekształceń kolorów. I drukowanie zdjęć przy użyciu drukarki jako bitmapy.

Tłumaczenie rastrowych do wektora jest dość prosta i wymaga jedynie edytor graficzny, który obsługuje oba typy obrazów. W tym przypadku, po prostu zapisać obraz wskazuje format grafiki wektorowej. Jednak ta metoda nie zawsze daje dobre rezultaty. Najbezpieczniej jest ręcznie przerysować bitmapy do wektora, ale wymaga dobrych umiejętności w pracy z edytorem grafiki wektorowej.

Więc, niech nam podkreślić główne punkty bitmapy na ekranie – siatki pikseli, którego jakość zależy od rozdzielczości i monitora. Takie grafiki można łatwo przekształcić w innym formacie. Po bliższym zbadaniu tych obwodach są w postaci obrazów łamaną odcinków, które są granice pikseli.

Obrazy rastrowe są, bez wątpienia, ich wady i ograniczenia, które również nie mogą być ignorowane. W przeciwieństwie do grafiki wektorowej, takie obrazy mają granice wzrostu i innych większych zmian. Przy znacznym wzroście skali mapy bitowej, to może stracić pieniądze. Dlatego przechowywanie obrazów pikselowych dużych rozmiarów obejmuje, odpowiednio, i dużo pamięci komputera. Ponadto, grafiki rastrowej prawie nie obsługuje właściwości przezroczystości. Tylko zdjęcia w formacie .gif i .png są wyposażone w tę funkcję, a zatem jakość wyższym poziomie.

Format raster jest najbardziej odpowiedni dla tych, którzy są na rzecz tworzenia obrazów o skomplikowanych realistycznych cieni i innych efektów trójwymiarowych i faktur. I, oczywiście, fotografowie, którzy przetwarzają obrazy w Photoshopie, pokazuje tylko grafikę typu bitmap.