296 Shares 5140 views

Jak zwiększyć pamięć wirtualną komputera

Zacznijmy od starego dowcipu.


syn programisty przychodzi do ojca i pyta: „Tato, dlaczego słońce wschodzi rano i wieczorem usiąść”. W odpowiedzi papież pyta: „Ty sprawdził?”
Syn: „sprawdzone”
Tato: „prace”
Syn: „prace”
Tato: „Cóż, tutaj, a następnie, i niczego nie dotykaj”

Jeśli na co dzień, jak większość współczesnych ludzi, spędzić trochę czasu przy komputerze, twoje słownictwo jest stopniowo aktualizowany o nowe słowa związane z tą techniką, w tym określenie „dysk twardy”. Niech nie wszyscy zrozumieć, jak to działa, wystarczy wiedzieć, że ta część przechowuje wszystkie informacje, które można zaoszczędzić. Karta graficzna – część, która wyświetla obraz na ekranie monitora lub wyświetlacza (). Co sprawia, że bardziej wydajne / drogie, nowsze gry można uruchomić na swoim „samochód”. Cóż, to proste i niedrogie. Jest to o wiele trudniejsze od razu zrozumieć, co to jest pamięć wirtualna, dlaczego jest to potrzebne i gdzie. To my teraz w oczy.

Pamięć wirtualna – miejsce na dysku twardym, czy system operacyjny (OS), rezerwy na własne potrzeby, a mianowicie do pliku stronicowania. Przy wystarczającej ilości RAM OS zmniejsza ilość pliku wymiany i na odwrót podczas szczytowych obciążeń. Zmiana głośności pliku stronicowania bezpośrednio wpływa na wydajność pamięci komputera. Jego zdecydowanie coraz większe.

Dość często można znaleźć wskazówki, jak zwiększyć pamięć wirtualną. I dlaczego w ogóle? Komputer – całkiem inteligentna maszyna. System operacyjny przeznaczony jest do automatycznego strojenia natychmiastowy swoje parametry przez składowych sprzętu. Dlatego zmiana rozmiaru pliku stronicowania powinien początkowo w trybie automatycznym. Ale cechy pamięci komputera podatne na ręczne strojenie. I można je zmienić w następujący sposób:

  • Otwórz „Panel sterowania”
  • Znajdź ikonę „System”, kliknij na niego
  • W oknie, które zostanie otwarte, kliknij na zakładce „Zaawansowane”
  • Musimy się z sekcją „Wydajność”, czyli „Opcje”, kliknij
  • W oknie „Opcje wydajności”, które się pojawi, wybierz zakładkę „Zaawansowane” i od razu zrozumieć, jak zwiększyć pamięć wirtualną komputera.

Maksymalna możliwa wielkość 4096 Mb. To jest więcej niż wystarczająco dla najbardziej ekstremalnych ilości przetwarzanych informacji. Charakterystyka pamięci komputera – dość dokładny system ściśle połączone ze sobą procesy i zakłócać ich pracę lepiej nie. Nie jestem pewien – nie dotykać!

Rodzaje pamięci komputera uzupełniane bardziej zaawansowanych urządzeń. przetwarzanie informacji staje się coraz szybciej. Wiele z „rzemieślników” starają się przyspieszyć swój komputer i wiedzieć, jak zwiększyć pamięć wirtualną komputera. Chcesz błyskawiczne wykonanie powierzonych zadań nie jest szkodliwy, a dążenie do takiego celu jest zupełnie zrozumiałe. Jest za to zmienić podstawowe ustawienia systemu operacyjnego.

Jednak nie wszyscy użytkownicy są aktywnie monitoruje najnowsze osiągnięcia w branży komputerowej. Kupują oni regularne domowego komputera, który jest rok lub dwa już zauważalnie przestarzały. On po prostu nie jest w stanie obsługiwać rośnie skokowo, ilość informacji. W tym przypadku, nie ma innej opcji, jak zwiększyć pamięć wirtualną komputera. Niektórzy uważają, że łatwiej zrobić kilka ruchów myszy zamiast płacić 20 $ za nowoczesnego modułu RAM. Aktualizacja technicznych urządzeń komputerowych przynosi znacznie dłużej pozytywny efekt.

Jak zwiększyć pamięć wirtualną komputera, oczywiście. Ale czasami użytkowników również zmniejszyć lub wyeliminować całkowicie. Wariant ten jest stosowany w próbie optymalizacji systemu operacyjnego i wyeliminować wszystkie „zbędne”. Takie manipulacje są możliwe tylko (!) W przypadku dużej ilości pamięci RAM.

Spróbuj zrobić bez eksperymentów. Przywracanie systemu operacyjnego – choć trudne, ale dość kłopotliwa sprawa, która zajmuje dużo wolnego czasu.