722 Shares 1818 views

Soleros: uzdrowiciel. Zastosowanie

Zróżnicowane i zaskakujące królestwo roślinne naszej planety. Niektórzy z najbardziej tajemniczych przedstawicieli flory są soczystymi soczystościami. Jest to całkowicie uzasadnione, ponieważ forma i właściwości tych najciekawszych okazów są bardzo różne. Nasza publikacja poświęcona jest europejskiej soleroozie – roślinie niezwykłej pod każdym względem.


Soleros – trawa z rodziny Amaranth

To roczne ziele jest często nazywane halofitem. I to jest złe. Pomimo faktu, że rośliny te należą do tej samej rodziny, są one nadal polarne: krzew solyanka nie ma nic wspólnego z solerami traw. W tym soczystym pędy i gałęziach są cylindryczne artykulacje – proste, rozgałęzione i skórzane. Liście rośliny są nierozwinięte, a kwiaty zbierane są w spiczastych kwiatostanach na krótkich nogach. Szczyt kwitnienia występuje w lipcu-sierpniu. Owoce dojrzewające do listopada mają owalny lub owalny kształt.

Początkowo zielony, saletki w końcu nabierają czerwono-purpurowego koloru stawów. Roślina jest szeroko rozpowszechniona na terenach Azji Centralnej i Europy w Rosji, w regionach syberyjskich, na Dalekim Wschodzie i na Kaukazie. Soleros jest trawą, która czuje się komfortowo na najbardziej pozornie niewłaściwych terenach, które pomogą osiągnąć sukces – wilgotne solony, sejsmy i wokół jezior solnych. Znajdują się w podgórzu tak soczyste . Jest w stanie przetrwać w górach na wysokości do 4 metrów nad poziomem morza.

Skład roślinny

Posiadające godne pozazdroszczenia soleros z ziołami od dawna jest używany w medycynie ludowej. Zawiera alkaloidy, flawonoidy, antocyjany, taniny i wiele innych cennych substancji i związków, które dają roślinie duże właściwości użytkowe znane w wielu krajach świata. Jako surowiec leczniczy, pędy i kwiaty.

Soleros jest ziolem, który jest szeroko stosowany

Sztuczne pędy rośliny mają działanie pocenie się, przeczyszczające, przeciwzapalne. Ich stosowanie w sposób jakościowy poprawia trawienie, hamuje wzrost nowotworów. Płytki suszonych łodyg są przepisywane jako środek moczopędny i antykorozyjny. Od czasów starożytnych wyodrębnia się z niej sód i potas. Północne narody Rosji tradycyjnie wykorzystują części zielne do przygotowywania wódki – skuteczne środki przeciwzapalne i przeciwbólowe dla stawów, reumatyzmu i dna moczanowego.

Soleros, a raczej jego części lotnicze, jest jadalną rośliną. Świeże łodygi dodaje się do sałatek. Są przyprawione gorącymi i zimnymi zupami. Z pędów, które zostały poddane obróbce termicznej, przygotowywane są różnorodne naczynia boczne, a także stosowane jako składnik złożonych potraw warzywnych i pieczenia. Jadalna sól jest przydatna i użyteczna dla zwierząt. Uprawa na pastwiskach, jest dobrze zjadana przez bydło. Suszone i sproszkowane części rośliny mają wyraźny efekt owadobójczy, który odpycha owady.

Kiedy i jak przygotować sól?

Zioło o największej mocy leczniczej osiąga kwitnienie: w lipcu-sierpniu. To wtedy zbierane jest, cięcie łodyg prawie u podstawy. Wysuszony w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, chroniony przed promieniami słonecznymi, rozłożony w warstwach 2-3 cm. Suszona trawa jest przechowywana w szklanych pojemnikach lub torebkach.

Przepisy na leczenie

Od dawna zauważono, że salety są bardzo przydatne. Trawa, której stosowanie jest bardzo skuteczne w przypadku spoin, stosuje się w różnych recepturach. Leki powodowane przez to wyraźnie łagodzą bolesne przejawy towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego.

Na przykład nalewka wódki ze świeżych ziół. Jest przygotowany prosto. 100 g zmiażdżonych świeżych surowców umieszcza się w szkle, wlewa do półlitru wódki lub rozcieńcza do podobnego stężenia z alkoholem, wstrząsa i zaplombowana. Mieszanina nalega na 6-7 dni w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze powietrza 20-25 ° C, a następnie filtruje. Użyj nalewki do intensywnego rozdrabniania kończyn z dna, reumatyzmu, stawów i stawów.

Soleros – trawa, bulion, z którego znacząco poprawia pracę układu pokarmowego, współdziałając z lekami, ułatwia stan w ostrych i przewlekłych chorobach nerek i układu moczowo-płciowego. Przygotuj bulion w naczyniach emaliowanych. Zrób to w następujący sposób: jedną łyżeczkę posiekanych suchych ziół zalać szklanką gorącej wody, przykryć pokrywką i spędzić ćwierć godziny w łaźni wodnej. Następnie bulion ochłodzono do temperatury pokojowej i przesączono. Przechowywać w lodówce nie dłużej niż 48 godzin. Weź ten lek dwa razy łyżki trzy razy na dobę przez godzinę przed posiłkiem.

Zwróć uwagę, że właściwości lecznicze rośliny są bardzo wysokie. Ale ludzkie ciało jest osobiste, więc konsultacje specjalistów medycznych przed rozpoczęciem leczenia funduszami opartymi na solerach traw (nalewki lub wywar) są konieczne.