872 Shares 5682 views

VAZ-2105: silnik Tuning wnętrza własnymi rękami

Rosyjski samochód VAZ-2105, którego strojenie stał się popularny dopiero po upływie 10 lat po zniknięciu linii montażowej pierwszych stu pojazdów, został zaprojektowany w odległych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ale 30 lat później nadal jest popularna wśród kierowców, w tym tych, którzy mają w swoim garażu transportu za granicą. Gospodarze nie ukrywam, że ta maszyna nie jest idealny, nawet po kilka elementów i silnika zostały zmodyfikowane. Jeszcze kochanie krajowy nadal korzystać kraje WNP, Europy Wschodniej i Brazylii stokach.


Często VAZ 2105 strojenie silnika pozostaje na później, ponieważ proces twórczy od zmieniających wygląd staje się głównym zajęciem początkujących avtodizaynerov.

Są zadowoleni ze swojej pracy, czy felgi aluminiowe oraz airbrush ciało uczynić sceptycy uśmiech, przyciemniane szkło będzie ukryć przed wzrokiem ciekawskich mieszkańców pasażerów, którzy chcieliby dostać się do miejsca docelowego, bez zwracania uwagi. Fani skrajne dolnej oświetlony lamp neonowych, które przypominały ich potomstwo noc UFO unoszące się nad asfaltem.

Poprawa silnika VAZ-2105 – Tuning akrobacji. Nowicjusz z nim nie radzi sobie, więc należy słuchać tego, co mówią kierowców z doświadczeniem. To nie jest automatyczne drzwi podnoszenia!

Jeśli zaczniesz z doświadczonym ślusarz zainstalować zawory większej średnicy i nowy wałek rozrządu, a następnie będzie można uniknąć wielu problemów. krajowych części wytwarzające Komisję „Dynamics”, „zapłon” Mikhailovskoye otwór gaźnika lub osoba nieupoważniona lubi niespodzianki. Wydać prawidłowo działać – jednostka polutoralitrovye będzie zachowywał się jak jego odpowiednik, którego objętość wynosi 1,7 litra.

Jeśli chcesz spędzić oszczędnie w VAZ-2105 strojenia silnika, ustawić tylko jeden gaźnik „Solex”, ale o nieco większej średnicy komory mieszania. To nie tylko zmniejsza wagę silnika, ale także zwiększyć jego pojemność: 50 dodatkowych koni mechanicznych . „Dziewczyną” nie będzie kolidować z żelaza

Dla VAZ-2105 strojenia, własnymi rękami wykonanych, – wybawieniem kiedy istnieje potrzeba, aby ustawić w „pięciu” instrumentów z młodszą siostrą. Łada 2106 – wielki dawca, w przypadku obrotomierza, chociaż preferuje tylko połączenie „water-fuel”, która może być kontrolowana przez żarówek „olej-baterii”.

praca proces nie jest trudny, najważniejsze – nie przerwać sekwencję:

  • lutowie między przewodem do wody, oleju, benzyny (są tego samego koloru), biorąc pod uwagę, że czerwone powłoka odwołuje się do sumy „plus” na „minus” jest taki sam, jak w białej powłoce w roli ogólnego oświetlenia;
  • a następnie umieszczenie ich w ośmiu bloku, w którym znajdują się przewody prowadzące do czujnika poziomu benzyny (różowe) zawierającego zapas paliwa (niebiesko-czerwony), temperatury (zielony), ciśnienie oleju (szare i czarne), a prowadzące do lampy (szary);
  • obrotomierz poszukiwania te same elementy i lutować je razem;
  • przewód brązowy rozciągnięcie pod tablicą rozdzielczą do cewki zapłonowej poprzez zakresie Korektory;
  • Podobnie prowadzenia operacji z czujnikiem oleju po zakupie montażu podkładki i 2 z miedzi;
  • Zachowanie związane żarówek.

Teraz możesz dumnie sfotografować to, co masz, i dzielić się doświadczeniami ze swoimi sąsiadami w garażu. Tuning wnętrza VAZ-2105, wykonany własnymi rękami w swoim wolnym czasie, to na celu przede wszystkim czuć się komfortowo nie tylko przy stole, ale również za kierownicą.

Chodzenie na uruchomionej maszyny z dźwiękiem często przynoszą pozytywne rezultaty, jeśli chcesz zrobić wrażenie na podoba Ci się płci pięknej. Będzie ona miała na celu poprawę panel instrument: głośnik, tworząc stereo wymaga niewielkiej podium. Jest łatwy w montażu i instalacji, jeśli masz środki na zakup zestawu i chęć Tinker godzinę lub dwie w garażu.