648 Shares 2845 views

Blowfly: opis, larwy, żywotność

Muchy należą do rzędu Diptera, które istnieją ponad sto pięćdziesiąt tysięcy gatunków. I tylko kilka z nich są nosicielami infekcji, większość z nich jest zupełnie nieszkodliwe, jak motyle. Więc co należy bać się much? I dlaczego niektóre z nich są tak obojętni wobec tego incydentu? I dlaczego niektórzy wolą kwiaty i owoce?

Rodzina Muchy mięsa

Rodzina ta obejmuje ponad dwa tysiące gatunków. Występują one głównie na półkuli północnej, w strefie klimatu umiarkowanego. W gorącym klimacie, nie są one tak dużo.

Zasadniczo blowfly ma szary kolor, ale są też inne kolory. Niektóre gatunki są dość duże, ich długość może osiągnąć więcej niż dwa centymetry, ale nie są małe – nie więcej niż sześć milimetrów. Larwy muchy te zazwyczaj rozwijają się zepsutego mięsa lub innych substancji organicznych. Tam much plujek, które składają jaja w innych owadów, zwierząt rannych, a nawet ludzi.

Istnieje żyworodnych much plujek, które składają swoje larwy w rozkładających się zwłok.

mucha

Niektóre mylone zwykłego mięsa mucha, ale nie jest to prawdą. Mucha domowa jest znacznie mniejsza, a to nie jest w stanie gryźć przez skórę, że zasila płynnej żywności i stałe musi zostać rozpuszczony w ślinie.

Ta mucha woli składają jaja w wilgotnym środowisku rozpadają się, takich jak obornik. Jedna samica może złożyć do 120 jaj na raz, na szczęście, potomstwo pochodzi nie od wszystkich.

ścierwnica

Najczęstszym my blowfly – szary, zielony i padalnaya. Jest to dość duże ryby, znacznie bardziej zwykły pokój, który może przynieść człowiekowi wiele dodatkowych kłopotów.

szary blowfly

Ta mucha jest nazywany również sarkofag. Jest padalnoy. To wielka mucha, jego długość wynosi 25 milimetrów. Flesh Fly mają, jak wynika z nazwy, szarym kolorze z ciemnym wzorem w shashechek formularz lub linii z żółtawo-białe głowy, „Split” czarnym paskiem. Oczy czerwone i białe na brzuchu podłużnych linii. Kształt ciała podłużny, brzuch pokryty dużą szczeciny, owłosionych nóg.

Flesh Fly są rzadkimi gośćmi w domu mężczyzny, i pojawiają się tylko wtedy, gdy mają coś do dokonywania tam pieniądze. Pachnący te muchy jest bardzo rozwinięta, a oni są w stanie wyczuć zapach gnijącego mięsa na bardzo duże odległości. I tylko muszą dotykać powierzchni mięsa, więc natychmiast zaczął mieszać wiele małych robaków.

Kotki szare much plujek są żyworodne i zdeponować larwy większości spadł. Ale nie są członkami tej rodziny, której larwa jest w stanie rozwijać się w gnijących owoców, odchody lub inne rozkładające materię organiczną. Istnieją również gatunki larw much, w którym zdolność do pasożytują innych żywych organizmów.

Dla larw muchy jest to typowy pozajelitową trawienie. Czasami jest w stanie jeść larwy innych owadów lub praktykować kanibalizm. Screwworm mieszka na padlinę do 10 dni, a następnie przenosi się do gleby, gdzie przekształca się w poczwarki, a następnie – w locie dorosłych.

Dolly blowfly może hibernacji, na przykład, poczwarek niektórych gatunków sarkofagu są w stanie „uśpienia” przez całą zimę i zamieniają się w dorosłego tylko późną wiosną.

Powered blowfly nektar kwiatów, a jednocześnie zapylają je poprzez przeniesienie pyłku na ich włochatych nóg.

Powiązania szary mięso leci jak, jednak, do innych rodzajów padalnym nie może być wyjątkowy. Jako nośniki chorób zakaźnych, są w tym samym czasie również w rodzaju urządzeń sanitarnych w naturze. I kryminolodzy kryminalistycznych larwy wieku w gnijących zwłok są w stanie ustalić czas zgonu.

zielona blowfly

Jest to piękny mucha błyszczące Szmaragd z smoky skrzydła mający łagodny wzór siatki. zielony długość linii jest zwykle mniejsza niż 8 mm. Ma duże oczy czerwonawe, zaokrąglony brzuch i białe policzki.

Siedlisko zielonej blowfly jest miejscem wszelkiego rodzaju brudu, gnijących zwłok zwierzęcych, obornika, odpadów, ale czasem są one również w kwitnące rośliny, które mają silny aromat. Posiłki składają się z gnijącej materii organicznej, nie ona stanowi jej jaj.

Jedna samica może złożyć około 180 jaj szary lub jasnożółtą barwę, którą stara się ukryć w padlinę w miarę możliwości. Larwy wylęgają po 6-48 godzin i kontynuowano przez ponad 9 dni, aby tam rozwijać. Potem przenieść się do gleby, aby przekształcić się w poczwarki. W zależności od warunków pogodowych, mucha dorosły powstaje w ciągu 10-17 dni.

Robaki – aplikacja

Białe robaki, tak popularne wśród wędkarzy są tylko larwy much plujek. Niektórzy fani łowienia usunąć je na własną rękę, pokazując kawałki gnijącego mięsa. Ale wiele osób nadal wolą kupować je w sklepie, jak jest „hodowla” ma dość specyficzny zapach, który zwykle utrzymuje ludzi z takiej produkcji rolnej.

Klasyfikacja larw

Istnieje kilka rodzajów robaków:

  • Maggot – larwa, która kładzie niebieski padalnaya muchę. Rozwijają się one w gnijącego mięsa lub ryby, a zaledwie kilka minut na lot poleciał do zapachu. Te larwy osiągają długość 15 mm.
  • Gozzer – Zaskórniki mięsa larwa muchy niebieskie. Osiąga wymiary do 20 mm i bardzo szybko przekształcany w stadium poczwarki.
  • Gordini – larwy much plujek szary, dorastają do 25 mm, bardzo szybko pupate.
  • Pink – zielony blowfly larwy. Małe larwy o wymiarach nie przekraczającej 10 mm.
  • Fifa – gatunek maggot lyutsilii. Frost larwy nie więcej niż 12 mm długości.

długość życia

Czytając wszystkie powyższe fakty o muchy, rodzi uzasadnione pytanie: „Ile mieszka zwykły latać?”. Zwykle około miesiąca, a całe moje życie może złożyć ponad 500 jaj. Niektóre gatunki much złożyć do 2 tys. Jaj. Jeśli do dorosłego życia z każdą larwa jest już trzecia generacja muchy zalęgły cały świat. Na szczęście, to przetrwa stosunkowo niewielki procent, który w międzyczasie jest w stanie dostarczyć znaczną problemy dookoła.

Walka z nieproszonymi gośćmi

Duża mucha brzęczy przy uchu, jest w stanie dostarczyć nie tylko wadę porównawczą, ale jest nosicielem niebezpiecznej choroby. Mogą zarazić żywności i przeprowadzić infekcję bezpośrednio do krwi ludzkiej. Gruźlica, tyfus, cholera – to niektóre z chorób, które mogą zainfekować człowieka muchę.

Podstawową zasadą postępowania z nich jest utrzymanie czystości. W rzeczywistości, jak już wspomniano, leci wspaniały zapach jedzenia i latać na nim. Regularnie opróżniać kosz, posprzątać po zwierząt, nie zostawiaj otwartego jedzenie, wyposażyć okna z siatek ochronnych – to kilka prostych sposobów, które mogą znacznie ułatwić życie człowieka.

Po tym wszystkim, mimo , ile mieszka latać zwyczajny, to jest w stanie nawet swojego krótkiego życia, aby przynieść nam wiele problemów. Nawet nie będąc nosicielem choroby, to może być bardzo męczące, ponieważ nie ma wystarczającej wgląd do zrozumienia, że nie jest zadowolony, i wyglądają na bardziej spokojne miejsce. Bez względu na to, ile razy jej nie gonił, wróci ponownie.

Ponadto, latanie po całym pokoju, ona wyznacza jej wydzieliny. Naukowcy szacują, że ktoś jest w stanie latać na jeden dzień do „mark” co najmniej pięćdziesiąt różnych miejscach. A każdy z nich jest prawdziwą wylęgarnią zarazków. Więc w zwalczaniu much ogólnie, że „czystość – gwarancja zdrowia”, pracujących bardziej niż kiedykolwiek.

Nawiasem mówiąc, nie tylko blowfly, ale także małe midge, niepokoić zewnątrz, może być również czynnikiem powodującym poważne choroby. Powoduje to szereg spojówek i jest przyczyną wielu chorób jelit.