338 Shares 1653 views

Gruczolakorak esicy: przyczyny, objawy, leczenie i rokowanie

Gruczolakoraka okrężnicy esowatej – jest nowotworem złośliwym, który tworzy z gruczołów komórkach raka jelita grubego. Esicy kształcie stolca. Dlatego ważne jest, aby używać codzienie pokarmy, które przyczyniają się do stymulowania perystaltykę. Jeżeli dana osoba ma zaparcia, stolec jest presję na ścianie esicy, co prowadzi do problemów z krążeniem. Ponadto, przerost komórek nabłonka może ze względu na substancje rakotwórcze zawartych w kale. To właśnie te substancje odgrywają ważną rolę w powstawaniu komórek nowotworowych.


Co jest esicy?

jelicie człowieka, jest podzielony na dwa segmenty: małych i dużych. Dział Colon ma swoją nazwę ze względu na duży prześwit. Jelita działu otoczyć jelicie cienkim.

jelita grubego jest podzielony na kilka sekcji:

 • ślepy;
 • okrężnicy;
 • prosto.

Jelito ślepe część ma sposobu, który jest nazywany w załączniku. Esicy odnosi się do części dużego dziale. Gruczolakorak esicy jest bardziej powszechne niż nowotwory innych jelit. Guz złośliwy ożywienie komórek, które składają się w całości z nabłonka gruczołowego. Dlatego choroba ta jest często określana jako gruczolakoraka.

Esicy jest ostatnim etapem w jelitach, gdzie kończy się zasysania wody z ciała, to jest tam, gdzie jest formowanie kału.

Sam jelito część o kształcie litery C, gdy prawidłowo zasilany, i brak substancji mineralnych w tej części występuje kał stagnacji. To przyczynia się do upośledzenia krążenia krwi.

Zmniejszona ruchliwość może być spowodowane przez wiele możliwych chorób o różnej etiologii. W dodatku, rozwój stagnacji kału jest możliwe lub nie atonia ruchliwości. Zazwyczaj atonia może być spowodowane wiekiem pacjenta. Hypoperistalsis możliwe i po przejściu różnych rodzajów operacji, po porodzie, gdy bezczynność. Był to czas, gdy organizm ludzki przeżywa silny wstrząs, co do zasady, należy zauważyć, niewydolności hormonalnej.

Niuanse choroby

Gruczolakorak – jest jedną z najbardziej poważnych chorób pod względem objawów klinicznych i późniejszej terapii. Ponieważ wynik często prowadzi do śmierci. Śmiertelna wynik jest możliwy z powodu przerzutów, które rozprzestrzeniają się po całym organizmie, zaczęły aktywnie rozwijać i rozwijać. Prognoza to wytłumaczyć faktem, że we wczesnym stadium choroby pojawiają się przy podobnych objawów jak z niestrawność. Człowiek stara się być leczone za pomocą medycyny alternatywnej, jednak guz rośnie i rozwija się. Dopiero jakiś czas później, gdy choroba już się rozpoczęła, pacjent zwraca się na konsultacje do onkologa.

I jeszcze jeden niuans jest kwestią delikatną. Objawy kliniczne polega badanie odbytu i odbytnicy, pacjent po prostu nieśmiały i nie chce pójść na wizytę do specjalisty. Dlatego diagnoza raka zabraknie czasu. Ale pacjent musi zrozumieć: im mniejszy guz, wystąpił wcześniej diagnoza, więc jak najszybciej rozpocząć leczenie. W rezultacie: wynik będzie korzystny aż do pełnego wyzdrowienia.

klasyfikacja

Gruczolakoraka okrężnicy esowatej jest podzielone na kilka typów. Każdy z nich ma swoje własne cechy. Rodzaje nowotworów:

 1. O niskim stopniu złośliwości, zwykle ma ona błyskawiczne, chwilowej przepływu kursu. Ten typ leczyć naprawdę trudne do prognozowania w większości przypadków niekorzystne.
 2. Umiarkowane gruczolakoraka okrężnicy esowatej. Dla tego rodzaju prognoz raczej optymistyczne.
 3. Bardzo zróżnicowany gruczolakorak okrężnicy esowatej, typ nowotworu dobrze reagują na leczenie manipulacji leku.

W zależności od tego, jak szybko rosnąć i rozwijać się nowotwór złośliwy, istnieje kilka etapów wzrostu:

 1. Exophytic odnotowując wzrost komórek nowotworowych tylko w świetle okrężnicy esowatej. To przyczynia się do zwężenia światła naczynia, aw konsekwencji: częste zaparcia i utrudniony drożności kałem.
 2. Endofitycznych na tym etapie wzrostu komórek patogennych przenikać ściany jelit.

stadium choroby

Ważnym czynnikiem jest różnica w diagnozowaniu etapy i formy manifestacji nowotworowych. Rodzaje nowotworów w etapach:

 1. Pierwszy etap rozpoczyna uderzające owrzodzenia błony śluzowej. Dużą wadą jest rozpoznanie bezobjawowego rozwoju choroby.
 2. W drugim etapie komórki nowotworowe zaczynają stopniowo wypełniając mięśniowej osłonki. W tym przypadku, człowiek obchodzony niestrawność. I już w drugim etapie eksperci twierdzą, że wzrost gruczolakoraka do 5 cm.
 3. Trzeci etap wspomaga wnikanie komórek nowotworowych we wszystkich warstwach jelita grubego. W trzecim etapie nie została jeszcze opracowana przerzuty.
 4. 4-te etap lub bieganie gruczolakoraka. Jest to przejaw choroby w przypadku braku terminowej diagnozy, opieki medycznej przez specjalistów. Jednocześnie rozwija przerzuty do innych narządów. Prognozowanie jest zazwyczaj niekorzystne.

przyczyny

Przyczyny raka są liczne i zróżnicowane. Co najważniejsze, są nieprzewidywalne. Współczesna medycyna nie jest w stanie wyraźnie określić przyczyny raka gruczołowego esicy. można rozpowszechniać przyczyn, które powodują rozwój raka przez kilka grup. Czynniki te obejmują:

 1. zaburzeń odżywiania. Wielu lekarzy uważa, że niedożywienie jest główną przyczyną procesów, które przyczyniają się do raka. Szczególnie szkodliwe produkty spożywcze zawierające duże ilości substancji rakotwórczych, tłuszczów zwierzęcych, kwasów tłuszczowych.
 2. Zapalenie jelita grubego. Najbardziej niebezpieczna choroba dla ciała jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Często choroba jest kryterium predysponującym do późniejszego rozwoju raka. Im dłuższa choroba, zaniedbania terminowego leczenia, tym bardziej zwiększa ryzyko złośliwych komórek.
 3. Polipy. W Plan Rak polipy jelita są czynnikiem predysponującym do rozwoju nowotworu.
 4. czynnik genetyczny.
 5. Uzależnień.
 6. Promieniowanie – jest to jedna z głównych przyczyn raka gruczołowego jelita grubego.

diagnostyka

Aby wykryć i zdiagnozować specjalista chorób sugeruje kierunek kilku metod badawczych, oprócz badań krwi, stolca i moczu:

 1. Ultrasonografia pomaga wizualizować guzy, ale nie ujawnia przyczynę rozwoju.
 2. Rentgenowskie z kontrastem, specjalista patrzy na stopień zachodzenia esicy.
 3. MRI lub rezonans magnetyczny. Pomaga w identyfikacji obecności raka, powiedział jej początki.
 4. Fibrocolonoscopy. Badanie jelita grubego za pomocą specjalnego urządzenia – sondy. W tym przypadku, ekspert może dokładnie zanotować wielkość guza, oszacować stopień zwężenia światła jelita, określić przyczynę.

symptomatologia

W początkowej fazie wzrostu nowotworu podczas choroby objawy. Dlatego terminowe diagnozowania i wykrywania nowotworów jest problematyczne.

Pierwsze objawy mogą być zaburzenia trawienia: ból brzucha, zaparcia, gazy. Te objawy pacjenta mogą być mylone ze zwykłymi zaburzeń trawiennych, dlatego na tym etapie kampanii do lekarza stawia pacjenta. Szczelność w badaniu ze względu na fakt, gdzie położonej esicy. Objawy wirusa nie manifestować we wczesnych stadiach.

Jako złośliwy wzrost nowotworu i rozwoju klinicznych objawów choroby, staje się coraz bardziej zróżnicowany. notatki pacjenta:

 1. Ból w lewej połowie. Stopniowo znosić ból, jest to wyraźne wskazanie do leczenia do lekarza.
 2. Nudności i wymioty.
 3. Wzdęcia.
 4. Biegunka lub zaparcie. W zaawansowanym stadium zdominowany przez zaparcia, to ze względu na nakładanie się światła esicy.
 5. Zanieczyszczenia w stolcu, krwi, ropy i śluzu.

Typowe objawy kliniczne

Typowe objawy kliniczne typowe gruczolakoraka okrężnicy esowatej są osłabienie, szybka utrata masy ciała, u niektórych pacjentów z powodu nowotworu krwawienie anemii.

Poważnym problemem jest to, że stan zapalny, który rozwija się w zagłębieniu, nie przypominał raka okrężnicy esowatej. Dlatego w manifestacji klinicznych prawdopodobnie błędna diagnoza.

Na etapie przerzutów Metastasis przejść przez ciało w naczyniach, na całej powierzchni. Pierwsze miejsce wzrostu komórek nowotworowych, które diagnozuje lekarza są w węzłach chłonnych, a dopiero potem rozpoczyna zakażenia narządów miąższowych. Głównym uszkodzenie wątroby jest konieczna.

uszkodzenie wątroby objawia się żółtaczka, gorzki smak w ustach. Fachowiec może testować przerzutów palpacyjnie. rejestrowane także przerzuty w czasie MRI, USG.

leczenie

Najbardziej skuteczne i pozytywny efekt terapeutyczny może być osiągnięty w trakcie leczenia, które to pierwsze i drugie stadium choroby. Skutek zamierzony kosztem operacji. Lekarze ich wyjmowanie gruczolakoraka okrężnicy esowatej.

Metody chirurgiczne kilka etapów:

 • W pierwszym etapie nie jest kompletne usunięcie nowotworu z małym odstępem esicy. Lekarze wskazują, że skuteczne wyniki leczenia usunięcie ponad 15 cm jelita, która znajduje się poniżej guza i pół metra wysokości. Jeśli nie było żadnych przeszkód, końce można zszyć razem. Jeśli nie ma niedrożność jelit, dolny koniec jelita jest wyświetlany na ścianie jamy brzusznej na stolcu mogą być wyświetlane w specjalnym worku do zbierania.

 • W tym stanie, pacjenci spędzają kilka miesięcy. Po upływie tego powtarzającego się interwencji, odbywa się na pełne przywrócenie normalnego funkcjonowania przepuszczalności oddechowych i przewodu pokarmowego pokarmowego. Ponownie interwencja nie jest możliwe we wszystkich przypadkach.
 • Chemioterapia jest możliwe po pierwszej interwencji chirurgów. To jest zapobieganie nawrotom choroby. Po kursie chemioterapii można przeprowadzić drugą operację.
 • Naświetlanie w leczeniu esicy możliwym zamiast chemioterapii.
 • Aby zmniejszyć ból osoba jest przepisane środki odurzające. Jeśli choroba zaawansowanym stadium złe rokowanie, możliwe jest wyznaczenie narkotycznych leków przeciwbólowych. Odbieranie silne preparaty leków może nie być trwała, musi to być fragment przed podjęciem w ciągu kilku godzin. Konwencjonalne leki przeciwbólowe ból nie jest przycięty.

Leczenie esicy wymaga terminowego interwencji lekarzy. Jeśli do operacji w pierwszych i wczesnych stadiach choroby, całkowite usunięcie nowotworu przyczynia się do ogólnego pacjenta odzysku. Jeśli zostanie uruchomiony stadium choroby, pacjent zignorował wizytę w placówce medycznej do diagnostyki choroby, jeśli już stadium przerzutów, a niekorzystne rokowanie. Przerzuty nie mogą być usunięte chirurgicznie.

Gruczolakorak esicy: prognozy

Można zauważyć, że rokowanie leczenia nowotworu jest zwykle korzystne. Jeśli choroba jest diagnozowana w odpowiednim czasie, w momencie dokonania operacji, można liczyć na całkowite wyleczenie raka gruczołowego. Przeżywalność chorych mieć więcej niż połowie przypadków. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość zabiegów chirurgicznych wykonywane u pacjentów w podeszłym wieku, to najlepsze wyniki.

odkrycia

Jeśli istnieje najmniejsza sugestia w gruczolakoraka trwale oznaczone niestrawność, pilna potrzeba, aby zobaczyć specjalistą w celu zdiagnozowania choroby lub jej całkowite usunięcie. Wczesne leczenie i profilaktyka pomoże przedłużyć życie pacjenta i znacznie poprawić jego jakość.

Delikatne miejsce inspekcja nie może być szczęśliwy pacjenci, zamiast obchodzony szczelność. Każdy człowiek powinien zrozumieć, że lekarz – specjalista, który stara się pomóc, a szczelność jest nieodpowiednie tutaj. Jedna myśl, że terminowe diagnozy nowotworów może przedłużyć życie, powinna być głównym kryterium przed udaniem się do specjalisty.