292 Shares 5097 views

Muse – to odpowiedź na pytanie …

Nawet osoba, która nie jest zaangażowana w prace profesjonalny, zna to uczucie, kiedy odwiedzane przez muzy. Jest to stan, w którego pobliżu zatrucia, powodując powódź myśli i emocje, chęć stworzenia czegoś naprawdę wielkiego. Pisarz zaczyna gorączkowo wpisując jeden po drugim stronach powieści malarza – eksperymenty z form realizacji nieznanych wcześniej technik i metod sztuki. Jednak muza – co to jest? Gdzie były legendy muz?


Większość ludzi wie, co to muza – jest wytworem wyobraźni starożytnych Greków. Tzw dziewięć córek Zeusa i Mnemosyne, bogini pamięci. Że jest patronką inspiracji należał do trzeciego pokolenia olimpijczyków. Interesujące jest to, że oryginalny kompetencje muzyczne – na równi ze sztuką – we współczesnym znaczeniu tego słowa były nauka i zawód. Oznacza to, że umiejętność pisania fraszki o wartości prawie taka sama jak wróżenie przez gwiazdy. Z drugiej strony, w starożytnej Grecji nie było muzą malarstwa czy architektury, że współcześni wydawać się nieco dziwne.

Aloadzi Giants byli pierwszymi na cześć tych istot. Na początku były tylko trzy z nich (ich nazwy zostały przetłumaczone jako „doświadczenie”, „pamięć” i „pieśń”), ale wtedy liczba wzrosła. Według późniejszej legendy muzy – to ten, który żyje na Helicon, śpiewa o bogach i wie wszystko o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ona chętnie uczęszczanym poetów, muzyków, a resztę kreatywnych ludzi, którzy, choć poważnie pomścić, jeśli oni z kolei będą próbować konkurować z nią, córka Zeusa i Mnemosyne z. W ostatnich czasach, muza konkretnych istot mitologicznych przekształciła abstrakcyjnych symboli nauki i rzemiosła.

Calliope

Calliope zostało uznane za główny spośród wszystkich córek Zeusa i Mnemosyne, a nawet patronem Apollo nie śmiał przerwać ją, kiedy twierdził, namiętnie o czystości i szlachetności żołnierzy. Calliope jest matką Orfeuszu, to od niej odziedziczył zdolność do odczuwania dobrego o muzyce, a także specjalny zrozumienia poetyckiego wyrazu, który ma zachęcać do bohatera do szlachetnych uczynków, aby zaszczepić wiarę w jego duszy. Tak że jego atrybuty w postaci ołowiu i przewijania – nie zwyczajny charakter. Wojownicy, którzy bitwę, nie przypadek mógłby przysiąc, że słychać Calliope komponowanie swoją nową pracę.

Heroic inspirujące muza – jest uosobieniem patriotyzmu obywatelskiego. Starożytni Grecy nawet nakazał jego miniatury, gdy dzieje się długa, pełna niebezpieczeństw i trudności kampanii. Jeden z tych miniatur, według legendy, Pallas dał Odyseusza tak, że zawsze chciał wrócić do swojego domowego ogniska.

Clio

„Inspiruje miłość do przeszłości” – który został opisany przez Clio, muza na sekundę. Ten niejasny opis ma w nauce umysłu, tsenivshiesya Grecy, jeśli nie przede wszystkim mało. Mówimy o historii. Starożytni wierzyli, że muza zachowany dla potomności, nawet najbardziej drobne wydarzenia, tak aby nie stracić żadnego elementu układanki o nazwie „przeszłości”. Była dość surowe i skazany Aphrodite, gdy poczęła pasję śmiertelnika. W odwecie, bogini nakazał mały Eros Clio trafiony strzałą i muza w miłości z kimś, kto jej nie odwzajemnić. Dowiedzieć się, co miłość mąkę, muza śmiesz nie potępiać uczucia.

Szczególnie przyjazny, jak donosi legendy, Clio było Calliope. I nie jest to zaskakujące: historia idzie w parze z odwagą i patriotyzmem. Byli nawet podobne do siebie, obraz muzyka jest często zamawiane u samych mistrzów.

melpomene

Następnym krokiem jest patronką tragedii. Jak stwierdzono w mitach, była matką syren – te, które omal nie zniszczył Argonautów. Od dzieciństwa córki Melpomene zostały obdarzony pięknym głosem. Ale postanowili konkurować z Muz, za co został ukarany przez Zeusa (lub Posejdona, według innej wersji) i przekształcony ptaków. Melpomene odtąd zawsze będzie smutny o los swoich dzieci. W rękach muzą tragedii są teatralne maski i miecz, symbolizujący kara za próżność.

talia

Thalia, muza następnym – jest patronką komedii. Ona najbliżej Melpomene, choć nie znał jej bezgraniczną wiarę w skale. Cyceron twierdził, że Muses często kłócą się na tej ziemi. W ręku była talia maski komedii, a symbol ten może być interpretowany jako ucieleśnienie pogody ducha, miłości i życia, że życie ludzkie jest grą bogów. Istnieje legenda, że zakochany w sobie, ale „szczęście” znał charakter Hery Talia Zeusa, więc wolą ukryć od miłości Boga Gromu.

Evterpa

Następne Muse – jest inspiracją prawdziwego poety. Evterpa patronem liryki i została uznana za najbardziej wyrafinowany, kobiecy między siostrami. Ten muse słowa, dar poezji. Jej wiersze Olimpijscy mógł słuchać godzinami przy akompaniamencie harfy.

Erato

Erato inny zabawne i ekscytujące, ponieważ uwierzyła, że serca miłośników nie może oddzielić nawet Hades. Ta muza muzyka, ślub i poezji miłosnej na zdjęcia niezmiennie ozdobione róże – symbol pasji. Gdy na jednym z wesel muzyki muse nudzić. Powiedziała coś do muzyków – i nagle Parted Magic melodii wykonany obecnych życzyć zawsze być razem.

Terpsichore

Przed nami Terpsichore, muza tańca, które kiedyś mają nieco inne znaczenie niż obecnie. Taniec Grecy postrzegany jako coś, co powinno wyrażać harmonię, absolutną jedność z kulturą i naturą. Oni przedstawiany muzę z lirą w ręku.

Polyhymnia

Polyhymnia patronuje głośniki. Wierzono, że jeśli tylko wymawia jej imię w nocy, a bogini schodzi do petenta i pomóc mu odnaleźć dar głosu, w stanie dotrzeć do serc słuchaczy.

Urania

Wise (z wyjątkiem Aten) z córek Thunder, Uran jest patronką nawet daleko od nauk astronomicznych. Przedstawiany z kulą ziemską i kompasem.