750 Shares 3372 views

Jakie ćwiczenia powinny być wykonywane w basenie kobiety w ciąży

Wiele kobiet w ciąży okaże się, że kąpiel w tym ciekawym okresie nie jest przydatnym ćwiczeniem. Ale ćwiczenia w basenie – swego rodzaju sposób na przygotowanie się do porodu. Są niezwykle pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia przyszłej matki.


Ćwiczenia dla kobiet w ciąży w basenie – specjalnie opracowanej skomplikowanych ruchów regenerujący charakter, wykonywane w wodzie, o ściśle odmierzonej obciążenia pod nadzorem instruktora. ruchy pływackie pozwalają kobiety w ciąży na każdym etapie, aby otrzymać tylko korzyści z ćwiczeń. Ćwiczenia stanowią doskonałe przygotowanie do porodu w basenie, zdjąć obciążenie z układu mięśniowo-szkieletowego, przyczyniają się do kontroli masy ciała, normalizuje pracę wszystkich układów organizmu. Dodatkowo zwiększają one wytrzymałość i rozwijać mięśnie, które biorą udział w porodzie.

Będąc w wodzie, kobieta w ciąży doświadcza nieważkości, co ułatwia ruchy. Nic nie jest bardziej sprzyja prawidłowemu odpoczynku, ćwiczeń jak pływanie w basenie. Cały kompleks jest przeznaczony do nurkowania z oddechem, obciążenie dla mięśni nóg, ramion, klatki piersiowej, z pływania oznacza ćwiczeń, i oczywiście, relaks.

Ćwiczenia w basenie z wstrzymywania oddechu oraz nurkowania do wody, aby pomóc dziecku dostosować się do braku tlenu podczas porodu, a mama – to wielki wysiłek fizyczny Prawidłowe oddychanie podczas kolejnych prób. Ponadto, pływanie ruchy w wodzie przyczynia się do prawidłowego położenia płodu w kanale rodnym. Jeśli przyszła mama znalazła dziecko w niewłaściwym miejscu macicy (zamka lub poprzeczne prezentacja), niezależnie od wieku ciążowego są liczne głębokie nurkowanie, specjalne ćwiczenia i masaż właściwy pomaga kolej nad głową dziecka w dół.

Basen ćwiczenia dla kobiet w ciąży

  1. Rozstępy. Trzyma na półce, trzeba starać się iść na podłużnym, cross-sznurka polushpagat. Stojąc po pas w wodzie, trzeba skakać w górę iw nogi rozsunąć.

  2. Skręcanie. Trzyma na półce, trzeba usiąść, odepchnąć palce i rozwijać ciało w jednym lub drugim kierunku.

  3. Połóż się na plecach, a przyklejania na podłożu, wykonaj ćwiczenie „rower”.

  4. Relaks. Te ćwiczenia są wykonywane często podczas całego treningu. Są jak człowiek leżący na wodzie w dół lub spłaszczone z powrotem z ramion i nóg. Pod głowicą można umieścić poduszkę. Leżąc na brzuchu, można lekko poruszać kończynami.

  5. Wstrzymując oddech. Skoki w wodzie, powietrzu i wybierania zanurzyć pod wodą, ręce ściskają kolana i stopy razem. Innym skutecznym ćwiczeniem – głębokie nurkowanie: wybrać oddech i zanurz się w wodzie. głębokość zezwalania – niemal dotknąć dna basenu.

  6. "Brook". Jako grupa kobiet w ciąży stają się jeden po drugim, a nogi rozsunąć. Pierwsza kobieta jest zanurzona w wodzie, unosi się między wszystkich ciągów dół. Wypłynąć na powierzchnię, staje się ostatni w kolejce.

  7. „Otaczanie”. Ręka w rękę, kobieta rzuca jedną nogę nad złożonymi rękoma, tak aby wszystkie obcasy zostały wysłane wewnątrz okręgu. W toku wykonywania skoków na jednej nodze.

  8. "Zvezdochka". Kobieta leży na powierzchni wody w dół z bronią w rękach i nogach, a druga skręcać w kręgu przemian nóg i ramion.