419 Shares 5506 views

Dożynki: co to za uroczystość?

Rolnictwo – jeden z najstarszych dziedzin działalności ludzkiej. Bez wszystkich swoich osiągnięć, możemy nadal być przerwana przez gromadzenie i polowania, a kto wie, jakie skutki może to przynieść współczesnej cywilizacji. A plon zbiera się corocznie daje gwarancję, że w zimie ludzie nie cierpią z powodu głodu, a rozwinięte rolnictwo pomaga gospodarce poprzez realizację nadwyżkę roślin do innych krajów.


Dlatego pojęcie samej uprawy jest czczony i deifikowani przez wielu kulturach od czasów starożytnych. Aby wyrazić swoją wdzięczność do natury, wszechświata lub bóstwa, w wielu krajach istnieją specjalne uroczystości, takich jak dożynki.

Najbardziej znanym z tych zdarzeń jest uważana za Celtic Samhain, obchodzone w dniu 1 listopada. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to dokładnie dożynki – jest to pierwszy dzień nowego roku, kult przodków. Ale tak się złożyło, że właśnie zakończył się 1 listopada Celtowie zebrane z pola uprawiane i zaczął dzielić go między mieszkańcami gminy. W tym dniu, podzielony bestię do tego, który był w stanie przetrwać zimy i jeden powinien uboju. I, w rzeczywistości, czy też dostarcza mięsa w ciągu dnia.

triumf

Europejski dożynki kultura chrześcijańska tam, too. Jest obchodzony w dniu 29 września, w dniu św. W tym czasie zwykle kończą pracę wszystkie pola i chleb już składowane w pojemnikach. To święto jest uważany za wskazanie, że ludzie są gotowi na zimę, a nowy cykl, i są gotowe zapasy na następny rok. Ale wschodni Słowianie mają osobne wakacje zbiorów – Oseniny które są obchodzone w dniu 21 września.

Ukraina

Na Ukrainie, tradycyjnie wydarzeniem, takich jak zakończenie prac w polu iw ogóle, koniec sezonu wegetacyjnego, który zbiega się z święto religijne – urodziny NMP. W języku ukraińskim, to święto nazywa się „Friend Precista” i jest obchodzony jako 21 września. Zdrowaś Maryjo w kulturze ukraińskiej uważane patronką rodziny, upraw, rolnictwa i macierzyństwa.

Stany Zjednoczone

W Stanach Zjednoczonych jako oddzielne święto zbiorów jest nieobecny. Zastępuje Dzień Dziękczynienia – jeden z najbardziej czczonych w tym narodzie. Jest to związane ze zbiorów bezpośrednio. Starving pierwszych mieszkańców, który przybył na kontynencie w 1620 roku, miejscowi Indianie Sioux przyniósł żywności i nasion w zimie jako zastaw przyjaźni. Na wiosnę, pomogli także rozbitków Europejczyków je sadzić i zdobyć pierwszy nieoczekiwanie bogate żniwo. Na uroczystą kolację, poświęconej temu wydarzeniu, zaproszono mnie do wielu Indian. I od tego czasu, przyjaźń między nimi a osadnicy zaczęli się silniejszy. A celebration pochodzi w dzień, Święto Dziękczynienia, które świętuje bogactwo owoców amerykańskiej ziemi, obfitości i dobrobytu. Jest obchodzony w czwarty czwartek listopada od 1621 roku.

Rosja

Teoretycznie dzień święto zbiorów w Rosji, tam też, ale jest on obchodzony jako Narodzenia NMP. Uroczystość ta jest dedykowana do rodzinnego dobrobytu i zbiorów. Dla wszystkich, że miejscowi ludzie podniesiony, podziękował i uhonorował Maryję. Uważa się, że chroni rolnictwa i jego rodziny, zwłaszcza matki. Stary styl, to święto przypada w dniu 8 września, a nowy – XXI. W nocy tego dnia zaczęliśmy „zamolotki” i podpalili „nowej” ognia, który został wydobyty przez tarcie. Rytuał ten jest charakterystyczny dla rosyjskiej prowincji w XIX i na początku XX wieku.

Ten festiwal to nasi ludzie spełnia fun – śpiew i taniec. zorganizowano również duży posiłek. Na stole znajduje się wiele potraw. Istnieje kutya zbóż nowych zbiorów, a chleb i ser.

wniosek

Jest też dożynki w wielu krajach. To może się nazywać inaczej, nosić inną tradycję. Ale jedno jest czas jego celebracji – zwykle późnym latem lub wczesną jesienią, koniec prac polowych, a my możemy podsumować sezon i obliczyć żniwo.