293 Shares 7535 views

Jakie to ma znaczenie ilość kwiatów w bukiecie: parzystych i nieparzystych

W kulturach różnych krajów i narodów od dawna opracowane silną tradycję dotyczącą liczy liczbę kwiatów w bukiecie. Ile róż przedstawić dziewczynę? Dlaczego bukiet z dwóch lub czterech kwiaty w naszym kraju kojarzy się ze śmiercią? Co zrobić czarne róże? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarte są w art.


Bukiet na weselu w dawnej Rosji dzisiaj

W Rosji, zdecydowano się na oczyszczenie sam zgromadził bukiet dla panny młodej. Czy on pod uwagę kolory, nie jest znany. Szukał tych kwiatów, które mówiły o swoich uczuć i pragnień. Bride, przyjmując dar, przez cały dzień, a nie od niego odejść. Patrząc na każdy kwiat, starała się nie tylko zrozumieć, co czeka na narzeczonego w późniejszym życiu, ale również w celu określenia ich szczegółowe znaczenie. Liczba kwiatów w bukiecie, mogły odegrać pewną rolę. Ale dziś są niezawodnie nie wiedzą o tym.

Kwiaciarni jest bardzo często przychodzą do młodych ludzi, którzy właśnie złożyła wniosek o rejestratora. Często przynieść zdjęcia, które przedstawiają luksusowe bukiety i poprosił, aby zrobić to samo. Lub przynieść loskutochki tkaniny na suknie ślubne. W każdym przypadku, kwiaciarnie wiele łatwiej zrobić piękny bukiet, nakazując odpowiednie i świeże kwiaty. Tutaj wszystko ma znaczenie: liczba kwiatów w bukiet, kolor (aby dopasować suknię lub kontrastu), sam bukiet wielkości co robimy najczęściej na portbuketnitse, więc nie zwiędły podczas całego dnia trwania ślubu i stał przez jakiś czas w domu młodych ,

Rosyjska tradycja

Teraz będziemy wyjaśniać rolę odgrywaną przez nieparzystej liczby kwiatów w bukiecie. Wartość w Rosji jest stabilna przez długi czas. Takie bukiety przynieść na święta, urodziny i podać powód.

Każda kwiaciarnia wie ile kolory powinny być zawarte w bukiet. Mimo wszystko, jeśli uważasz, że nie, i dowolnie tworzyć kompozycję róże, stokrotki lub róże, odbiorcy, będąc zaznajomieni z prawami kwiatowy wzór, szybko ustalić wartość takiego prezentu. Ponadto, liczba kwiatów w bukiecie zaszkodzi lub dopingować. Co za banda będzie według naszych zwyczajów? Dla Rosjan ilość kolorów (małe pąki jednocześnie nie liczą) jest bardzo ważne. Liczba kwiatów w bukiecie może być podtekst:

 1. Jeden kwiat powie dziewczynie, że jest bardzo wyjątkowy w oczach młodego człowieka.
 2. Dwa kwiaty myśli: „Ty i ja jesteśmy parą, która nie może być podzielona.” Taka interpretacja nie jest bardzo powszechne, ale to jest teraz wiadomo o wielu romansu.
 3. Bukiet kwiatów z trzech, według numerologii jest więź między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Inne przykłady podajemy poniżej.

Mitologia liczba parzysta

Czarownicy i ministrów kultu starożytnych bogów, oczywiście, wiem, że oznacza to, że albo postać. Byli w stanie naprawić głęboko w naszych umysłach, aby być w szczęśliwym kolorów bukiet. Przed przyjęciem chrześcijaństwa w zło i śmierć symbolizuje każdą parzystą liczbę kwiatów w bukiecie. Taka interpretacja nie jest przypadkowy. To przede wszystkim odnosi się do liczby dwóch: jeden zniknął, a drugi – jego przewodnik. Nawiasem mówiąc, w japońskiej kulturze znak dla liczby 4, jest także symbolem śmierci. Japończycy umieścić go tak wiele kwiatów na grobie. Jeśli nie wiesz, i dać Japonka bukiet czterech kolorach, jest bardzo zdenerwowany.

Na Zachodzie i za oceanem

Z wyłączeniem Francji, możemy powiedzieć, że w krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii i Gruzji parzysta liczba kwiatów w bukiecie ma wartość dodatnią. Mianowicie, dobrobyt i szczęście, dobrobyt i bogactwo, radość i wiara w najlepsze. Jednak uważa się, że Białorusini bukiet z parzystej liczby kwiatów jest nie to, co to jest, jako pozytywny znak. Według przedstawicieli Słowian Wschodnich, dziwne grono, zwłaszcza na weselu – Prosta droga do samotności.

Bukiet róż

Królowa róża pierwszy nazywa Safona. Ta metafora przyzwyczaił się do pięknego kwiatu. Kupujący często sprawia, że trudno wybrać między Macrocephalae i małych krzewów róż. W pierwszym przypadku, bukiet będzie wyglądać bogaty i soczysty, a drugi wygra łaskę i tkliwość. Kwiaciarni klient często nie wie, ile chce kupić kwiaty. Ale są znaki, które pomogą dokonać właściwego wyboru:

 • Jeden Rose wyjaśnia dziewczynie, która została wybrana na singiel.
 • Trzy kwiaty – to wiara, nadzieja i miłość.
 • Pięć róż – to bardzo romantyczne, zwłaszcza gdy dostarczane przez kuriera z dopiskiem w biurze lub w kawiarni.
 • Bukiet z siedmiu róż – propozycja zawrzeć ważnego małżeństwa.
 • Dziewięć kwiaty – tradycyjny prezent na moje urodziny.
 • Jedenaście róż można wymienić rocznicę ślubu lub obecny w znaku silnej przyjaźni.
 • Piętnaście lub więcej kolorów wyrazić głęboki szacunek. Takie bujne bukiety są bardzo dobre dla jubileuszy.

Co masz na myśli kolor róż

Ze względu na dobór kolorów róż jest niezwykle bogaty. Wybór właściwego odcienia, można wyrazić uczuć i myśli.

 • Białe kwiaty – symbolem niewinności i czystości. Ponieważ dają one bardzo młodych dziewcząt lub na wesele.
 • Czerwone róże – to świeci jasnym płomieniem miłości.
 • Maroon mówić o nieziemskiej pasji, która przetoczyła dawcy.
 • Różowy podkreślają elegancję i urok ukochanego, podziw.
 • Żółty, słońce ponieść szacunek dla kobiet, aby ich luminary.

 • Pomarańczowy powie, że jesteś pijany miłością i są dumni, że masz szczęście komunikowania się z uroczej dziewczynki.
 • Peach – skromny, pomyślne zakończenie spraw i godnym ozdobą każdego stołu.
 • Zielony jeszcze nie stały się popularne, choć symbolizować szczodrość, obfitość.
 • Czarne jest tak majestatyczny, które mogą wyrazić najgłębszy smutek, czy nowy początek.
 • Niebieski jest bardzo nietypowe, są one przedstawiane ludziom tajemniczych i zagadkowych.
 • róże herbaciane oznaczać smutek separacji i wspomnienia spotkań.

Teraz już to wiem, jaki powinien być numer i kolor róż w bukiecie (znaczenie określone powyżej). Dzięki tej wiedzy można zrobić piękną kompozycję, obdarzony głębokim znaczeniu.