550 Shares 6137 views

Artykuł 174 Kodeksu Karnego. Legalizacja (pranie) pieniędzy lub innego mienia nabytych przez inne osoby za pomocą karnych

prania pieniędzy lub innej własności w Rosji jest uważane za poważne przestępstwo. I z takiej awarii do walki. Pamiętaj, że pieniądze – jest to przestępstwo. I to jest konieczne dla właściwej kary. Ale w jakim stopniu? To mówi artykuł 174 Kodeksu Karnego.


bez powikłań

Wszelkie transakcje finansowe z pieniędzy i mienia nabytego drogą karnych, służące do kontroli zgodności z prawem własności onymi są karane. Jednak wielu twierdzi, że kara nie jest zbyt poważna.

Mówimy o grzywny. Legalizacja funduszy lub innego mienia wiąże nałożenie okresowej kary pieniężnej w określonej wysokości. Mianowicie, do 120 000 rubli. Jako alternatywę – usunięcie wynagrodzenia pozwanego do maksymalnie 1 roku.

duży rozmiar

Nie jest zbyt ciężka kara. Ale w sytuacji nie uznać liczyć na wiele niuansów. Rzadko kiedy pranie pieniędzy lub nieruchomość nie ma żadnych czynników obciążających. Dlatego konieczne jest rozważenie bardziej popularne wersje wydarzeń.

Na przykład, na podstawie artykułu 174 kodeksu karnego, niektóre inne formy anti-money polegać, gdy przestępstwo zostało popełnione na dużą skalę. W takich okolicznościach, kara jest nadal sprawa. Dorasta do 200.000 rubli lub wielkość jest wyrażona przez zarobków karnych za okres 1-2 lat (według uznania sądu).

Praca i jeszcze raz praca

Prawdą jest, że pranie pieniędzy nie kończy. I w obecności obciążających okolicznościach pojawiają się różne „nowej” kary. Po praniu aktywa i pieniądze na dużą skalę występują.

Jest to pytanie o powołaniu przymusowej. Taka praca nie jest zwykle towarzyszy płatności gotówkowych. Po prostu trzeba pracować przez około 2 lata. Dokładna data ustalona przez Trybunał, ale kara nie może przekroczyć 24 miesięcy.

więzienie zatrzymanie

To prawda, że „brudnych pieniędzy”, ale raczej osoby zajmujące się praniem dodatek (lub innego mienia), podlega karze nie tylko grzywny lub prace społeczne. Fakt, że odpowiedzialności karnej, wiele związanej więzienia. Dokładniej, uwięzienie. Według artykułu pod numerem 174 Kodeksu Karnego, na rzecz legalizacji pieniędzy i mienia nabytego przez jakiegokolwiek przestępstwa na dużą skalę, taki środek ma miejsce również.

Uwięzienie będzie trwać maksymalnie 2 lata. Ale to nie wszystko. Ponadto sprawca może nałożyć grzywnę. On będzie 50 000 rubli maksimum. Jako alternatywne rozwiązanie – zysk usuwania pozwanego przez 3 miesiące. Te ewentualne dodatkowe środki. Ale w praktyce są one dość powszechne.

Pozycja i zmowa

I w tym artykule nie kończy. Rzeczywiście, czasami „brudnych pieniędzy”, a sama nieruchomość uzyskano poprzez wstępne zmowy przez kilka osób lub za pomocą swojego oficjalnego stanowiska. Bez względu na to, w jakim stopniu przestępstwo – w małe lub duże. Ale jeśli nastąpiło oficjalne stanowisko lub spiskowanie z kimś, przygotuj się na poważne kary.

Mianowicie pracy przymusowej na okres 3 lat, a ponadto można przypisać ograniczenie wolności. Nazywa się to zdanie warunkowe. Rozciąga się na 24 miesięcy. Plus działalności społecznej nakłada ograniczenia na pracę w niektórych obszarach, jak również możliwość klasie niektórych pozycjach (zwykle starszy). Zakaz taki nie może przekroczyć 36 miesięcy.

Uwięzienie i może działać jako kara. Będzie ona trwać do 5 lat. Sąd wyznacza również dla prania pieniędzy konspiracji, lub za pomocą swojego oficjalnego karę pozycji. Będzie musiał zapłacić pół miliona rubli. Lub utratę dochodów przez okres 3 lat. Ponadto, po więzieniu mogą być nakładane na przestępców ograniczenia wolności. W dalszym ciągu będzie maksymalnie 2 lata. Ponadto, oprócz zawieszonej kary nakładane czasami „tabu” w pracy (zawód niektórych stanowisk, a także do prowadzenia prac w poszczególnych obszarach) w ciągu 36 miesięcy.

Organizacja i specjalny rozmiar

Według artykułu pod numerem 174 Kodeksu Karnego, czasami jest pranie pieniędzy / nieruchomość nabył nielegalnie, przez zorganizowaną grupę lub na dużą skalę. Staraj się nie mylić ze zwykłą organizację spisku. Być może jest to najpoważniejsza forma dzisiejszych przestępstw. I ukarać je odpowiednio.

nadal występują pracy przymusowej. Ale będą one trwać maksymalnie 5 lat i towarzyszy ograniczenie wolności. To, z kolei, nie może przekroczyć 2 lat. To nie zawsze jest zawieszony wyrok przewidziany do pracy przymusowej. Jako „premia” sąd może zostać skazany na trzy lata w dalszych ograniczeń w prowadzeniu działalności w niektórych dziedzinach, jak również prawa do podejmowania żadnego konkretnego stanowiska.

Uwięzienie jest również możliwe. W porównaniu do wszystkich innych przypadkach, uwięzienie wzrośnie w czasie. A teraz to kara będzie 7 lat. Pozbawienia wolności ma prawo do nałożenia kary pieniężnej – milion rubli lub wynagrodzenie obywatela do 5 lat. Zawieszenia i „tabu” w biurze i pracy również mają miejsce. Mogą nadrobić jak najwięcej 2 i 5 lat odpowiednio.

Komentarze i skład

Artykuł 174 Kodeksu Karnego komentarzu odgrywa ważną rolę. On wyjaśnia wiele niuansów przestępstwa. Na przykład, ujawnia, co rozumie się przez transakcje z nieruchomości lub pieniędzy. To jest jakaś manipulacja dokumentów mających na celu „Regulacja” nabytych praw cywilnych dotyczących nieruchomości. Poprzez takie działania obejmują darowizny lub spadku. Proszę pamiętać – odpowiedzialność przyjdzie, nawet jeśli wszystko obywatel raz „wyprane” pieniądze lub mienia.

Są ważniejsze w artykule. 174 kodeksu karnego – przestępstwo. Ogólnie rzecz biorąc, konieczne jest, aby zrozumieć, że środki ty wymienione powyżej będą miały zastosowanie, gdy legalizacja funduszy lub mienia, towarzyszyły nielegalnych transakcji. W tym przypadku, nieruchomość musi być produkowany początkowo za pomocą karnych. W przeciwnym razie stanowić przestępstwo nie będzie.

Naruszenie towarzyszy bezpośrednim zamiarem. Oznacza to, że sprawca uświadamia sobie, że pieniądze lub mienie pochodzi z działalności przestępczej. Wszystkie okoliczności przejęcia osoby „wyprane” finanse lub mienia, nie może być znane. Ale pod podmiotu oznacza każdą osobę, wykonując transakcje finansowe lub transakcje z nielegalnie uzyskanego majątku.

Zasadniczo, to jest wszystkich ważnych punktów w odniesieniu do zbadania artykułów kodeksu karnego. Trzeba zwrócić uwagę na najnowszą aktualizację. Szczególnie duża wielkość transakcji rozpoczyna się od jednego miliona rubli. W przeciwnym razie uznaje się za przestępstwo popełnione w dużej skali lub małą skalę (do 250000).