94 Shares 3180 views

Wrzód na penisa. Niż leczyć owrzodzenia na członka seksualnego?

Raczej nieprzyjemnym objawem, który może mówić o występowaniu wielu chorób u mężczyzn, jest wrzód na penisa. Co najważniejsze, co należy zrobić, jeśli wystąpi taki objaw – natychmiast skontaktować się z odpowiednim specjalistą w celu uzyskania pomocy. W przeciwnym razie można rozpocząć poważną chorobę, której konsekwencje mogą drastycznie zmienić codzienne życie człowieka.


Podstawowe informacje

W medycynie wrzód na penisa nazywany jest balanoposthitis. Główną przyczyną tej choroby są ukryte zakażenia, które wchodzą do męskiego ciała podczas stosunku płciowego. Takie problemy skłaniają się pacjenta do poważnego problemu fizycznego i psychologicznego.

Bez leczenia wrzody wzrośnie w rozmiarze i powodują wiele niedogodności, a zatem z pojawieniem się najmniejszych formacji, lepiej od razu szukać pomocy.

Przyczyny i główne objawy choroby

Wrzody na członka mężczyzny mogą mieć różne kształty i rozmiary. To zależy tylko od choroby, której objawem jest wymieniony objaw. Wyjątkowo bardzo trudno jest dokładnie postawić diagnozę i rozpocząć leczenie, dlatego po kontroli wzrokowej lekarz mianuje szereg specjalnych analiz. W tym celu zawartość wrzodów jest wysyłana do laboratorium, zgodnie z którym można będzie dokładnie powiedzieć, co dalej będzie walczył.

Zgodnie z praktyczną analizą, pojawienie się wrzodów na penisa, co do zasady, wskazuje na obecność następujących chorób:

 • Syfilis;
 • Opryszczka prącia:
 • Miękkie kancelarie i inne.

Główne objawy choroby

Głównymi objawami pojawienia się owrzodzeń na penisie spowodowanych przez zakażenie są:

 • Zmniejszony apetyt;
 • Gorączka;
 • Ogólna słabość;
 • Malaise;
 • Zmęczenie;
 • Ból w stawach i mięśniach;
 • Wzrost węzłów chłonnych w okolicy pachwiny;
 • Uczucie apatii;
 • Zmniejszyć wydajność.

Jeśli w obecności wrzodów na narządach płciowych dodatkowo wykryto i kilka z powyższych objawów, warto niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Opryszczka

Czynnikiem przyczynowym opryszczki narządów płciowych jest wirus herpes simplex (HSV). Wszystkie odmiany zauważonej choroby nie przekraczają 8, ale te, które wywołują jego manifestację na narządach płciowych są typu pierwszego i drugiego.

Choroba ta może być przenoszona z chorej osoby na zdrowe powietrze, skontaktuj się z rodziną (rzadko) i seksualnie. W tym przypadku, niezależnie od drogi przenoszenia na narządach płciowych może pojawić się wysypka. Najczęściej są to małe wrzody na penisa, które ostatecznie się rozpuszczają. Warto zauważyć, że męska opryszczka może przejść niemal bezobjawowo. Aby potwierdzić jego obecność, wystarczy, że zajmie się analizą zawartości wysypki i poczekaj.

Niestety, dzisiaj nie można pozbyć się tej choroby – po wejściu do organizmu, wirus opryszczki pozostaje na zawsze. Lecz działania terapeutyczne pomogą zwiększyć różnicę między nawrotami choroby. Najczęściej leczenie odbywa się przy użyciu takich leków jak "Famciclovir", "Valaciclovir" lub "Acyclovir".

W tym przypadku, jeśli opryszczka u mężczyzn objawi się zbyt często, warto rozważyć wzmocnienie układu odpornościowego i przebieg leków przeciwwirusowych. Czas trwania nawrotu zależy nie tylko od prawidłowego leczenia, ale także od przestrzegania pewnych zasad ogólnych, w tym minimalnego wysiłku fizycznego i stresu oraz prawidłowego odżywiania. Podczas gdy najskuteczniejszym środkiem opryszczki jest "Acyclovir" lub "Zovirax", który jest sprzedawany w postaci ampułek, tabletek i maści.

Syfilis

Wrzód na penisa może być pierwszą oznaką kiły , choroby przenoszonej drogą płciową, która jest przenoszona drogą płciową. Jego prąd ma cztery okresy. W tym okresie inkubacji rozpatrywane jest od chwili zakażenia aż do pojawienia się pierwszego chrząstki stałej. Pierwotny okres charakteryzuje się zwiększeniem węzłów chłonnych i pojawieniem się specyficznego wysypki na błonie śluzowej i skórze.

Tydzień później w tym miejscu pojawiają się wrzody, leżącej na twardym dnie. Najczęściej te zmiany są pokryte surową kompozycją i występują wraz z określonym wysypką. W celu zdiagnozowania kiły z wrzodami konieczne jest zdanie serodiagnostyki, przeprowadzenie analizy PCR i przeprowadzenie badania makroskopowego w ciemnym polu. Jako uzupełnienie konieczne może być przeprowadzenie testów trekcyjnych.

Aby zrozumieć, niż leczyć wrzody na penisa, od razu będzie trzeba dowiedzieć się, jakiego rodzaju choroby są spowodowane przez. Leczenie kiły, w zależności od stopnia zaniedbania, może być złożone lub ściśle indywidualne. Jest on oparty na antybiotykach z grupy penicylin, które są zastępowane w przypadkach możliwych reakcji alergicznych, przez inne leki.

W ciężkiej chorobie wrzody z kiły mogą pozostawać na penisie nawet po złożonym leczeniu. Następnie konieczne jest uzupełnienie przebiegu antybiotyków lekami odżywczymi, immunologicznymi i fizjoterapeutycznymi.

Gangrenous balanitis

Inną przyczyną wrzodów na powierzchni męskiego narządu płciowego jest choroba, taka jak zapalenie łzaczki. Do pojawienia się takiej nieprzyjemnej choroby może prowadzić do zakażeń układu moczowo-płciowego, nieprzestrzegania higieny osobistej, ścisłej bielizny i filmów wideo. W tym przypadku początkowo występuje wrzód na skórze penisa, a raczej na głowie. Z boku wygląda jak mała płytka depresja, pokryta ropą.

Najczęściej zapalenie balsamu towarzyszy wysoka gorączka, ogólne uczucie złego samopoczucia i suchego jamy ustnej. Jeśli nieterminowe leczenie może rozpocząć martwica głowy penisa. Terapię gangrenous balanitis jest przeprowadzany w sposób złożony.

Początkowo pacjent będzie musiał zrezygnować z seksualnego stosunku płciowego na czas leczenia. Następnie musimy wypić lek sulfonamidowy i antybiotyki. Koniecznie przez cały ten czas trzeba zrobić balsam z antyseptycznym, z pomocą których zarazy wrzodowe mają przekrwioną zawartość. Najczęściej jest to zwykły mangan lub "chlorheksydyna". Nawiasem mówiąc, jeśli czynnikiem sprawczym choroby jest zakażenie, dotknięte części penisa będą musiały być potraktowane 3-4 razy dziennie przy maść "Levomekol".

Mroczny chancerek

Rożący wrzód na penisa może wystąpić w wyniku chrząstki – innej choroby przenoszonej drogą płci, która jest przenoszona drogą płciową. Najczęściej ta patologia jest rozpoznawana wśród ludzi w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji. Od niechronionego stosunku płciowego do pojawienia się pierwszego zaczerwienienia na prąciu, nie mniej niż 10 dni minie. Z biegiem czasu, w miejsce czerwonych plam pojawiają się ropnie, a następnie powstaje zapalny wrzód. Z miękkiej shankry, krawędzie rany są bardzo plastyczne, ropa jest lekka, chociaż sama rana jest bardzo bolesna.

Leczenie takiej choroby jest dość proste, jeśli nie jest rozpoczęte. W tym celu zaleca się stosowanie leków przeciwbakteryjnych lub sulfonamidowych. Kurs trwa nie mniej niż 2 tygodnie, po czym pacjent ma około 6 miesięcy na regularne badania lekarskie, aby uniknąć nawrotu choroby.

Jako dodatkowe leki do głębszego leczenia można używać lokalnych antybiotyków jako płynów i maści. W bardziej zaawansowanym stadium możliwa jest interwencja chirurgiczna.

Zapobieganie

Aby upewnić się, że opisane problemy nie zakłócają męskości, należy wykonać szereg prostych środków zapobiegawczych:

 1. Odmowa aktywnego stosunku płciowego, co może prowadzić do uszkodzenia penisa.
 2. Korzystanie z prezerwatyw.
 3. Zgodność z higieną osobistą.
 4. Unikaj przypadkowych kontaktów seksualnych.

Po zwróceniu uwagi na wymienione artykuły i obserwowanie ich w przyszłości, nie musisz się martwić, że nastąpi wrzód na penisa.