706 Shares 2623 views

Znak „Zakaz parkowania”: działanie znaku, parking pod znakiem a kara dla niego

Nikt nie może twierdzić, z ideą, że ruch – to życie. Nawiasem mówiąc, jadące samochody – nie jest wyjątkiem od tego prawa istnienia. Ale są chwile, kiedy ruch ma być przerwane. Proces SDA zwany „parking” lub „stop”. W nowoczesnej metropolii, między innymi, do powstrzymania problemu, a nawet bardziej, czasami parking jest poważniejszy niż sam ruch. Pewnie! Miasto po brzegi zapchane samochodami, a nawet coraz częściej okazuje się, że kierowca nie zatrzymuje się, gdzie to możliwe, a gdzie będzie mógł Nestle. A czasami takie sztuczki jak, na przykład, parking pod znakiem „zakaz parkowania”, kończąc kary, aw najgorszym – wysyłanie samochód do funta samochodowym.


Opis znak zakazujący parkowanie

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, gdy wygląda jak znak „zakaz parkowania”. Ma kształt okrągły i średnicę około 0,25 m. W miejscach, w których nie ma osady, jego średnica musi być co najmniej 0,6 m. Ma niebieską tła z czerwonym granicy oraz ukośnymi paskami.

Z naruszeniem zasad: kary za parkowanie obok znaku „Zakaz parkowania”

Naruszenie przepisów parkingowych może spowodować bardzo poważne konsekwencje dla kierowców, swobodnie i lekko odnoszących się do znaków drogowych i sygnalizacji. Każdego roku kwota kar za nieprzestrzeganie tych przepisów rośnie. Na przykład, Kodeks wykroczeń administracyjnych, opublikowana w 2014 roku, za ignorowanie wymagania „Zakaz parkowania” (Znak) opiera się w porządku od 1500 rubli w każdej miejscowości, w Moskwie i Petersburgu, to wzrasta do 3000 rubli. Nawiasem mówiąc, w zależności od sytuacji, jest ona także, i zatrzymanie pojazdu.

Dlatego, aby uniknąć takiej potrzeby, aby być jasne, o tym, jak i na co terytorium znak jest ważny i brać pod uwagę wszystkie subtelności określonych w przepisach ruchu drogowego.

Różne koncepcje „stop” i „parking”

Wielu użytkowników dróg pojęcie „stop” i „parking” spowodować kłopoty, i aby odróżnić je konieczne jest, że nie mieszczą się w zakresie grzywien lub, co gorsza, na wypadek.

Mówiąc tak proste, jak to możliwe, że te koncepcje różnią się w czasie trwania procesu. Stop – to jest zaprzestanie ruchów w krótkim okresie, a parking oznacza dłuższy okres czasu.

Zasady zatrzymania jest wyjaśnione jako nic więcej niż pięć minut celowego hamowania i parkowania – zatrzymać dalszy ruch przez dłuższy czas, nie jest związana z tego samego od wsiadaniu lub wysiadaniu pasażerów oraz załadunek i rozładunek bagażu.

Jak znak zakazujący przystanek

Od znaku zakazującego stop przez siebie, nie można pozwolić, a na parkingu, a potem będziemy nazywać to: znak „Zatrzymywanie i parkowanie jest zabronione.”

Jest on instalowany na wielu odcinkach dróg, a jeśli nie ma żadnych innych oznak przerywania działania opisane, jego zakaz zostanie przedłużony do pierwszego skrzyżowania. Należy pamiętać, że wyjście z podwórka czy jakichkolwiek witryn nie są utożsamiane do skrzyżowania! Jeśli w miejscowości, w której zainstalowany jest znak, skrzyżowań nie, to zakaz ten zostanie rozszerzony na granicy wsi.

Najczęściej mowa znak umieścić na mostach, gdzie kierowca jest trudny w określaniu granic budowy na torze.

Ograniczyć jej działanie ma te same zasady, które są ustawione na „zakaz parkowania” znak. Są rozpatrzymy poniżej.

znak dla „stop, parkowanie jest zabronione”

Zobaczmy, co i kto zabrania znak. Najważniejsze, aby pamiętać, że nie pozwala się zatrzymać lądowania, lądowanie pasażerów z dowolnego rodzaju transportu innego niż publiczny i taksówki.

Znak po prawej stronie jezdni lub napowietrznych. Jednak jego działanie ogranicza się do boku, gdzie jest zainstalowany. Na marginesie należy zauważyć, że obecność tego znaku oznacza zakaz zatrzymania i na platformach zbudowanych dla transportu publicznego, a także w tak zwanych „kieszeni”.

Stronie drogi i chodnika są częścią autostrady, i odpowiednio, również wchodzą w zakres opisany charakter.

Czy zatrzymać pod znakiem możliwością „zakaz parkowania”

Zwróćmy się teraz do bardziej „demokratycznej” znaku „zakaz parkowania”. Kierowcy, zwłaszcza tych, którzy niedawno znalazł się za kierownicą, zapomnieć, że nie tylko pozwala na parking i przystanek w obszarze jego działania jest to możliwe. Jeśli pojazd jest oznaczony przez nie więcej niż pięć minut, kiedy ruch zatrzymał się, by lądować lub pasażerów (równoważnych – w celu wyładowania lub przyjęcia dostawy) wymagania przepisów nie zostały naruszone. W tych przypadkach, lądowania, nie reguluje nazwie znak.

Działania interdiction granica

Ważne jest, aby mieć jasność co i granice, w których działa znak „Zakaz parkowania”. Zaczynają bezpośrednio z miejsca, w którym jest zainstalowany, i rozciąga się na odcinkach dróg, które zostaną wymienione:

  • może to być następny w trakcie swojej przecięcia ruchu;
  • Obszar ten może trwać do skraju wsi;
  • Działania graniczne mogą również przejść do punktu, w którym znak z napisem „Koniec strefy wszystkich ograniczeń.”

Po przejechaniu obszary autostrad nazwane, parkowanie pojazdów dozwolone jest ponownie (raz należy wspomnieć, że tylko w przypadku, gdy nie ma innych mechanizmów zakazy określone w liczbie sekcji 12 SDA). Ale akcja opisana przez znak towarowy nie zostanie przerwany w miejscach, gdzie jest to odejście od sąsiednich odcinków drogowych (np gospodarstw lub obszarów mieszkalnych), a także na skrzyżowaniu z dróg nieutwardzonych, jeśli nie jest zainstalowane przed nimi znak pierwszeństwa. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że zasady te dotyczą w równej mierze i opisuje charakter i znak „Zatrzymywanie i parkowanie jest zabronione”, o czym była mowa powyżej.

Jakie informacje są dodatkowe znaki na znaki „zakaz parkowania”

Pokrycie przypadku, a dokładniej poprzez zawiera więcej informacji na etykietach lub znaków dołączonych blisko nich.

Na przykład, za pomocą strzałek płyty obrazowej skierowane w górę i oznaczania odległości (822), w połączeniu z naszym znak wskaże przebytą przez zakazu. Jak najszybciej przejechać przez niego zakaz zatrzymuje się, i można zatrzymać.

Znak ze strzałką skierowaną w dół (823), reguluje zakaz następująco: pokrycie ban kończy, a działanie znaku odnosi się do części drogi, która znajduje się naprzeciwko miejsca, w którym znajduje się znak drogowy „Zakaz parkowania” i tę etykietę.

Znak w postaci dwukierunkowej strzałki (góra i dół), po raz kolejny jasno do kierowcy, że jest on nadal w zakresie zakazu (824). Oznacza to, że tryb, który został ustawiony poprzedni znamię tego samego gatunku nie zostały anulowane.

Tabletki jak strzałkami skierowanymi w lewo iw prawo (825 lub 826) służą do ograniczenia parkowania wzdłuż elewacji żadnych budynków. Cumowanie napisem „Zakaz parkowania” nie jest dozwolony od miejsca, w którym zainstalowany jest znak, w kierunku strzałek (lub jeden z nich). Ale zakaz ma zastosowanie tylko do odległości wskazanej na etykiecie.

Jakie są jeden lub dwa paski

W niektórych przypadkach, znak „Zakaz parkowania” może stanowić nawet jeden lub dwa pionowe paski. Wskazują one, że parkowanie w strefie nie może zakazać tylko na nieparzystych (jeden bar) lub nawet (dwa pasy) dni każdego miesiąca.

Jest również możliwe, a naprzemienne inny niż codziennie. W takich przypadkach, na paskach otrzymują z datami, które wskazują na okres przemian. Na przykład, od 1 do 15 i od 16 do 31 numerów, na przemian od 1 do 16 dnia każdego miesiąca.

W niektórych przypadkach możliwe jest zakaz parking

Nawiasem mówiąc, efekt znaku „parkowanie zabronione” i zmniejszona za pomocą znaku „parking” (64). Należy jednak zauważyć, że znak musi być następnie łączone ze znakiem wskazującym na odległość, która jest poddawana działaniu strefy zakazu (821).

Wraz z „parking zabronionego” w niektórych przypadkach można zobaczyć ślady na chodniku, za żółtą linią przerywaną, która jest nakładana na górze krawężnika, na skraju chodnika lub jezdni. Wystarczy powiedzieć, że jeśli oznaczenie końce, akcja przestaje i granice, a parkowanie jest dozwolone ponownie.

Nawiasem mówiąc, konieczne jest, aby pamiętać, że opisane w tym artykule tylko znakiem zakazującym parkowanie na poboczu drogi, gdzie się znajduje.

Kto ma prawo do zatrzymania pod znakiem zakazu

użytkownicy dróg powinni pamiętać, że prawnie opisuje postać może ignorować kierowców, którzy są niepełnosprawni grupy I i II, lub transportu, który nosi takich ludzi w każdym wieku (w tym dzieci), pod warunkiem, że środki transportu oznaczone znakiem „niepełnosprawnych”. Zatrzymać przy znaku „zakaz parkowania” Pozwoliło to na samochody, taksówki, gdyby włączył taksometru, a samochody, są własnością Poczty Federalnej Rosji. Wspomniany zachowanie się jest dozwolona dla pojazdów zaspokajają organizacji, punkty, itp .. E., Jeżeli zakaz jest obszar, na którym ma okrężnej drogi.

konflikty

Teraz, pod uwagę, być może po przeczytaniu materiału staje się łatwiejszy do zrozumienia jak dokładnie robi znak „Zakaz parkowania” i „ściśle brata” – „Zatrzymanie”.

Niestety, dość często zdarzają się sytuacje, kiedy kierowca jest karane za parkowanie, gdzie jest to zakazane, ale jest dozwolone stop. W tych przypadkach, inspektor czyni protokół powinien przedstawić dowody, że ruch został zatrzymany na dłużej niż 5 minut i nie było w tym samym czasie związanego z załadunkiem i rozładunkiem. Pamiętaj o tym! Ale oni sami nie naruszają zasad, tak szybko, jak to zachowanie pomoże ustalić porządek na drogach, co oznacza, że droga do pracy lub do domu nie będzie, aby skontaktować się wiele nieprzyjemnych sytuacji.