613 Shares 3242 views

Oshbika "Ograniczenie lub brak połączenia (Windows XP)": jak to naprawić?

W przypadku korzystania z systemów komputerowych, aby połączyć się z LAN lub Internet na podstawie starzenia systemów operacyjnych, a także innych systemów, czasami może pojawić się komunikat, że połączenie jest ograniczone lub nieistniejące. Windows XP weźmie jako przykład i starają się zbadać, co to może być podłączone i jak najprostsze metody, aby rozwiązać problem.

Przyczyny awarii

Rozważając problemy tego typu powinny być rozróżnić rodzaje sytuacji, w których mogą pojawić się. Poniżej przedstawiamy materiały na dwóch głównych obszarach: zaciski domowych i sieci korporacyjnych, ponieważ zarówno w pierwszym i drugim przypadku, pojawi się komunikat, że połączenie jest ograniczone lub nieistniejące (Windows XP), może pojawić się w podobnych motywów.

Najprostsze powodów można nazwać braki w operatora. Nic nie można zrobić – trzeba będzie czekać, aby wyeliminować problemy z ręką. Jednak, jak wiemy, internet jest usługą płatną, więc jeśli czas użytkownik lub firma nie wypłaca się komunikat, że połączenie jest ograniczona lub nieobecna, Windows XP daje regularnie po najechaniu kursorem na ikonę stanu sieci w zawiadomieniu w zasobniku systemowym ,

Jest to jednak tylko najprostszą rzeczą może być. Większość tych niepowodzeń są spowodowane przez nieprawidłowe lub gromadzą ustawieniach połączenia. Niech kilka możliwych wykonań.

Ograniczenie lub brak połączenia: jak naprawić (Windows XP)?

W prostych słowach, takie awarie występują ze względu na fakt, że dany terminal komputerowy, laptop lub poprzez sieć Wi-Fi urządzeń po prostu nie może uzyskać poprawny adres IP, jeśli w ogóle, przypisane do złego.

W najprostszym przypadku, że od standardowego połączenia za pomocą kabla sieciowego, że Wi-Fi połączenie, należy najpierw sprawdzić ustawienia podstawowe. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Sieć i Internet w „Panel sterowania” i tam znaleźć protokół TCP / IP (we właściwościach). Teraz w protokole właściwości wyglądać adres IP oraz powiązane parametry. W większości przypadków, należy włączyć automatyczne adresy odbioru i przetestować połączenie ponownie.

Jeśli ta opcja nie jest, trzeba wprowadzić poprawne wartości IP, maska podsieci, brama, preferowany DNS-serwer, jeśli trzeba określić serwer proxy, etc. Najczęściej proxy nie jest wymagane, więc jeden z powodów, gdy połączenie jest ograniczone lub nieistniejące (Windows XP), to może być tylko zaangażowanie. W większości przypadków, wyłączając serwer proxy rozwiązuje ten problem. Co do wartości parametrów, muszą skontaktować się z dostawcą.

Aby upewnić się, można skorzystać z menu „Uruchom”, gdzie pierwszy zespół, aby wprowadzić polecenie, po czym seria zarejestrować ipconfig / release, a następnie – ipconfig / renew aby naciśnięcie klawisza Enter po każdym poleceniu.

Ograniczenie lub brak połączenia (Windows XP, WiFi): co robić?

Spójrzmy teraz Wi-Fi połączenie. To nie jest tak proste, ale protokół TCP / IP, pożądane jest, aby używać go w celu uzyskania automatycznych ustawień routera, na przykład router.

Ale to nie wszystko. Aby upewnić się, że wszystko jest skonfigurowane poprawnie, należy najpierw sprawdzić ustawienia routera. Zauważ, że sekcja LAN jest obowiązkowe DHCP serwer musi być aktywowany. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jest zaangażowany, wystarczy włączyć.

To samo odnosi się do ustawień DHCP w systemie na terminalu komputera lub laptopa. Aby przetestować sekcję użycie administratora znajdujący się w „Panelu sterowania” z późniejszego przejścia do usług. Tutaj, najpierw upewnij się, że DHCP działa, a typ uruchomienia jest ustawiony na automatyczny. Jeśli nie, należy zmienić konfigurację, bo jeśli tego nie zrobisz, pojawi się komunikat informujący, że połączenie LAN jest ograniczona lub brakuje, Windows XP wyda w kółko. Tak, po korekcie należy ponownie uruchomić komputer, aby zmiany odniosły skutek.

inne problemy

Jeśli chodzi o innych sytuacjach, nie występują bardzo często, ale, jak mówią, odbywają. Na przykład, jedna z najbardziej prawdopodobnych przyczyn sytuacji, gdy Ograniczenie lub brak połączenia (Windows XP), może być nieprawidłowo zainstalowany system szyfrowania, na przykład, zamiast WEP WPA / WPA2. Tutaj można ustawić różne rodzaje WPA lub wyłączyć ochronę sieci w ogóle (użyj opcji Disable Security) na routerze, to trzeba zrestartować router.

Być może powodem, a nie w nim. Istnieją przypadki, gdy dostawca nie korzysta z funkcji filtrowania adresów MAC oparte, a usługa jest włączona. Na routerze na karcie bezprzewodowej, sprawdź, czy linia Wireless MAC Filtering zostało wyłączone (opcja Wył).

Są nawet przypadki, w których pojawienie się takich skutków awarii w konflikt z systemem antywirusowe lub zapory innej firmy. Ale jest to zjawisko bardzo rzadkie, więc to nie jest uważane za oczywistych powodów.

wniosek

Pozostaje dodać, że wszystkie powyższe, można wykonywać podstawowe wnioski: jest to niezbędne do korzystania z systemów komputerowych zadanie automatycznych ustawień. W większości przypadków, oczywiście, jeśli taka opcja jest, to rozwiązuje problem w całości. W ekstremalnych sytuacjach należy sprawdzić odpowiednie opcje. DHCP serwer, który jest routerem, który system jest zwykle domyślnie włączone. Między innymi, kwestie eksploatację danego kierowcy lub integralności kable połączeniowe nie są brane pod uwagę. Wierzymy, że ten problem nie jest przestrzegana.