782 Shares 1995 views

Prac malarskich. Co jest potrzebne?

Podczas naprawy mogą zaoszczędzić i zrobić wiele z ich rąk. Oczywiście, łatwiej jest i chyba bardziej poprawne powierzyć naprawę do specjalistów, ale często właściciele wykonują taką pracę na własną rękę. Do wykonywania prac malarskich, konieczne jest, aby zakupić narzędzia i materiały.

Jak przygotować bazę

Powierzchnie czyszczone, pumeks, wygładzonego papieru ściernego lub za pomocą maszyn. Następnie suchy pył szczotki do zamiatania i czasami przemyto wodą. Następnie vymeryat nierówności ścian i pakowane do radiolatarni. Kolejny krok – starter. Na salonie jest często stosowane tynki gipsowe, w łazience pracy z zaprawy cementowo-piaskowej. Szczególną uwagę przywiązuje się do ścian, które będą prowadzone prace malarskie.

podkład

Często ludzie zastanawiają się, dlaczego konieczne jest, aby przygotować się do ściany? Po nałożeniu podkładu ściana jest znacznie mniej chłonne. Oznacza to, że istnieje dobra przyczepność z materiału (farby, płytki, tapety). Poprzez shtukaturno malowania przy użyciu przyjaznej dla środowiska podkładu, głęboko penetrujące, o aktywności przeciwbakteryjnej.

Narzędzia do prac malarskich

Każdy mistrz ma w arsenale narzędzi, bez których niemożliwe jest przeprowadzenie prac budowlanych. Wymień podstawowe narzędzia do malowania robót:

  • kielni (kielni);
  • szpatułka;
  • szczotki;
  • rolki;
  • Rozrzutnik.

Kielnie i

To narzędzie służy do budowy i prac wykończeniowych. praca kielnia podczas beton, spoinowania, a są one montowane płytki ceramiczne. Powszechne stosowanie narzędzia znalezione w prac wykończeniowych. Wygląd kielnia mogą być różne, a zależy to od tego, jakiego rodzaju pracę będą wykonywać.

szpatułki

Cały obraz zaczyna z usunięciem przygotowania i powlekania podłoża. Dlatego w tych pracach szpatułka jest koniecznością. Aby obsługiwać za pomocą metalu, drewniane albo gumową szpatułką. Specjaliści pracują głównie ze szpatułki metalowych. Wypełniacze aktywne stosowane do wyrównywania aplikatora kit poluterok.

szczotka

Szczotki, które są używane do dużych powierzchni – pierwotne (szczotki węglowe). Długość włosów takie szczotki wynosi około 100 mm. W odśrodkowej pędzlem wydrążony uchwyt, który pozwala trzymać się długimi kijami. Szczotka z krótkim uchwytem małych rozmiarów – hamulec ręczny. Są one używane do malowania małych powierzchni. Przed uruchomieniem włosy pędzla przywiązane sznurkiem. Szczotka panelami również wykorzystywane do prac wykończeniowych.

rolki

Większa wydajność może zostać osiągnięta poprzez malowanie (zalewania malowania powierzchni) prowadzenia rolki. Są futro i pianki. Aby pracować z farb i emalii olejowe są odpowiednie poduszki futerkowych oraz farby na bazie wody, ma rolki piany.

Wybór pędzli i wałków

Dla końcowego wyniku wielkiej wagi jest prawidłowy wybór pędzli do malowania. Przed nieprofesjonalne zawsze jest pytanie, jaki rodzaj włosia powinna być w rękach. Wiadomo, że naturalne, syntetyczne lub mieszane. Szczotka z naturalnym włosiem stają do farb na bazie wody. Włosie syntetyczne mogą być stosowane do tuszy na bazie wody, jak i oleju. Szczotka z mieszanym włosiem są uniwersalne, ponieważ są one odpowiednie dla dużej liczby kolorów.

wniosek

Prace wykończeniowe są przeprowadzane w końcowej fazie budowy, przy użyciu farb. Większość prace wykończeniowe i malowanie wymaga wielu narzędzi.