198 Shares 5663 views

Doły „Tapas”: niedociągnięcia, instrukcja, urządzenie, zasada działania

Wcześniej, oczyszczanie ścieków przez zasadach biologicznych okazała się czymś nierealnym, ale teraz pojawiają się nowe systemy czyszczące, w tym szamba i „tapas”. Braki i pozytywne cechy tego urządzenia należy wziąć pod uwagę przed datą zakupu urządzenia. Jak innowacyjnych cech tego systemu jest oczyszczanie ścieków przez mikroorganizmy. Leczenie i usuwanie ścieków wyeliminować możliwość skażenia środowiska. Ten system jest całkowicie przyjazny dla środowiska i spełnia wszystkie standardy określone przez oczyszczania ścieków.


Zasada działania

Szambo „Topas”, które zostaną opisane w artykule wady, jak i zalety pracy kosztem specjalnych mikroorganizmów, które są bakterie beztlenowe. Ich aktywności życiowej prowadzi do tego, że związki organiczne rozkładają się w drugim etapie jeszcze dezynfekowane przetwarzania w czystym yl. Początkowo nieczystości do komory, w której pierwszy etap oczyszczania prowadzi się. W procesie eliminacji największą część zanieczyszczeń, a następnie przez mieszaninę powietrznego wchodzi do zbiornika napowietrzania. № Ten sektor 2 jest główną częścią septycznego rośliny zawiera tam aktywne bakterie. Nadchodzi zniszczenie zanieczyszczeń, które nie zostały usunięte w pierwszym etapie. Doły „Tapas”, niedociągnięcia, których trzeba rozważyć przed udaniem się do sklepu, tworząc szlam w odpadach. Służy on jako lepiszcze dla cząstek substancji obcych, znajdujących się w cieczy. Następnie cała woda dostaje się do miski, która jest sektorem № 3. Nazywa się piramida. il tworzyła osiada na dole, a następnie na koniec oczyszcza woda dostaje się do sektora № 4.

Główną wadą

Jeśli rozważasz jako odpowiednią opcją dla jego kraju domu septyczny „Tapas” niedociągnięć tego urządzenia należy dokładnie zbadane. Konsumenci często skłaniają ich wybór na rzecz innych urządzeń do oczyszczania ścieków na terenach, które gromadzą się w osadzie osadnika, który jest filtr okresowo należy się zająć. Jednak wykorzystanie tego procesu można nazwać dość proste, ponieważ nie pociąga za sobą potrzebę specjalnej wiedzy i umiejętności. Między innymi, jeśli w ich letnim domku, będziesz miał zainstalowane szamba „tapas”, a następnie można użyć osadu jako nawozu.

opinie konsumentów

„Tapas” – szambo, które wady może mieć wpływ na ostateczny wybór, podczas gdy w tym samym czasie ma wiele zalet. W szczególności konsumenci zauważyli, że układ skuteczność czyszczenia jest 99%. Między innymi, struktura charakteryzuje zwartość i niskie zużycie energii. Nie zauważysz hałas podczas pracy urządzenia. Kupujący podkreślić, że „Tapas” jest całkowicie zautomatyzowane urządzenie, które nie jest przeznaczone do zaspokojenia specjalnych warunków użytkowania. Utrzymanie jej bardzo proste. Nieprzyjemny zapach jest całkowicie, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu absolutnej szczelności. Szambo „Topas”, którego zasada została opisana powyżej może być odebrany przez każdego użytkownika w zależności od zadań przypisanych do jednostki. Na przykład modele różnią się od siebie, które są przeznaczone dla innej liczby użytkowników. Jeśli weźmiemy pod uwagę model „Tapas-8” i „Tapas-5”, pierwszą z nich jest obsługa do 8 osób, natomiast druga – dla rodziny 5 osób.

Instrukcja instalacji

Jeśli masz szambo zostanie zainstalowany „tapas”, instrukcje sprzed instalacji powinny być badane. Przeprowadzanie manipulacji danymi obejmuje wdrożenie kilku etapach, a wśród nich są miejsca szkolenia. Konstrukcja musi być położony 5 metrów od fundamentów budynku, w rzeczywistości liczba ta jest minimalna. Zalecenie to jest pisane zasady SES. Gdy lokalizacja została ustalona, można przystąpić do kopania studni. Jego wymiary powinny być zdefiniowane model szamba. Jeżeli kupiłeś „Tapas-5”, należy opierać się na następujących wymiarach: 1000h1200h1400. Co do dołu, a jego wymiary muszą być równe 1800h1800h2400. Po pit jest kopany, mistrz będzie musiał wykonać deskowanie.

Instalacja szamba

Zbiornik septyczny urządzenie „Tapas” zakłada poduszki organizacja piasku na dnie dołu. Aby to zrobić, wylano warstwę 15 cm. Po instalacji septyczny powinien wystawać ponad powierzchnię 15 centymetrów. Jest to konieczne dla wygody pracy systemu na wiosnę, a także wyeliminować możliwość uszkodzenia. Jeśli system jest zainstalowany na tym samym poziomie z gruntem, na wiosnę, gdy topniejącego śniegu, stacja może zostać zalany. przepływa najczęściej wody przez otwory wentylacyjne lub pokrywy. W tym przypadku, cały system, w tym sprężarek, może przestać działać.

porady ekspertów

Aby obsługiwać szamba „tapas” nie towarzyszy powikłań, trzeba wybrać model, który spełni poziomu wód gruntowych. Jeżeli warstwa wodonośna jest zbyt blisko powierzchni, należy preferować do wszystkich odmian, które są produkowane oznaczonych PR. W systemach tych przewidziane do odprowadzania oczyszczonej cieczy jest zmuszony, które są prowadzone w zintegrowanej pompy.

organizacja kanalizacja

Do układania rur kanalizacyjnych, korzystanie z IPA, ich średnica powinna być 110 milimetrów. Rury kotwowe głębokość instalacji wynosi 80 cm w stosunku do górnego poziomu gruntu. Jeżeli mówimy o modelu Długi, głębokość zmienia się od 120 do 140 centymetrów. opadający rury zależy od średnicy. Na 100 milimetrów, parametr ten musi wynosić od 1 do 2 cm na metr, jeśli średnica zmniejsza się do około 50 milimetrów, nachylenie powinna wynosić 3 centymetry.

gospodarstwa uszczelnienia

Doły „Tapas”, przeglądy, które większość z nich tylko pozytywne, należy uszczelnić. W osłonie zewnętrznej, aby wywiercić otwór w tym zastosowaniu regulacji kolumny o średnicy 100 milimetrów. Urządzenie do pakowania zawiera sznur polipropylenowy, za pomocą której rura jest lutowana do nich. Aby to zrobić, należy użyć suszarki do włosów budynek. Gdy rura jest bezpiecznie zamocowane, musi być podłączony do kanalizacji.

Wady szambo „Tapas”

Jeśli zdecydujesz się wybrać szamba „tapas”, przeglądy bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się liny. Wynika to z faktu, że nie zawsze są one pozytywne. Konsumenci zauważyć wśród nich stosunkowo wysokie koszty systemu, ponieważ urządzenie jest oferowane do nabycia za 80 000 rubli. Należy zauważyć zmienność stacji, jak również konieczność przestrzegania rygorystycznych zasad eksploatacji i konserwacji. Pomimo faktu, że są one skomplikowane, ich zaniedbanie może spowodować poważne uszkodzenia kosztownych urządzeń, które będą potrzebne po dokonaniu napraw.

urządzenie

Opisany jest samodzielnym septyczny spustowy. Recyklingowi woda nie nadaje się do picia, ale jest to bezpieczne dla środowiska i nie ma nieprzyjemnego zapachu. Urządzenie jest dość proste oczyszczalnia ścieków, oraz jako podstawa pracy, jest to proces biologiczny. Polega ona na składowe wymienione poniżej: komorę przyjmującą, stacja wieko napowietrzania powietrzną, sprężarki powietrza, komory czyszczenia, do pompowania szlamu, przewód, a wydajność oczyszczonej wody.

Pokrycia stacji jest wyposażona we wlot powietrza. Komora przyjmująca otrzyma brudu, które mają najwyższy stopień zanieczyszczenia. Oczyszczanie pierwszego etapu wynosi 50%. Napowietrzanie kolei stanowi komorę, w której poziom oczyszczania wynosi 30%. Sprężarkę powietrza w urządzeniu, wymagane do wtryskiwania powietrza, co wspomaga procesy biologiczne. Oprócz podstawowych elementów zawartych w systemie powietrze-lift, który posiada instalację pompowania. To zapewnia przenoszenie płynu pomiędzy komorami. Każdy element jest ważny, aby system działał poprawnie, musi być brane pod uwagę podczas instalacji szamba, dlatego ważne jest, aby uniknąć uszkodzenia, które mogą powodować konieczność naprawy.