837 Shares 2806 views

Jakie jest przeciętne wynagrodzenie w Stanach Zjednoczonych lub gdzie indziej nie istnieją

Każda osoba ocenia swoją misję w życiu szczególnie indywidualnie: wszyscy mamy różne cele, różne poglądy, a zwłaszcza możliwości. Jeśli jednak staramy się narysować linię podzielającą wszystkie nasze przekonania o tym, jak żyć w kraju, w którym wciąż żyjemy, prawdopodobnie należałoby do nich: jedna duża kategoria to ci, którzy mówią coś takiego: "Gdzie się urodził, tam i przydatny". Drugą istotną kategorią będzie ten, kto decyduje: "W Rosji też możesz zarobić". I zarabiaj! Gdzieś pośrodku "hang", prawdopodobnie większość ludzi marzy o obcych krajach i nigdy nie próbowała tego ryzykować. I w końcu, na końcu obrazu, ci, którzy są zdecydowani opuścić swoje rodzinne miejsca na zawsze pozostaną.


Sądząc po liczbie zapytań, większość obywateli tej ostatniej kategorii jest zainteresowana Ameryką. I naprawdę, jakie jest przeciętne wynagrodzenie w USA?

Statystyki usługi "PayScale" udostępnia następujące dane od 9 kwietnia 2013 r. Przeciętne wynagrodzenie w USA:

Asystent Zarządu (5795)

48.813 USD

Kierownik Operacyjny (5696)

59.623 USD

Office Manager (5297)

41 479 USD

Inżynier Oprogramowania (4791)

73.617 USD

Asystent administracyjny (4768)

35,220 USD

Kierownik ds. Zasobów Ludzkich (HR) (4720)

60 002 USD

Dyrektor Generalny / Operations Manager

60.848 USD

Dane liczbowe opierają się na otrzymanych środkach na ten rok.

Jeśli ostatnio mówimy o zmianie życia zawodowego Amerykanów, to oczywiście nie możemy zapomnieć o kryzysie, który dokonał korekt. Tak więc, zgodnie z danymi z raportu Uniwersytetu w Nowym Jorku, przeciętne wynagrodzenie w USA dla większości ludności kraju (klasa średnia) uległo zmianie w kierunku znacznego spadku. W wyniku przeprowadzonego w zeszłym roku przez Instytut Polityki Gospodarczej badania przeprowadzonego w ubiegłym roku 20% rodzin uznało się za biednych, podczas gdy na początku recesji ich liczba wyniosła nie więcej niż 15%.

Nie można jednak powiedzieć o wysoce wykształconych specjalistach i dobrze przygotowanych Amerykanach: według tych samych danych przeciętne wynagrodzenie w USA tej kategorii obywateli w 2012 roku było 229 razy wyższe od przeciętnego wynagrodzenia amerykańskiego.

W wyniku kryzysu nierówność społeczna w kraju nabiera globalnej skali, która zdaniem niektórych ekspertów może prowadzić do nowego kryzysu finansowego.

Jeśli chodzi o najchętniej wykonywany zawód w Stanach Zjednoczonych, to było i pozostaje zawód lekarza. Według danych statystycznych przeciętne wynagrodzenie w USA dla lekarza wynosi około 155 000 dolarów rocznie.
Należy tu wziąć pod uwagę, że w przeciwieństwie do Rosji, gdzie prawo płaci za leczenie kosztem podatników (i to całkiem możliwe do uzyskania mimo długich linii, a nie zawsze wysokiej jakości), usługi lekarskie są wypłacane w USA.

To samo ubezpieczenie medyczne kosztuje 200 dolarów – 1000 dolarów miesięcznie na Amerykanina, co uniemożliwia szpitalom traktowanie biednych ludzi (których dochody są niższe niż 40 000 dolarów rocznie).

Ze względu na sprawiedliwość warto wziąć pod uwagę poziom podatku osiągający do 35% zarobków.

Minimalna płaca w Stanach Zjednoczonych (środki czyszczące, ładowarki, handymen) wynosi średnio 7 USD za 8 USD za godzinę.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie jesteś specjalistą na wysokim szczeblu, USA w tej chwili nie są najbardziej korzystnym krajem imigracji. Niektórzy przedsiębiorcy wyznają w swoim wywiadzie, że mają plany na wyspy Karaiby. Może ktoś powinien myśleć o tym samym?