669 Shares 9928 views

Caterpillar na motocyklu z rękami

Co rowery są lepiej przystosowane do konwersji pod pojazdem terenowym (skuter)? W okresie zimowym śniegu, wiele motovladeltsam pochodzi od idei tworzenia jego rower quad. Aby to zrobić, trzeba zainstalować gąsienica na kółkach. Aby to zrobić, można w zasadzie z każdym „koń żelaza”, ale większość ludzi zgadza się, że najlepszym z lokalnych jednostek dla tej zmiany jest motocykl „Dniepr”, „Iz” lub „Ural”.


Nawet w czasie drugiej wojny światowej był znany niemiecki motocykl na torach, które są zaprojektowane wynalazca Heinrich Ernst Knipkapm. Początkowo był używany tylko przez niemieckich spadochroniarzy, ale później było bardziej powszechne, jako siły pociągowej. On nadal istnieć po wojnie, pozostałe modele były szeroko stosowane w rolnictwie.

Dwa główne typy pojazdów Terenowe

W naszym rozległym kraju posiada dużą liczbę rzemieślników, którzy mogą tworzyć z trybu zimowego motocykla lub kultywatora silnik transportu. Wszystkie z nich mają przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu mechaniki, pewną liczbę części zamiennych do pojazdów silnikowych, a morze wyobraźni. Każdy z tych unikatowych pojazdu obraca, ale mają coś wspólnego. Niektórzy autorzy umieścić swój sprzęt na gąsienicowych innych miejscach, aby umieścić projekt koła z nartami. Ołów może być z przodu iz tyłu narty.

Zanim rzucisz na swój ulubiony rower, trzeba zaopatrzyć się w jakiejś wiedzy lub pomocy doświadczonych projektantów. Po tym wszystkim, urządzenie może pęknąć. Często jednak w naszych warunkach nie można po prostu iść na śniegu. Ta jazda jest podobny do przepływu piasku lub błocie i głębokiego śniegu rower i wszystko może opóźnić, a on nie może przejść przez każdy tor. Dlatego zło wybierać mniejsze wciąż jeszcze odważy się zmienić.

Zwłaszcza utworów produkcyjne dla motocykli

Oczywiście, zawsze można kupić skuter narty lub koła produkcji fabrycznej gąsienica. Wtedy trzeba wymyślać coś zniknie. Ale my nie szuka prostych sposobów, a okazja do zakupu nowych części nie jest dla każdego. Czasami to nie jest cena, a nie, że trudno znaleźć części. Dla niektórych osób jest to hobby – stworzyć „transformator” i jeździć na nim w swoim mieście. Więc zdecydowaliśmy się zgromadzić kilka sztuczek, które używają różnych rzemieślników tworzyć swoje terenowe w celu ułatwienia procesu twórczego.

Najlepsze materiały

Większość mistrzów wykorzystywane do produkcji części z materiału takiego jak aluminium. On nadaje się również do deformacji, to łatwo wiercić, szlifować, a to nie jest ciężki, to pomoże nadać swój transport dodatkową manewrowość.

Gąsienice są wykonane z wyrostków kolczystych łańcuchów opon z gumy. Blacha stalowa jest najczęściej używany do ich produkcji. Teraz przyjrzyjmy się, jak zbudować skuter lub quad motocykla.

cechy fizyczne

Przy projektowaniu takiego pojazdu trzeba pamiętać o kilku ważnych praw fizyki, nie wiedząc, że Twoja praca zostanie zredukowana do zera. Dla dobrej drożności powierzchni śniegu jest konieczne, aby obszar kontaktu z powłoką jak najwięcej. To nie spadnie skuter. W celu dla obciążenia pokrywy śniegu było mniej, konieczne jest, aby masa pojazdu w jak najmniejszym stopniu. Aby upewnić się, że skuter będzie zrównoważony, konieczne jest zastosowanie innego prawa fizyki – trzeba wykonać co najmniej trzy punkty podparcia. Czyli trzy narty skuter będzie bardziej stabilny podczas jazdy niż z dwoma. Struktura ta może składać się nie tylko narty, i, na przykład, jednego toru i dwie narty lub, ewentualnie, parę nart i ścieżek. punkty podparcia mogą być cztery, wtedy będziesz miał coś, co wygląda jak quad.

Najczęściej ten bałagan podejmowania takich jednostek jak „Dniepr”, „Iz”, można znaleźć i motocykl „Ural” na torach. Kierownica z lewej strony oryginału, co wyświetla wszystkie niezbędne systemy – uchwyt przepustnicy. Rury stalowe i rogi są do ramy. Do produkcji nart zastosowanie narożników blachy stalowej iz powrotem.

Technologia Caterpillar Manufacturing

Caterpillar na motocyklu z rękami jest łatwe dla ludzi, którzy wiedzą. Rozważmy Najczęstszym sposobem.

Gąsienica na motocyklu wykonujemy taśmy przenośnika, które dzieli się na 4 części. Otrzymany pasma 5,5 cm, umieszczając je w jednolitej konstrukcji za pomocą profili U-kształtnych. Dla gąsienic obsługuje niezbędne do równowagi. Wyważarki wykonane z blach stalowych. Wytnij pół tarczy przy użyciu stempli. Weź piastę z brązu lub szlifować własne.

Następnie połączyć połówki dyski z sześcioma śrubami. Równoważenie kęsów gotowy. Jest to konieczne, aby wału nośnego dla przednich i tylnych bębnów. Uczynić je z pręta stalowego. Przeprowadzają otworów na łożyska, umieścić je w środku. bębny nośne wykonane są z aluminium lub duraluminiowych części. Następnie przykręcone design. Podczas instalowania rolkami jest umieszczona pomiędzy podpierającą gumowego koła zębatego.

A gąsienica na motocyklu jest już przędzenia na łańcuchu. Naprawić całą konstrukcję na tylnej części samochodu terenowego sprawia specjalną jednostkę, która jest zamontowana na przedniej oczko rękawie. Powinno być dwa takie występy muszą być zespawane z rurą wzdłużną i dołączyć równoważenia wytworzonych wcześniej. Jest to główna część pracy, która pozwala dokonać skuter na torach motocykla.

Drugie życie starych opon

Jest też inny znany sposób. Przyjrzyjmy się, jak zrobić domowej roboty tor dla motocykla ze starych opon. Do takiej pracy najlepiej jest wybrać opony z dużych ciężarówek. Lepiej jest wzór bieżnika został utrzymany w zadowalającym stanie. Do pracy, musimy bardzo ostry nóż i kilka szewc umiejętności cięcie, dziwny jak się może wydawać. W produkcji takiego gąsienica stosowanej metodzie wycinania kulek opon. Aby ułatwić starania cięcia opony tłuszczu, trzeba okresowo zanurzyć nóż w wodzie z mydłem. Można również użyć progu Elektryczna piła z drobnymi zębami.

Tak, stare opony usuwamy obroże, wybierz dobrze zachowaną część wzoru bieżnika, albo mają wyciąć go na własną rękę, aby poprawić przyczepność do nawierzchni. Widoczna Zaletą takiego łańcucha opony jest to, że składa się z materiału stałej zwartości, a co za tym idzie bardziej odporne na rozrywanie. Wadą tej konstrukcji jest ograniczone wielkości opony.

Używanie pasów

Dróżki śniegowych również wykonane z pasów. zasady produkcji jest podobny do poprzedniego. Dla używa pasów ze zwężającym się profilu. Są one połączone ze sobą za pomocą nitów lub hakami do gleby. Zatem, tor na motocyklu z otworami na koła napędzającego.

Wszystko na wyciągnięcie ręki!

Widzimy, że można przekształcić żadnych motocykl albo motorower bloki, umieścić go na torach, na nartach lub połączyć. Fantasy nie jest ograniczona, z wyjątkiem usamodzielnienia. Na początek rozejrzeć garażu – być może już na ścieżce rowerowej jest dostępna. Jeśli tak, możesz zacząć budować. Nawet jeśli toru dla motocykli wyścigowych, nie zapominajcie o bezpieczeństwie, które powinny być w pierwszej kolejności. Konieczne jest, aby myśleć nie tylko o siebie, ale także dla innych, którzy mogą powodować szkody. Wziąć na jazdę próbną w opuszczonym miejscu. Przetestuj się sukcesem? Teraz udajemy się na torze!

Istnieje wiele opcji, one wszystkie są wyjątkowe na swój sposób. Mogą być bezpiecznie przypisana do kategorii ręcznej pracy, ponieważ niemal każdy szczegół jest wykonywana indywidualnie. Wybór materiałów i metod produkcji są również ogromne. Oprócz standardowego zestawu narzędzi ręcznych, na pewno trzeba spawacz może Bender, bułgarski, itd. Ale jedno jest jasne: .. Aby ścieżek dla rowerów i przekształcić go w sam skuter jest o wiele bardziej interesujące, a co najważniejsze, tańsze niż zakup gotowych komponentów.