208 Shares 1754 views

Co się stanie, jeśli pożyczka nie zostanie w ogóle wypłacona? Przyczyny, konsekwencje

Co się stanie, jeśli pożyczka nie zostanie w ogóle wypłacona ? Istnieje wiele wariantów rozwoju wydarzeń tutaj. W każdym razie jedno jest jasne: problemy, które sam nie będzie za dużo. Teraz banki nie wszystkie wydają pożyczki. Dlaczego tak się dzieje? To, że w przyszłości nie było konieczne wybijanie długów od obywateli. Niemniej jednak nie jest to zakaz pożyczki. Ludność wciąż zaciąga pożyczki, a potem albo nie płaci w ogóle, a jednak nie martwi się o płacenie, lub w jakikolwiek sposób stara się pokryć dług, bojąc się problemów. Ten punkt wymaga naprawdę szczególnej uwagi. Może są tajemnice?


Czy zawsze płacę

Nie tylko obywatele są zainteresowani tym, co się stanie, jeśli pożyczka nie zostanie w ogóle wypłacona. Ktoś po prostu traci zdolność do dokonywania płatności w czasie, ktoś nie chce spłacić długów. Nie ma znaczenia, z jakiego powodu interesuje się tym tematem, pozostaje faktem.

Szczerze mówiąc, Rosjanie wymyślili sposób, aby nie zapłacić pożyczki. I daleko od siebie. Staramy się wprowadzić wiele różnych sztuczek i technik. Wszyscy po prostu uwolnić się od zobowiązań. Jak uniknąć płacenia? Co się stanie, jeśli tego nie zrobisz?

Mapa i korzyści

Pierwszym i najbardziej dokładnym, a także bezpiecznym przyjęciem jest użycie specjalnych kart kredytowych z tzw. Miękkimi pożyczkami. W tym scenariuszu zostanie spłacony dług. Średnio wynosi 35-55 dni. Jeśli obywatel nie zamknie długu, odsetki zaczną być kontynuowane.

W zasadzie, technika ta może być nazwana "wziął pożyczkę i nie płacz." W końcu, dopóki pewien moment, aż twój dług stanie się ogromny, nie będziesz musiał czekać na jakieś konsekwencje. Zaraz potem zapłacisz to, co masz, i to wszystko. Lub przynieś jakieś niezbyt przyjemne konsekwencje. O nich – trochę później.

Odwołanie

Niedawno Rosjanie wymyślili sposób, aby nie zapłacić pożyczki. To prawda, podobnie jak inne metody, ma swoje granice. Jeśli masz małe zadłużenie, a bank nie zaczął cię niepokoić, możesz po prostu złożyć wniosek do oddziału za pomocą odpowiedniego wniosku o odroczenie.

W takim przypadku pieniądze będą musiały być płacone miesięcznie do banku. A niektórzy obywatele tego nie lubią. Muszą dowiedzieć się, co robić, aby nie musieli płacić banku kredytu i odsetek od niego w ogóle. Takie techniki są dostępne. Ale, po pierwsze, nie daje 100% gwarancji, a po drugie, nie zawsze są legalne.

Statut ograniczeń

Niektórzy dłużnicy mówią: "Nie płacę za mój kredyt i żyj spokojnie". I ignoranci są zainteresowani tym, jak ten wynik został osiągnięty. Chodzi o to, że jest jedna bardzo ciekawa sztuczka. Najprawdopodobniej będzie to możliwe bez żadnych szczególnych problemów. Ale będę musiał spróbować.

Dłużnicy pożyczek często korzystają z tak zwanego okresu przedawnienia. W odniesieniu do kredytów i długów trwa 3 lata. Co to znaczy? W tym czasie nie powinno być żadnych kontaktów między Tobą a bankiem pożyczającym. Oznacza to, że musisz odparować dosłownie przez 36 miesięcy od pojawienia się pierwszego opóźnienia.

Po upływie 3 lat dług "pali się". I możesz spokojnie żyć. Nic się nie stanie. Czy ten proces ma wpływ na Twoją historię kredytową. I prawie nikt nie chce się z tobą skontaktować. Jest to trudne, ale jest to bardzo skuteczny środek, który dłużnicy lubią pożyczki. Zignoruj bank i nie bałuj z tym – nie jest tak proste, ale wykonalne. Wszystko pozostaje tylko na sumieniu.

Anty kolektory

Co się stanie, jeśli pożyczka nie zostanie w ogóle wypłacona? Praktyka pokazuje, że prędzej czy później kolekcjonerzy odwiedzą Cię. Są to specjalne usługi, które dosłownie likwidują długów od dłużników. Nie zawsze ich działania są uzasadnione.

Aby nie płacić, możesz ubiegać się o specjalne usługi i organizacje anty-collector. Tam, za opłatą, pomożesz uciec przed prześladowaniami, a także zaproponować sposoby, aby nie zapłacić pożyczki. Ponadto takie stowarzyszenia będą po twojej stronie, zaczną walczyć ze wszystkimi siłami z kolekcjonerami. Czasami można nawet pozwać "kołatki" za nielegalne działania, które są tak powszechne.

Szczerze mówiąc, firmy antyrakietowe nie są tak złe decyzje. W niektórych przypadkach nie tylko zniechęcają "knockouts" od ciebie, ale także pomagają 3 lat ukrywać się z banku. "Kredyt".

Sądy

Co się stanie, jeśli pożyczka nie zostanie w ogóle wypłacona? Oto odpowiedź jest oczywista: prędzej czy później problemy z prawem zaczną się. Które z nich? W Rosji nowoczesny jest sąd o pożyczkę. Chociaż nie jest to najlepszy pomysł dla banków. Ale to jest legalne.

Oznacza to, że można po prostu zostać pozwanym i pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Zjawisko to nie jest zbyt częste. W praktyce spory sądowe prowadzą do tego, że jesteś zmuszony do spłaty długu. I puścili.

Ponownie do pomocy przychodzi okres przedawnienia. Sąd o pożyczce miał miejsce? Wspaniałe! Czy wydano orzeczenie? Teraz możesz ukryć się przez kilka lat (tak samo jak Twoja firma), poczekaj, aż upłynie czas zarzutu. I znowu możesz się pojawić. Okazuje się, że pożyczka nie zostanie zapłacona.

Kolekcjonerzy

"Nie płacę pożyczki bankowi – co mnie kosztuje?" – takie pytanie pojawia się u wielu dłużników. Zwłaszcza wśród tych, którzy po prostu straciły możliwość dokonywania płatności. Oznacza to, że nie z przebiegłości nie wypełnia swoich obowiązków, ale ze względu na okoliczności życia. Sąd jest oczywiście słusznym środkiem. Ale banki bardzo go nie respektują. Zamiast tego, jak już wspomniano, wybierane są usługi kolekcjonerskie. Te organizacje, na wszelkie sposoby, pokonują długów od dłużników.

A jeśli nie płacisz pożyczki, przygotuj się. Co będzie podejmowane przez kolekcjonerów nie jest znane. Ktoś właśnie zaczyna dzwonić przez telefon cały czas i przypomina o płatnościach. To się rzadko zdarza. Najczęściej firmy zbierające po prostu naruszają wszystkie granice i działają nielegalnie: grożą, kleją do zamków drzwi, łapują własność, wykorzystują siłę fizyczną i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, ze wszystkich sił starają się zastraszyć i naprawdę pokonać zadłużenie za wszelką cenę. Musisz być na to przygotowany, jeśli nie możesz uciec od odpowiedzialności.

W kraju

Cóż, nie zawsze bój się długu. W niektórych przypadkach (choć bardzo rzadko) banki po prostu działają zgodnie z prawem – trafiają do sądu, masz pewien okres na spłatę długów, wszyscy czekają na egzekucję. Niemniej jednak w tym okresie zostaną nałożone pewne ograniczenia.

Na przykład obywatele są zainteresowani: "Nie płacę pożyczki rocznie – co się stanie?" Jeśli skontaktowałeś się z mniej lub bardziej humanitarnym bankiem, który działa tylko w ramach prawa, nie musisz się obawiać kolekcjonerów. Zamiast tego będziesz po prostu zabroniony opuszczać kraj. Oznacza to, że wyjazd za granicę będzie niemożliwy. Dopóki nie skończysz z zadłużeniem. Lub przez 3 lata, aż do upływu ważności statutu.

Prawa

W chwili obecnej Rosja wymyśliła inny środek stosowany wobec wielu dłużników. Na przykład alimenty lub kredytobiorców. Jako kara za zwłokę i niepłacenie środków na czas, można legalnie usunąć licencję kierowcy. W konsekwencji pozbawia się możliwości prowadzenia pojazdu. Dopóki nie poprawisz sytuacji.

Niedawno ta kara stała się bardzo popularna. Nie jest tak trudno złapać dłużnika w drodze, gdy prowadzi samochód. Być może, jeśli zadłużenie jest niewielkie, a także masz możliwość zapłacenia, lepiej jest to zrobić. I spokojnie jeździć samochodem dalej.

Nie na siebie

Sposoby nie płacenia pożyczki są różne. Kolejne podejście do rozwiązania problemu odpowiada ludziom, którzy są gotowi zamienić swoich bliskich. Aby usunąć całą odpowiedzialność za pożyczanie, możesz po prostu zaprojektować je dla siebie. A na bliskim krewnym lub przyjaciela, który będzie gotów pomóc w trudnej chwili.

Tak, takie podejście jest złe. Ale jeśli ktoś bierze za ciebie kredyt, wtedy będą żądać od tej osoby pieniędzy. Wszystkie problemy, sądy, trudy i ograniczenia zostaną ominięte. Najczęściej technika ta jest używana u osób starszych, którzy są tak ufni. Najpierw musisz przekonać ofiary, że z jakiegoś powodu odmówiono pożyczki z banku, musisz udowodnić drugiej osobie, że będziesz płacić regularnie za należne płatności obywatela. To oszustwo ostatecznie pozostanie na sumieniu. Niemniej jednak bierzesz od siebie całą odpowiedzialność.

Także popularna metoda, również nie całkiem uczciwa i humanitarna, to pożyczka zaciągnięta w małżeństwie. Jeśli małżonek zniknie z banków, druga połowa będzie musiała spłacić. I długu, a sam kredyt. Ten schemat jest coraz częściej stosowany. Ale bezpośredni dłużnik nie będzie już dotykać. Dopóki się nie objawi.

Postępowanie upadłościowe

W Rosji najnowsza, ale bardzo popularna metoda polega na unikaniu płatności przez … bankructwo. Każdy człowiek ma prawo, zgodnie z nowymi przepisami, do ogłoszenia upadłości. Nikt nie będzie nalał od nich długów. Tak, możesz użyć tej metody do uwolnienia się od zobowiązań.

Z zasady uznanie upadłości przez osobę jest analogiem do uznania jego niewypłacalności. Praktyka pokazuje, że ta funkcja jest używana przez wiele osób. Ponadto z powodzeniem. Możesz np. Rozpoznać upadłość. Jeśli nie wybaczysz długu, po prostu ukryj się w jakiś sposób z banków przez 3 lata. Poczekaj, aż upłynie czas zarzucania kredytu. Ten pomysł wydaje się być niepojęty dla życia. Jeśli spróbujesz, możesz naprawdę odnieść sukces.

Nie dam i nie pytam

Co się stanie, jeśli pożyczka nie zostanie w ogóle wypłacona? Poza wymienionymi konsekwencjami, nie zapominaj, że dług będzie mieć wpływ na Twoją historię kredytową. Tak więc, dopóki nie spłacisz swojego długu, nikt nie daje ci nowej pożyczki.

Razе, że w nielegalnych firm, takich jak "Microloans", "Excellent Cash" i tak dalej. W żadnym wypadku nie stosuje się do takich organizacji pożyczki. I inne płatności gotówkowe. Wszakże działania tych firm nie będą przewidywane. Najprawdopodobniej, w przypadku braku terminowych płatności będzie musiał natychmiast zderzać się z kolekcjonerów.

Ale w normalnych bankach kredyty i pożyczki również staną się niedostępne. Ale wszystkie Twoje próby ich podjęcia zostaną zapisane. I, oczywiście, poinformuje obecnego kredytobiorcy funduszy. W rezultacie będziesz próbował śledzić i postawić sprawiedliwość.

Mimo to, najbardziej logicznym wyjściem z sytuacji będzie spłata długu. Jeśli nie jest to możliwe, spróbuj jakoś zgodzić się z bankiem. Nic nie działało? Bądź cierpliwy przez 3 lata, staraj się unikać banku, w którym wziąłeś pożyczkę. To z pewnością pomoże. Jeśli masz naprawdę dobre powody, aby nie zapłacić, natychmiast rozpoznać siebie jako niewypłacalne, bankrutujące. To w jakiś sposób odroczyć negatywne konsekwencje.